Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Změna podoby i obsahu, odhalování nepravostí. Vyšla nová MF DNES

  1:33aktualizováno  1:33
Více informací o tom, co se děje za oponou, více odhalování nepravostí. Takové změny slibuje MF DNES, která vychází v nové grafické podobě. Další z řady změn je posílení regionálního zpravodajství.

Titulní stránka MF DNES 2010

Nová podoba MF DNES není podle vedení redakce pouhou kosmetickou změnou. "Změna grafické úpravy je pouze prostředkem pro to nejdůležitější, obsahové posílení novin," řekl šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský.

Ke čtenáři by se tak mělo dostat více informací, které jdou do hloubky a vysvětlují důležité události a jevy v souvislostech. Znamená to i víc práce na odhalování různých nepravostí, víc zpráv o tom, co se děje "za oponou". Podle Čásenského právě proto zřídila redakce oddělení investigativních reportérů.
MF DNES se investigativní žurnalistice věnuje už dlouho. Odhalení nesrovnalostí ohledně financování bytu Stanislava Grosse vedlo v roce 2005 k jeho odchodu z funkce premiéra.

Pohled do zákulisí MF DNES

Jak se dělají noviny?

V roce 2008 zveřejnil list záznamy policejních odposlechů ze spisu Krakatice, které dosvědčovaly, že významný politik ODS Ivan Langer lobboval začátkem století pro mocného podnikatele, který současně úzce spolupracoval s kmotrem pražského podsvětí Františkem Mrázkem (více zde).

Před několika týdny zveřejnila MF DNES znepokojivé informace ohledně mnohamiliardové zakázky pro českou armádu, nákupu obrněných transportérů Pandur. Podezření z nekalostí přitom směřuje na politiky napravo i nalevo. (více zde)

Další výraznou změnou je posílení regionálního zpravodajství. Už dnes vychází pro každý ze 14 krajů speciální příloha; teď však dostane výraznější místo. "Obsahově jsme posílili regionální přílohu a dali jí samostatný sešit, který vedle zpravodajství obsahuje také regionální kulturu a sport. Tak, abyste měli každý den uvnitř MF DNES ještě jedny noviny, které obsahují zpravodajství speciálně pro váš kraj," řekl Čásenský.

Další z řady změn je silnější ekonomické zpravodajství. V pondělí vychází tradiční Byznys speciál, v dalších dnech dostane čtenář velký ekonomický sešit rozšířený o přílohy Peníze, Zaměstnání, Auto, Bydlení či Test. Speciální sešit je také věnovaný sportu.

Válka, Klaus, teroristé, Zeman

Prohlédněte si historické stránky MF DNES

Modernizace grafické úpravy deníku MF DNES, která má vést k větší přehlednosti a snazší orientaci na stránkách i mezi jednotlivými sekcemi novin, se připravovala pod vedením Petra Hořejšího a špičkové evropské novinové designérky Katji Hösli.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Primátor Brna jedná o zapůjčení Slovanské epopeje. Pro festival Re:publika

Slovanská epopej ve Veletržním paláci, na snímku triptych Kouzlo slova

Na festivalu Re:publika 1918-2018, který se uskuteční na přelomu května a června v Brně, má být Slovanská epopej od...

Statisíce pro herce Rodena, autobus smrti a útoky v prezidentské kampani

Karel Roden (28. února 2017)

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, že herec Karel Roden vysoudil statisíce na bulváru, že do prezidentské...

Není to o strachu, ale respektu, říká Brabec o možnosti, že by byl premiér

Ministr životního prostředí Richard Brabec.

Ministr životního prostředí a místopředseda ANO Richard Brabec řekl iDNES.cz, že cítí „obrovský respekt a obrovskou...

Najdete na iDNES.cz