Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zmizelá dívka se vrátila domů

  11:18aktualizováno  11:18
Ostrava - Ostravská policie odvolala pátrání po dvacetileté mentálně postižené Kamile Kurečkové, která se v pondělí ztratila z budovy sociálního zabezpečení ostravského magistrátu. "Ve středu večer nám otec pohřešované oznámil, že se dcera vrátila. Nemocnou dívku domů podle něj přivedla neznámá starší žena," řekl mluvčí ostravské policie Milan Klézl.
Jednadvacetiletá dívka potřebuje neustálý dohled a s okolím komunikuje jen posuňky. Podle policistů nebyla po návratu rozrušená, zraněná ani špinavá. "Nepodařilo se nám však zjistit, kde a s kým trávila čas, kde přespávala a co jedla," řekl Klézl s tím, že podle některých náznaků se pohybovala na staveništi.

Policie nezjistila, že by dívku někdo sexuálně zneužil. "Otec řekl, že dcera byla po návratu v lepším stavu než před svým zmizením," uvedl mluvčí.

Mimořádné pátrání vyhlásila policie po mentálně postižené Kamile Kurečkové z Ostravy-Dubiny v úterý ráno. "Pohřešovaná dvacetiletá žena zmizela v pondělí kolem půl druhé odpoledne," upřesnil Klézl.

Sociální pracovnice ostravského magistrátu potvrdily, že v pondělí dívku viděly. "Museli jsme ji hlídat, protože běhala z jedné kanceláře do druhé, kolegyni vypila vodu, kterou tam měla na zalévání kytek. Zkoušely jsme na ni mluvit, ale neodpovídala," popisuje situaci jedna z žen, která si nepřála zveřejnit jméno.

Podotkla, že poručník nemocné ženy, její otec, vyřizoval v různých kancelářích sociální dávky a asi za hodinu se vrátil do šestého patra budovy sociálního zabezpeční s tím, že svoji dceru nemůže nikde najít.

Sociální pracovnice ostravského magistrátu se shodly, že podobnou událost dosud nepamatují. "Bohužel, ukázalo se, že muž vlastně neměl v naší budově co vyřizovat. Nejdřív vyhledal právničku, aby se jí zeptal na záležitost se zamítnutým vdovským důchodem. S tím ale nemáme nic společného, to vyřizuje Česká správa sociálního zabezpečení," vysvětluje úřednice.

"Potřeboval si zřejmě vyřídit i sociální dávky, ale vzhledem k místu bydliště musí na kontaktní místo do Ostravy-Vítkovic. Muž se přesto zdržel v budově dost dlouho, nevíme proč ani kde všude se pohyboval. Je možné, že někde na chodbě či v bufetu, kde se shromažduje víc lidí, se postižená dívka ztratila otci z dohledu, odešla z budovy a dosud někde bloudí. Bez cizí pomoci se jen těžko obejde," soudí žena.

Klézl tvrdí, že bezprostředně po oznámení zmizení těžce duševně nemocné dívky policie podnikla vše pro její nalezení. "Prověřili jsme budovu magistrátu i její okolí, hlídky v terénu dostaly popis ztracené ženy, obtelefonovali jsme nemocnice a podnikli i další opatření, ale vše bezvýsledně," přiznal Klézl.

Hledaná dívka.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Nad Českem proletěl vzácný bolid. Pomozte ho najít, vyzývají astronomové

Výřez z celooblohového snímku bolidu pořízeného automatickou digitální...

Minulou neděli proletěl nad Českem velmi jasný meteor, který se odborně nazývá bolid. Spadl kdesi v Českých...

Řidiče trápí sníh, na Moravě fučí silný vítr a na Vysočině hrozí ledovka

Sypací vůz s radlicí olomouckých silničářů.

Středočeské silničáře v neděli v podvečer zaměstnalo náhlé sněžení. Do terénu postupně nasadili prakticky všechnu...

Jezevčík je po osmi dnech volný, moderní techniku trumfla selská metoda

Jezevčík uvězněných ve skále je po 8 dnech venku

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který minulou sobotu uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u...Najdete na iDNES.cz