Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zlínští policisté se bojí o chatu a vlek

  18:15aktualizováno  18:15
Zlín - Sportovní kluby policie Zlín, které na Kasárnách mají chatu a vlek, bojují o své další přežití v rekreační oblasti. Už před více než rokem obec Makov prodala pozemky pod a v okolí jejich chat jedné slovenské soukromé firmě. Policejní klub se se vzniklou situací nesmířil a začal spor řešit soudně. Proces zatím nebyl uzavřen a trvá už více než rok.

Po Sportovních klubech Zlín a TJ Moravan Otrokovice je to již třetí organizace ze Zlínska, která má v oblasti na Kasárnách problémy s pozemky.

"Slováci nás vytlačují. Oznámili nám, že máme naše zařízení opustit. Chtějí nám ho sebrat," vysvětluje předseda Sportovních klubů policie Zlín a současně zástupce zlínského policejního ředitele Jaroslav Vaněk. "Stále nás ale odsud nevyhnali a do dnešního dne chaty normálně užíváme. Jsme totiž stále jejich vlastníky," je si jist Vaněk.

Policejní klub má na území jednu turistickou chatu, tři finské domky, vlek a další zařízení v celkové hodnotě dvacet milionů korun. O to vše teď bojuje.

Vaněk odmítl sdělit jméno společnosti s ručením omezením, která od obce Makov pozemky koupila. Prozradil však, že jejím šéfem je bývalý makovský starosta, což by mohlo ukazovat na Jána Dorociaka, který tuto funkci vykonával před revolucí v roce 1997. Tento slovenský podnikatel už vlastní pozemky sportovních klubů.

Předseda Lyžařského klubu Javorník Leopold Bednařík, jehož organizace má chatu a vlek sportovních klubů na Kasárnách v nájmu, se domnívá, že Dorociak stojí i za Štefanem Bajcárem, jenž získal pozemky TJ Moravan Otrokovice. "Oba se dobře znají. Připadá mi to tak, jako by byl pan Bajcár pouze nastrčená figurka a za vším stál pan Dorociak," přemítá Bednařík.

Stejně jako on, vkládá i Vaněk velké naděje do květnové schůzky premiérů Miloše Zemana a Mikuláše Dzurindy. "Pokud si detailně vyslechnou argumenty obou stran, měli bychom mít cestu otevřenou," doufá Vaněk.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Dbalého pustili z psychiatrie, další sledování už podle znalců není třeba

Vladimír Dbalý při příchodu k pražskému městskému soudu.

Bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, který je podezřelý z korupce, ukončil soudem nařízený pobyt...

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

V hořícím hotelu jsme byli za tři minuty, řekl hasič v Rozstřelu

Mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů Martin Kavka (vlevo) a Jiří Španer z...

Situace v hořícím hotelu Eurostars David byla dramatická, uvedli v Rozstřelu mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů...

Najdete na iDNES.cz