Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Město získalo zpět Riviéru

  17:02aktualizováno  17:02
Brno - Manželé Kolaříkovi musí vyklidit areál říčního koupaliště na řece Svratce, který měli v pronájmu. Zchátralá Riviéra s bazény, které několik let nebyly přístupné veřejnosti, chtějí brněnští radní opravit a připravit na letní sezónu. Včerejší rozhodnutí Krajského soudu v Brně potvrdilo rozsudek městského soudu, který rozhodl loni o tom, že nájemní smlouva mezi brněnským magistrátem a společností Riviera manželů Kolaříkových je neplatná.

"Společnost Riviera musí do 15 dnů od doručení rozsudku oběma stranám areál vyklidit. Proti rozhodnutí Krajského soudu není možné dovolání a nemá odkladný účinek," řekl Jiří Machourek, který zastupoval ve sporu brněnský magistrát. I kdyby se Kolaříkovi rozhodli pro stížnost k Ústavnímu soudu, výpověď je platná a musí odejít.

Všechny možnosti v rámci zákona
Náměstek brněnského primátora Pavel Kuba uvedl, že město použije všechny možnosti v rámci zákona, aby společnost Riviera areál s půlkilometrovou soustavou říčních lázní opustila ve stanovené lhůtě. "Chceme okamžitě zmapovat stav areálu, podle všeho je hodně zchátralý a na jeho základní obnovu bude potřeba asi čtyřiceti milionů korun," řekl Kuba. Opravu potřebují především bazény, ve kterých se nedá z hygienických důvodů koupat.

Čtěte více: Riviéra letos zůstane zavřená

V rozpočtu na příští rok by také měly být vyčleněny peníze na zprovoznění areálu. "Chtěli bychom docílit toho, aby opravený areál už v letní sezóně sloužil obyvatelům města. Zatím areál určitě nebudeme pronajímat, chceme ho provozovat samy," řekl Kuba.

Budeme se bránit
K rozhodnutí Krajského soudu v Brně se včera nikdo z rodiny Kolaříkových nechtěl vyjádřit, telefony nebral ani jejich právní zástupce. "Určitě se budeme bránit, víc vám k tomu neřeknu," řekla pouze Barbora Kolaříková.

Už dříve Josef Kolařík prohlásil, že město chce areál získat zpět proto, aby ho mohlo pronajmout jiné firmě. "My jsme všechny podmínky plnili," tvrdí Kolařík, jehož firma se chtěla s městem mimosoudně vyrovnat a za vyklizení areálu požadovala šedesát milionů korun. Ty měla do Riviéry investovat, radní jsou však přesvědčeni, že Kolaříkovi neutratili ani desetinu této částky.

Devadesát devět let
Unikátní areál říčních bazénů na řece Svratce nedaleko výstaviště si na konci roku 1994 od Brna pronajala firma Riviera Brno, jejíž majiteli jsou Josef a Barbora Kolaříkovi, Antonie Hájková a Jan Stodůlka. Společnost se v nájemní smlouvě, kterou bývalé vedení brněnského magistrátu v čele s tehdejším primátorem Jiřím Horákem podepsalo na devadesát devět let, zavázala, že bude koupaliště udržovat v provozu a každý rok je otevře pro návštěvníky. To se však až na jednu výjimku nestalo. Celý areál přitom prošel na začátku devadesátých let generální opravou.

V posledním podnikatelském plánu, který manželé Kolaříkovi, kteří se hlásí ke slavnému artistickému rodu Berousků, zaslali letos v létě magistrátu, slibovali investici dvou miliard korun, stavbu delfinária, zábavního areálu pro děti a přestavbu hlavní budovy na hotel. Radní ale záměr Kolaříků odmítli a trvali na vyklizení areálu.

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Okamurova SPD se hroutí zevnitř. Straníci se napadají navzájem

Předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.

„Špiníte jméno SPD! Dělali jste v krajských volbách osobní kampaň! Vynášíte informace a děláte si, co chcete,“...

Krásná smrt zaručena. V Nizozemsku představili sebevražedný přístroj

Sebevražedný přístroj v představách designéra  Alexandera Bannicka

Na pohřebním veletrhu v Amsterdamu byl představen sebevražedný přístroj, který člověku umožní zabít se stisknutím...Smrt přijela výtahem. Vrah zaskočil policisty, jednoho zastřelil

Petr Chromek zavraždil 23. dubna 1998 v Táboritské ulici v Praze policistu a...

Na ten den před dvaceti lety Martina Linhartová nikdy nezapomene. 23. dubna 1998 zavraždil Petr Chromek v Táboritské...

České děti zůstaly v Londýně na ulici. Hostitelské rodiny pro ně nepřijely

(Ilustrační snímek)

Pětidenní zájezd žáků 6. a 7. třídy Základní školy Horoměřice do Londýna nezačal zrovna dobře. Po celodenním chození po...

Mladí Turci houfně opouštějí islám a stávají se deisty. Politici zuří

Ilustrační foto.

Mezi mladými Turky přibývá odpadlíků od islámu. Podle zprávy, která pobouřila tureckou veřejnost, se čím dál víc...

Další z rubriky

Exstarosta Lipnice vyhlíží návrat na svobodu. Sedí prý za „kulišárny“

Ladislav Horký stál v čele Lipnice nad Sázavou v letech 2002 až 2010. Podle...

Bývalý starosta Lipnice nad Sázavou Ladislav Horký už skoro dva roky sedí ve vězení za podvody a zpronevěru, podle...

HIV pozitivní mají problém sehnat lékaře. Bojí se, že je nechají zemřít

Červená stuha, mezinárodní symbol boje proti AIDS.

HIV pozitivní lidé mají problém objednat se především k zubaři, obtížné je pro ně sehnat i chirurga, který by je...

Nájezd na Pražský okruh u Písnice se dočasně otevřel kvůli opravám v Libuši

Sjezd z okruho Písnice

Nájezd na Pražský okruh mezi Písnicí a Dolními Břežany se otevře po dobu rekonstrukce hlavního tahu v Praze-Libuši,...

Najdete na iDNES.cz