Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zvrhlý pastor útočí proti tvrdému trestu

  13:09aktualizováno  13:09
Zvrhlému pětasedmdesátiletému pastorovi, který zavraždil a rozřezal své dvě manželky, dva syny a dvě dcery, se nelíbí doživotní trest. András Pándy se u soudu v Bruselu odvolal a zpochybňuje legálnost procesu. Senát uznal Belgičana maďarského původu vinného ve všech bodech obžaloby, i když se nepodařilo najít těla obětí. Jeho dcera Ágnes, která otce udala a na vraždách se podílela, zůstane za mřížemi 21 let.

Své odvolání si vrah a zvrhlík pečlivě připravil. Rozhodnutí soudu Pándy zpochybňuje opět tím, že obžaloba se neopírala o žádné jasné materiální důkazy ani těla obětí, která se dosud nenašla.

Pándyho advokát navíc napsal, že předání textu obžaloby tisku v době procesu vyvolalo psychózu, která ovlivňovala porotce a rozhodně znemožnila seriózní obhajobu.

Připomínání pastorova jména a jeho krutých zločinů v médiích není Belgičanům, kteří se v posledních letech museli vyrovnávat s dalšími zvrhlými vrahy, především pedofilem Dutrouxem, moc příjemné. Nikdo v Belgii nepochybuje o tom, že Pándy je vinný a jeho trest nebude zmírněn.

Těla obětí se nepodařilo najít
Od zatčení Pándyho v roce 1997 se policii nepodařilo najít ani těla příbuzných, ani identifikovat nalezené ostatky.

K odsouzení Pándyho nestačil ani nález ostatků asi osmi žen ve sklepě v jednom ze tří Pándyho domů v Bruselu. Nalezené kosti a čelisti nepatřily žádnému ze zmizelých členů rodiny.

Soud přesvědčily analýzy a svědectví
Proces vzrušoval veřejnost výjimečnou krutostí i tím, že pětasemdesátiletý vrah a zvrhlík mohl být propuštěn na svobodu. Nepodařilo se totiž najít těla obětí ani jiné materiální důkazy, na což vehementně poukazoval obhájce Andráse Pándyho.

Nakonec se soud nechal přesvědčit obžalobou o pastorově vině. Přihlédl k analýzám, prohlídkám, svědectvím a vyšetřování. Pastora, který emigroval do Belgie v padesátých letech, uznal vinným, a to i ze znásilňování dcer.

András Pándy stráví ve vězení zbytek života, jeho dcera Ágnes 21 let. "Ágnes byla také jednou z obětí despotického a krutého otce a má nárok na polehčující okolnosti. Je však vinna z účasti na pěti vraždách a jednoho pokusu o vraždu," prohlásil soud.

Také obžaloba připustila, že Ágnes by mohla být i obětí. "Jedná se ale také o vražedkyni, která kromě jiného chladnokrevně zastřelila z bezprostřední blízkosti svou matku a bratra," podotkl žalobce.

Despotický Pándy vládl pevnou rukou
Pándy vládl tvrdou rukou nad rodinnými členy prvního i druhého manželství a izoloval je od okolí. Sexuálně zneužíval všech svých pět dcer.

Sérii vražd v osmdesátých letech zažehlo podle všeho to, že jedné z dcer, která se jmenovala Timéa, se z incestu narodilo dítě.

Timéa se poté začala osamostatňovat a chtěla z rodiny odejít. Genetické testy sice prokázaly, že dítě Tímey počal Pándy. Jde však o adoptivní dceru, která žije v Maďarsku a proti otci odmítla svědčit.

Pándy nakonec rozhodl, že se jí zbaví. V roce 1985 přinutil dceru Ágnes, aby se pokusila sestru zavraždit. To vše vyplynulo z výpovědi Ágnes, která se v roce 1992 přihlásila na policii a popsala, jak pomáhala otci vraždit, rozřezávat a rozpouštět těla v kyselině.

Pastor: Proces je zinscenovaný
Pándy veškerá obvinění popíral a tvrdil, že jeho dcera je šílená, vymýšlí si a že proces je zinscenovaný.

"V metropoli Evropy se mi dostalo procesu pro čarodějnictví. Justice byla za všech dob velmi temná, plná tragédií a satanismu," prohlásil ve své závěrečné obhajovací řeči Pándy.

Soudní psychiatři ho označili za "asociálního paranoika" izolovaného od okolního světa, který však odpovídá za své činy.

Naturalizovaný belgický pastor maďarského původu András Pándy, viněný z vražd a rozřezání svých dvou manželek, dvou synů a dvou dcer, před soudem v Bruselu.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...Další z rubriky

Putin nečekaně navštívil Sýrii, oznámil částečné stažení ruských vojsk

Ruské letouny na základně Hmímím v Sýrii (22. října 2015)

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil stažení vojsk ze Sýrie, kde podporují režim Bašára Asada. Putin v pondělí...

Kyjevský soud propustil Saakašviliho na svobodu. Chci se najíst, vtipkoval

Gruzínský exprezident a odvolaný oděský gubernátor Michail Saakašvili u soudu v...

Kyjevský soud zamítl žádost ukrajinské prokuratury o uvalení vazby ve formě domácího vězení na gruzínského exprezidenta...

Arcinepřítel Trump. Sjednotil Íránce, kteří propadli nacionalismu

Ať žije Írán! Tisíce školaček oslavují výročí islámské revoluce. Později se...

Dlouho rozdělený Írán zachvátila nová vlna nacionalistického zápalu. Obyvatele zahnal do společného houfu vzdor vůči...

Nissan Juke 1,6/140 kW/kůže/navi
Nissan Juke 1,6/140 kW/kůže/navi

r.v. 2011, naj. 153 297 km, benzín
298 999 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz