Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jen kauza kabelek Nečasové Zemanovi nestačí, čeká toho od policie víc

  12:44aktualizováno  13:18
Na rovinu řeknu, že jsem zatím žádné zvláštní výsledky neviděl, hodnotí prezident Miloš Zeman práci policistů při vyšetřování závažných kauz. „Kabelky Jany Nagyové opravdu za výsledek nepovažuji. Pokud reorganizace povede k tomu, že výsledky budou, tím lépe,“ řekl v Partii televize Prima. Reformě policie, která vyvolala zlou krev ve vládě, tak dal podporu.

Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, detektivové obvinili, že nezaplatila darovací daň z drahých kabelek, šperků či oblečení, které dostávala od vlivných lidí. To je zatím jediný výsledek monstrózní akce policistů, která v červnu 2013 vedla k pádu vlády jejího dnešního manžela Petra Nečase.

Soud již dvakrát, zatím nepravomocně, osvobodil Nečasovou kvůli obvinění, že neoprávněně úkolovala vojenskou rozvědku (více zde) a vniveč vyšla i snaha Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty a olomouckých žalobců dostat do vězení za korupci trojici exposlanců ODS.

„Důležité je, zda tato reorganizace zvýší nebo sníží efektivitu práce policie,“ řekl Zeman k reformě policie, kterou podepsal ministr vnitra Milan Chovanec a kvůli níž ANO hrozilo vypovězením koaliční smlouvy. Podle prezidenta jde o to, aby policie lépe než dosud spolupracovala se státními zástupci.

Robert Šlachta na jednání bezpečnostního výboru Sněmovny (23.6.2016).

Robert Šlachta na jednání bezpečnostního výboru Sněmovny (23.6.2016).

Zeman řekl, že by se nic nestalo, kdyby Šlachtu nechali poslanci promluvit na jednání bezpečnostního výboru Sněmovny. Tam se ale poslanci jen pohádali a po dvou hodinách šli domů. Stejně jako zklamaný Šlachta, jenž nedostal slovo. (více zde)

Pokud chobotnice existuje, nic se jí zatím nestalo, řekl Zeman

„Četl jsem veřejně publikovaná prohlášení, že jsou na stopě chobotnice, která prorůstá svými chapadly jak do organizovaného zločinu, tak do politických struktur. Byl jsem nesmírně zvědav, jaká chapadla se této chobotnici utnou. Pokud chobotnice existuje, žádné chapadlo se neuťalo,“ zmínil se prezident ironicky na adresu protimafiánského útvaru.

Boj o reformu policie

Za dobré označil, že i po policejní reorganizaci, kvůli níž Šlachta odchází od policie do civilu, zůstane asi 400 živých, vyšetřovaných kauz, v rukou stejných policistů.

Zeman podpořil také vznik parlamentní vyšetřovací kauze ke kauze policejní reorganizaci a k vystupování policistů a žalobců. Komisi zřejmě poslanci zřídí příští týden na schůzi Sněmovny.

Prezident také potvrdil, že se zřejmě zúčastní jednání Bezpečnostní rady státu na konci července, tedy ještě před tím, než policejní reforma 1. srpna začne. Přeruší kvůli tomu svoji dovolenou, kterou bude jako každý rok trávit na své chalupě na Vysočině.

Zeman chválil Primu za kritické zpravodajství o uprchlících

V rozhovoru s redaktorem Primy se také prezident Miloš Zeman postavil za televizi, že neustoupila tlaku, když čelila kritice za to, že její zaměstnanci dostali pokyn, aby o migrantech informovali negativně (více čtěte zde).

Prezident také potvrdil, že nepočítá se setkáním s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou, protože to podle něj není významný investor. „A podívejte se na mě, vypadám snad jako duchovní vůdce?“ vtipkoval Zeman.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Je třeba se zbavit Sobotky a více zdanit velké firmy, radí Paroubek ČSSD

Jiří Paroubek na konferenci v hotelu Ambassador, kde radí sociální demokracii,...

Expremiér Jiří Paroubek, který se od minulého roku neúspěšně snaží vrátit do řad členů ČSSD, pořádal v neděli...

Obětí vládní čistky má být protidrogový zmocněnec, který kritizoval Babiše

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (19. 6. 2015)

Práci národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila chválí odborníci i Evropská unie, přesto bude muset...

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Najdete na iDNES.cz