Čejková na ministerstvu zůstává jako referentka s platem 50 tisíc měsíčně

  14:08aktualizováno  14:08
Někdejší televizní moderátorka Mirka Čejková zůstává na ministerstvu zemědělství jako poradkyně Jiřího Milka. Podepsala zaměstnanecký kontrakt na 50 tisíc korun měsíčně. Začátkem dubna čelila kritice, když z analýzy MF DNES vyplynulo, že si díky dřívější smlouvě mohla přijít měsíčně až na 180 tisíc.

Bývalá televizní moderátorka Mirka Čejková na snímku z listopadu 2014 | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Na pokračující angažmá Čejkové v resortu zemědělství upozornil server Blesk.cz. Bývalá moderátorka přešla na interní zaměstnanecký poměr a dále bude působit jako koordinační pracovnice. 

Díky tomu však bude odměňována na základě tabulkových platů a přijde si na zhruba 50 tisíc korun měsíčně. Na základě předchozí smlouvy si přitom mohla vydělat až 180 tisíc, tedy více než samotný ministr. 

Čejková radí ministru zemědělství za 181 tisíc měsíčně

Původní kontrakt ministerstvo vypovědělo k 15. dubnu na nátlak premiéra v demisi Andreje Babiš. „Vůbec nechápu, proč někoho za takové peníze najal. To je neskutečné,“ řekl Babiš poté, co MF DNES na nadstandardní ohodnocení Čejkové upozornila. 

Posléze Milkovi přikázal, aby smlouvu okamžitě zrušil. „Je to hrozné, všem ministrům jsem nařídil, že mají šetřit. Ale vypadá to, že někteří to nepochopili,“ uvedl tehdy předseda vlády.

Smlouvu s Čejkovou sice ministerstvo zrušilo, ale obratem podepsalo novou. „Externí smlouva DPČ byla zrušena, tuším, k 12. dubnu. Včera jsem podepsala smlouvu podle Zákoníku práce a jsem zařazena na pozici koordinační pracovník v kabinetu ministra. V rámci ukončené externí smlouvy jsem vystavila jako OSVČ fakturu na 80 tisíc,“ potvrdila ve čtvrtek Čejková Blesku přeřazení na jinou pozici.

Ministr si chtěl zajistit loajální odbornici

Jelikož v lednu a únoru inkasovala pokaždé 75 tisíc, vydělala si společně s poslední 80tisícovou fakturou na ministerstvu zemědělství za tři měsíce 230 tisíc. Nyní bude placená na zaměstnanecké pozici referentky.

Šlechtová utrácela za letištní VIP salonek, Babiš ji kárá za plýtvání

„Na tomto místě má tabulkovou mzdu, která je včetně osobního ohodnocení zhruba 50 tisíc korun. Paní Čejková pracuje na referentské pozici i přesto, že má dlouholeté profesní zkušenosti. Tak jsme se spolu dohodli,“ napsal serveru Milek. 

Původní štědrou smlouvu pro Čejkovou dříve obhajoval jako jediné řešení v rámci systému služebního zákona, jak si na ministerstvo přivést „loajální odborníky“.

„Pokud je někdo schopen odvést kvalitní práci a navíc jako živnostník, kdy za tohoto pracovníka nemá ministerstvo žádné další náklady nebo odvody, považuji to za projev úspor,“ uvedl ministr v dubnu k angažování poradkyně za 181 500 korun měsíčně.

V roce 2013 se Čejková věnovala koučinku a plánovala návrat do televize:

Autor:Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tenhle objev se vymyká všemu, říká o úspěchu českých egyptologů jejich šéf

Ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta.

Čeští egyptologové opět potvrdili, jak jsou mimořádně úspěšní na své koncesi v Abúsíru nedaleko Káhiry. Oznámili další...

Zeman opět v živém vysílání mluvil vulgárně. O ekonomických „zm*dech“

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v živém vysílání veřejnoprávního Českého rozhlasu opět mluvil vulgárně. Nejprve se ujistil, že...Kvůli Zemanovým vulgaritám jsem chtěl vysílání ukončit, řekl moderátor ČRo

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v pondělním živém vysílání Českého rozhlasu označil solární barony za ekonomické zm*dy. A opět...

Mladík zavraždil na Krymu dvě desítky studentů, zřejmě ze zhrzené lásky

Ve škole na Krymu se střílelo. Policie čin vyšetřuje jako masovou vraždu. (17....

Ozbrojený mladík, který se údajně mstil za neopětovanou lásku, zabil ve škole v Kerči na anektovaném Krymu 19 lidí. Po...

Babiš: Příští rok mohu jít do penze, politika mi nic dobrého nepřinesla

Premiér v demisi Andrej Babiš při návštěvě Hradeckého kraje. (9. dubna 2018)

Český premiér si před studenty v rakouském Innsbrucku postěžoval, že mu politika nic dobrého nepřinesla. „Byla to...Další z rubriky

Filip odrazil pokus o svržení z čela KSČM, vedení odsoudilo kritiky

Ústřední výbor KSČM 20. října hodnotil výsledky strany v komunálních a...

Předseda KSČM Vojtěch Filip ustál na sobotním uzavřeném jednání vedení komunistické strany pokus o odvolání....

Hamáček dostal důvěru. ČSSD má teď být levicovým rebelem ve vládě

Jednání ústředního výkonného výboru ČSSD se konalo 20. října 2018 v Hradci...

Šéf sociální demokracie a ministr vnitra Jan Hamáček dostal důvěru širšího vedení strany. „ Je třeba skončit diskusi o...

Příští válka může být v kyberprostoru. Je potřeba mít hackery, říká odborník

Vedoucí katedry informační bezpečnosti na Fakultě informačních technologií ČVUT...

V Praze vznikla první katedra, která „vychovává hackery“. Na Fakultě informačních technologií ČVUT studují budoucí IT...Najdete na iDNES.cz