Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


21:40

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, on-line reportáž o vydatném sněžení v Česku končí. Další informace vám přineseme v běžném zpravodajství.

20:16

Posluchač Rádia Impuls varuje před sněžením v Karlových Varech a okolí. „Dejte si pozor, začalo tu sněžit, silnice jsou neprotažené a děsně to klouže.“

18:45

Silničáři před 17:45 zprovoznili hlavní tah z Chomutova na hraniční přechod Hora sv. Šebestiána. „Uvedený úsek je s opatrností sjízdný pro osobní vozidla, pro nákladní přepravu je úsek sjízdný pouze s obtížemi a nedoporučuje se,“ uvedlo Národní dopravní informační centrum.

18:10

Sněhové zábrany, které měly fungovat u řady českých silnic proti závějím, jsou dnes už jen vzácností. Podle silničářů jich ročně půlka zmizela a navíc je odmítají zemědělci. Středeční počasí je ale prý natolik extrémní, že by zásněžky závějím stejně nezabránily.

Zásněžky od silnic téměř vymizely, středečním závějím by ale nezabránily

přečíst článek
17:31

Husté sněžení uzavřelo hraniční přechod Hora sv. Šebestiána na Chomutovsku. Silnice I/7 je od Chomutova zcela neprůjezdná, tvoří se jazyky.

17:14

Obří náklad pro Dubaj podruhé uvázl kvůli sněhu. Vyjet může až za měsíc

přečíst článek
17:02

Byla zprůjezdněna silnice mezi Květinovem a Lípou na Havlíčkobrodsku. Stejně tak úsek trasy I/23 mezi Rapoticemi a Kralicemi nad Oslavou. Na stejné silnici teď ovšem blokuje dopravu kamion mezi obcemi Hory a Předín.

16:47

Silnice v horských oblastech v Libereckém kraji lemují až dvoumetrové závěje. Motoristé by tam měli být opatrní. „Řidiči by také měli být připraveni na náhlou změnu počasí a přizpůsobit tomu styl jízdy. Doporučujeme kvalitní zimní výbavu,“ řekl ČTK ředitel společnosti Silnice LK Petr Šén. Motoristé, kteří zamíří na víkend do Jizerských hor a Krkonoš, by měli přibalit lopatu a sněhové řetězy a nezapomenout na plnou nádrž.

16:24

„Je to jak sklo“ hlásí řidiči z Kostelce nad Orlicí na Rychnovsku. Na tamním náměstí se prý za poslední půlhodinu odehrály už tři ťukance a na zledovatělé vozovce spadli tři cyklisté. Hlavní tahy na Rychnovsku jsou sjízdné bez problémů, u Borohrádku ve směru na Malou Čermnou je neoznačené auto v příkopě a lidé se ho pokoušejí vytáhnout pomocí dodávky.

16:20

Led ze střechy náklaďáku poškodil projíždějící škodovku, řidič ujel

přečíst článek
16:09

V Pardubickém kraji jsou již zprovozněné všechny silnice. Několik úseků na menších komunikacích bylo ve středu a dnes uzavřeno kvůli závějím. Na mnoha místech ale musejí řidiči dál počítat se sněhovými jazyky, zvláště ve vyšších polohách. Někde může být sníh i zledovatělý. ČTK to sdělil mluvčí kraje Dominik Barták.

15:52

Pro nákladní vozy nad 3,5 tuny bude od 16:00 otevřena silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a do Polska. Kvůli sněhu ji silničáři uzavřeli v úterý. Uvedla to ČTK.

15:37

Pražská Technická správa komunikací (TSK) ve čtvrtek nasadila kvůli sněžení do provozu celkem 70 sypačů a do ulic vyslala 882 pracovníků. V provozu bylo i dalších 51 strojů na uklízení ulic. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková.

Na sníh je připraven také dopravní podnik (DPP), který má tramvaj s pluhem. Uvnitř tramvaje má dopravce připravenu také sůl a glycerin. DPP rovněž zapíná v zimě vytápění výhybek, část z nich může zapínat na dálku.

15:25

Trutnov dnes od 13:00 oficiálně vyhlásil kalamitní stav. Radnice tak rozhodla na žádost technických služeb kvůli „mimořádnému zhoršení sjízdnosti a schůdnosti místních komunikací a chodníků, které vzniklo nadměrným spadem sněhu.“ Díky rozhodnutí mohou cestáři překračovat lhůty stanovené plánem zimní údržby. Královéhradecký kraj ráno oznámil, že kalamitu zatím vyhlašovat nebude.

15:17

Na Vysočině je neprůjezdná silnice I/23 mezi Kralicemi nad Oslavou a Rapoticemi na Třebíčsku. Frekventovanou komunikaci, součást hlavního tahu na Brno, blokuje kamion, který je tam uvízlý napříč silnicí. „Jak dlouho tam bude problém, nedokážu odhadnout. Někdy přijede vyprošťovací vůz do půl hodiny, někdy se čeká několik hodin,“ uvedl dispečer krajských silničářů na Vysočině Jiří Hejnák. Důrazně doporučuje se úseku vyhnout.

14:56

Kamiony komplikují dopravu na hlavním silničním tahu z Karlových Varů do Plzně. „Ve stoupání v Bečově stojí kamiony, dopravu tam řídí dvě policejní hlídky. Doporučujeme se tomuto úseku vyhnout a jezdit přes Toužim,“ informovala karlovarská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

14:40

Jízdu motoristům v Královéhradeckém kraji během dnešního dne komplikovaly sněhové jazyky a na menších silnicích uježděná vrstva sněhu. Tři komunikace na Hradecku a Jičínsku, které byly ráno kvůli sněhovým bariérám neprůjezdné, se podařilo silničářům během dne otevřít.

Ráno nebylo možné projet silnici mezi Starým Bydžovem a Janovicemi na Hradecku a cestami mezi obcemi Vesec a Veliš a také z Veliše do Podhradí na Jičínsku. Silničáři v kraji po celý den pokračovali v pluhování a posypu silnic.

14:27

Na Vysočině trvají sněhové přeháňky, silný vítr vytváří na silnicích sněhové jazyky. Dohlednost je vlivem srážek snížená, řidiči musí věnovat jízdě maximální opatrnost. Na silnicích většinou leží vrstva ujetého sněhu. V některých úsecích zvláště v kopcích mají problémy hlavně kamiony. Silničáři uzavřeli kolem 13:30 málo frekventovanou silnici třetí třídy mezi obcemi Květinov a Lípa na Havlíčkobrodsku. Policisté dnes evidují 17 nehod, některé skončily s lehkým zraněním.

14:24

Z Prahy se pro Rádio Impuls ohlásil Vašek Komárek: „Pražská Rozvadovská spojka je pod sněhem, hustě tu chumelí a klouže to! Buďte maximálně opatrní.“

14:23
  • V obci Býšť u čerpací stanice uvízl ve sněhu kamion (5. ledna 2017)
  • V obci Býšť u čerpací stanice uvízl ve sněhu kamion (5. ledna 2017)
  • V obci Býšť u čerpací stanice uvízl ve sněhu kamion (5. ledna 2017)

V obci Býšť u čerpací stanice uvízl ve sněhu kamion. To by nebylo tak závažné, avšak kontejnerový návěs byl nebezpečně nakloněný nad nádržemi pohonných hmot. Kamion tak přijeli vyprostit hasiči z Pardubic a Holic. Tahač byl bez poškození vyproštěn pomocí navijáku automobilového jeřábu přes kladku na stromě.