Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mačetový útočník poslal z cely dopis. Označil v něm některé pachatele

  12:13aktualizováno  12:13
Zlom nastal v případu novoborských mačetových útočníků, který se řeší u Krajského soudu v Liberci. U jednoho z obžalovaných našli dopis, v němž označil některé pachatele. Advokátka Klára Samková nebude proto moci nadále obhajovat všechny čtyři obžalované. Líčení se přerušilo.

Advokátka Klára Samková přichází do soudní síně s jedním z novoborských "mačetářů". Protože mu ještě není 18 let, je zasedání neveřejné. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Antonín Sinu posílal dopis svému bratrovi a vyjadřoval se v něm k průběhu útoku. Soud se domnívá, že by se mohlo jednat o kolizi zájmů, protože výpovědi obžalovaných mohou jít proti sobě. Obvinění totiž svoji přítomnost na místě činu popírají. Sinu je proto nyní bez právničky.

"Jsem z toho velmi rozčarovaná. Bude to znamenat velké časové komplikace, nový obhájce se bude muset seznámit s celým spisem, na bod nula se to ale celé snad nevrátí," řekla Samková. Příbuzní obžalovaných se začali vzrušeně dohadovat.

Soud probíhá za zavřenými dveřmi, novináři mají všechny informace vždy jen zprostředkovaně. "Obžalovaný poukazoval na to, kdo útočil, jakým způsobem, jakou zbraní a především na účast těch obžalovaných na místě činu,  kteří svoji účast popírají," řekl státní zástupce Radim Kadlček.

Protože se Antonín Sinu ocitl bez obhájce, muselo být jednání přerušeno. Nemohli být vyslechnuti předvolaní svědci. Soud jen rozhodl o dalším ponechání obžalovaných ve vazbě. Další líčení proběhne 18. ledna.

Obžalovaného nejspíš prozkoumají psychiatři

"V dopise obžalovaný psal, že chce soudu uvést další skutečnosti. Potvrdil, že bude chtít vypovídat při dalším hlavním líčení. Protože byl ale bez obhájce, upustili jsme teď od jeho výpovědi," přiblížila soudkyně Eva Drahotová.

Obhájkyně novému obhájci Antonína Sinu pravděpodobně navrhne psychiatrické zkoumání klienta. "Nerozumím tomu, proč to napsal. Vím jen, že pan Sinu ve vazbě neuvěřitelně zhubnul, podle rodiny o třicet kilo. Vypadá velmi špatně. To, v jakém je stavu a co dělá, nesvědčí o příčetném stavu," řekla advokátka Samková.

Romové napadli hosty baru Pivní pomoc loni 7. srpna. Reagovali na to, že hosté vyvedli romského hocha, který chtěl hrát automaty a byl drzý na barmanku. Jeden z hostů jej prý také udeřil.

Čtyři Romové čelí obžalobě z pokusu o vraždu a hrozí jim až dvacet let vězení, nebo i výjimečný trest. Pátý je obžalován z těžkého ublížení na zdraví.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Rentgen, který usmrtil pacientku, měl závadu, potvrdila nemocnice

Na pacientku při vyšetření v nemocnici spadl rentgen

Společnost Krajská zdravotní potvrdila, že v tubusu rentgenu, který loni v říjnu v ústecké Masarykově nemocnici...

Žena obviněná z pokusu o vraždu manžela spáchala ve vazbě sebevraždu

Vazební věznice Hradec Králové

Na život si sáhla žena obviněná z pokusu o vraždu manžela v obci na Slovácku. Matka dvou dětí bodla v listopadu spícího...

Ruský hacker, kterého chtějí USA, v českém vězení umírá, píše Izvestija

Rusky Hacker

Ruský hacker Jevgenij Nikulin, který čeká na rozhodnutí o vydání do USA, nebo Ruska, v pankrácké věznici trpí, napsal...

Najdete na iDNES.cz