Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zprávy na Primě budou hlásit i Kašparovská s Tichým

  11:37aktualizováno  11:37
Televize Prima vybrala další dva moderátory, kteří budou od podzimu uvádět Zpravodajský deník. Dvojici budou tvořit Terezie Kašparovská a Petr Tichý. V obou případech sáhla Prima při výběru do vlastních řad.

Zpravodajský deník televize Prima bude mít od podzimu novou moderátorskou dvojici.

Terezie Kašparovská působí v Prima TV od května roku 2000 jako redaktorka domácího zpravodajství. Kromě toho moderovala také Minuty regionu. Předtím pracovala jako moderátorka a redaktorka regionálního studia ve Zlíně. Vystudovala žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

"Na novou práci se moc těším, vracím se do Primy po mateřské dovolené. Jsem ráda, že se znovu setkám se svými kolegy a jsem zvědavá, co mi tahle práce přinese," řekla Terezie Kašparovská.

Petr Tichý působil v letech 1995-1998 jako hlavní redaktor ekonomického zpravodajství a dramaturg pořadu K věci. Od konce roku 1998 pobýval v Austrálii. Stále přitom spolupracoval s televizí Prima i s dalšími českými médii. V roce 2005 ukončil magisterská studia na Griffith University v Brisbane v oboru Filmová a televizní studia. V letošním roce se podílel na projektu nové digitální zpravodajsko-publicistické televize Z1.

"Jsem velmi rád, že se mohu do televize Prima vrátit. Doufám, že mé zkušenosti budou pro redakci zpravodajství posilou," řekl Petr Tichý.

"Petr Tichý je velmi zkušený, ale neokoukaný novinář. Pro diváky bude určitě příjemným překvapením," domnívá se šéfredaktor zpravodajství Jiří Závozda. "A Terezie Kašparovská je špičková televizní reportérka. Věřím, že se z ní stane i výborná moderátorka."

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Tři králové útočí v Moravskoslezském kraji na rekord. Lidé byli štědřejší

Tři králové v ulicích Ostravy. (ilustrační foto)

Ještě není sečteno vše, ale už teď výsledky Tříkrálové sbírky v Moravskoslezském kraji lámou rekordy. Například jen v...

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz