Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zloději ukradli šest set kilo nábojů

  16:34aktualizováno  16:34
Popov - Přes padesát tisíc nábojů odnesli o víkendu zloději ze skladu střeliva v Popově na Zlínsku. Pachatelé se prostříhali přes plot a přeštípli visací zámek na plechových vratech boudy v soukromé firmě. Vzali na 600 kilogramů munice. "Zjišťujeme, proč bylo zboží uloženo tady a kdo o tom všechno věděl. Vyšetřování je teprve v začátcích," uvedl mluvčí zlínské policie Ivo Mitáček.

Policisté našli v okolí 11 krabic s náboji, které zloději nestačili odvézt. "Možná je někdo vyrušil, nebo je prostě už nepobrali," míní policejní mluvčí. Dvě bedny objevil už v neděli místní obyvatel.

Pachatelé vynesli celkem 35 krabic, každou s půl druhým tisícem nábojů. "Z pohledu zákona je podstatné, kolik střeliva ukradli, ne kolik si ho nakonec odvezli," připomněl Ivo Mitáček.

Sklad leží v areálu bývalého zemědělského družstva stranou obytné zástavby. Policie se o vloupání dozvěděla v neděli odpoledne. V půl třetí ji zavolal muž, který se tu procházel.

Vyšetřovatelé prověřují několik verzí. Náboje mohli odcizit zaměstnanci firmy. Střelivo bylo uloženo v boudě, kterou jistil jen visací zámek. To neodpovídá bezpečnostním předpisům.

Podle další policejní verze ukradli střelivo překupníci. Na černém trhu by za něj dostali až čtvrt milionu korun. Majitel společnosti odhadl výrobní cenu nábojů na 140 tisíc, uvádí ČTK.

Ztracené náboje Luger ráže devět milimetrů jsou nejrozšířenějším druhem střeliva. Používá se u nás i v zahraničí. Krátké střelné zbraně jimi nabíjí armáda, policie a mnoho vlastníků zbrojních průkazů.

Policie zatím zjistila, že zlodějů bylo pravděpodobně víc a na místo přijeli autem. "Přivítáme jakoukoli informaci i anonymní, pokud by se náboje objevily na černém trhu," vyzývá mluvčí Mitáček. Policie má k dispozici výrobní šarže munice.

Podle mluvčího se pachatelé dopustili trestného činu nedovoleného ozbrojování a krádeže vloupáním. Trest možná stihne i vedení firmy, které nebezpečný artikl dostatečně nezabezpečilo.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vykuk z Bruntálska naoko choval drůbež, přitom ale pěstoval konopí

Jedna skupina se snažila o výrobu a šíření marihuany.

Hned dvě skupiny zabývající se výrobou a distribucí drog odhalili policisté na Bruntálsku. Jedna dovážela léky na...

Řidič přejel na D35 člověka, považoval jej za zvíře. Dálnice stojí

Řidič přejel na D35 člověka. Dálnice stojí

Od brzkých ranních hodin až do odpoledne musela být uzavřena dálnice D35 v úseku mezi Velkým Újezdem a Přáslavicemi na...

Vítr lámal stromy, několik jich spadlo na auta u karlovarských hotelů

Vítr v Karlovarském kraji lámal stromy, ty spadly na několik aut.

Nepříjemné překvapení čekalo na majitele aut zaparkovaných před karlovarskými hotely i na dalších místech v kraji. Při...

Najdete na iDNES.cz