Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Francouzská policie vyklidila obří squat s imigranty

  9:30aktualizováno  9:30
Francouzská policie vyhnala ve čtvrtek stovky lidí z největšího squatu v zemi. Nacházel se v bývalé univerzitní rezidenci ve městě Cachan blízko Paříže. Mnozí obyvatelé domu byli ilegální přistěhovalci. Budově také hrozil požár kvůli chatrné elektroinstalaci.

Desítkám vystěhovaných lidí hrozí deportace | foto: Reuters

Z 508 vypuzených lidí policie 49 zadržela a hrozí jim návrat do země původu, uvedl francouzský ministr vnitra Nicolas Sarkozy. "Budova je teď prázdná. Likvidace začne za pár dní," dodal.

V domě je 300 místností a byl okupován od roku 2001. Podle místních úřadů bylo nezbytné ho ho vyklidit zejména kvůli improvizované elektrické instalaci, která mohla způsobit požár.

I když při akci nebyl nikdo zraněn, neobešla se bez protestů vystěhovaných. Pro mnoho lidí to znamenalo totální ztrátu střechy nad hlavou. Podle Sarkozyho ale asi 190 lidí souhlasilo s přestěhováním do hotelu, který pro ně byl připraven.

Postup policie kritizovali francouzští komunisté. "Takto rozsáhlé vyhnání je dalším krokem v násilí a bezohlednosti," sdělili médiím.

Sarkozy je znám přísným postojem k nelegálním přistěhovalcům. V minulosti už volal po přísnějších trestech, včetně většího množství deportací.

Násilná evakuace, které se účastnilo 500 policistů, přišla pár měsíců po masivních pouličních násilnostech, při kterých ve Francii zahynuly desítky lidí. - více zde

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Italské Hnutí pěti hvězd otočilo, z programu škrtlo referendum o euru

Zakladatel Hnutí pěti hvězd Beppe Grillo a jeho nový šéf Luigi Di Maio v Římě...

Hnutí pěti hvězd v Itálii upustilo od klíčového bodu své dřívější agendy - referenda o euru. Nově je také ochotno jít...

Migranty u Dunkerku ničí zima a zmar, Afghánec přišel na cestě o nohy

Žadatelé o azyl v oblasti okolo Calais a Dunkerku žijí v lesích v...

Na severozápadě Francie se začínají hromadit uprchlíci a migranti, kteří se stále zoufalejšími pokusy pokoušejí dostat...

Naše ambasáda bude v Jeruzalémě do konce roku 2019, řekl Pence v Izraeli

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu tleská projevu amerického viceprezidenta...

Spojené státy hodlají přesunout ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma do konce roku 2019. Před izraelským parlamentem to...

Najdete na iDNES.cz