Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Masakr na refýži jde opět k Nejvyššímu soudu

aktualizováno 
Jednatřicetiletý Adolf Pech se podruhé snaží dosáhnout zrušení osmiletého trestu za to, že při divoké jízdě zabil tři lidi na tramvajové zastávce. Jeho advokát Jan Radoň v těchto dnech podal dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně.

"Podali jsme je ze stejných důvodů, jako před rokem. Usilujeme o změnu právní kvalifikace na trestný čin opilství a uložení příznivějšího trestu," řekl Radoň.

Před loňskými Vánocemi u Krajského soudu v Plzni požadoval pro Pecha za opilství šestiletý trest. Odvolací krajský soud mu nakonec vyměřil osm let za obecné ohrožení. - více zde
 
"Máme za to, že znalecké posudky z oblasti psychologie a psychiatrie jsou nepřesvědčivé, jsou v nich rozpory, se kterými se odvolací soud podle našeho názoru dostatečně nevypořádal. Závěry gradují v neprospěch našeho klienta," vysvětlil advokát. Podle něj žádné jiné a nové skutečnosti, než uvedli před rokem, v dovolání nejsou.
 
Pracovnice kanceláře Nejvyššího soudu v Brně uvedla, že dovolání soud ještě neobdržel.

V únoru 2001 opilý Pech se svým subaru vletěl v noci na tramvajovou zastávku. Zabil tři lidi, čtvrtého těžce zranil. Z místa ujel. Tvrdil, že si kvůli opilosti nic nepamatuje. Pech je nyní na svobodě, s rodinou se odstěhoval na Pardubicko. - více zde
 
"To snad není možné, 27. února to byly tři roky a pan Pech si pořád běhá po svobodě," povzdechla si Jana Kozáková. Pech jí zabil devatenáctiletou dceru Zuzanu.

Před rokem Nejvyšší soud při prvním dovolání osmiletý trest zrušil a Pecha pustil po 26 měsících z vazby. "Bylo by lepší, kdyby mě tam nechali. Já jsem vůbec o propuštění neusiloval," řekl loni Pech.

Dovolání je mimořádný opravný prostředek. Pokud jej odsouzený nebo jeho advokát podá, nemá odkladný účinek pro nástup výkonu trestu do věznice.

DÁLE ČTĚTE:
Související články

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Muž při hromadné rvačce v brněnském baru vytáhl nůž a pobodal tři lidi

(Ilustrační snímek)

Velká bitka se strhla v noci na sobotu v jednom z barů v Kozí ulici v Brně. Dvaadvacetiletý muž při ní vytáhl nůž a...

Muž napadl exmanželku ve vaně. Nutil ji, aby mu řekla, s kým chodí

(Ilustrační snímek)

Peklo zažívá po rozvodu žena z Karlovarska, která musí bydlet ve společném bytě s bývalým manželem. Ten ji...

Případ gurua Járy se vrací na začátek, soudkyně vyloučila veřejnost

Jaroslav Dobeš alias Guru Jára při rozhovoru se svými žačkami v detenčním...

Poté, co původní tresty zrušil odvolací soud, řeší krajský soud ve Zlíně znovu případ Jaroslava Dobeše alias gurua...

Najdete na iDNES.cz