Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Život papeže Františka zamíří na plátna kin. Bude z něj revolucionář

  14:53aktualizováno  14:53
Ještě tomu není ani půl roku, co byl Jorge Mario Bergoglio zvolen papežem, který si pro pontifikát vybral jméno František, a už se chystá první filmová adaptace o jeho životě. Snímek o asketickém služebníkovi božím chystá argentinský režisér Alejandro Agresti.

Papeže Františka zdravily tisíce věřících (12. května) | foto: Reuters

Agresti, který režíroval například snímek Dům u jezera, zamýšlí ve filmu ukázat celou životní pouť skromného papeže od jeho chudého dětství v Buenos Aires přes dráhu kněze v perónovské Argentině až po překvapivé zvolení do čela všech katolíků.

Františka si zahraje argentinský herec Rodrigo de la Serna, známý například rolí společníka Che Guevary ve snímku Motocyklové deníky.

"Více než zlomové chvíle papežova života mě bude zajímat vnitřní vidění této jedinečné osoby," uvedl Agresti. "Chci ukázat, proč se rozhodl svůj život zasvětit bohu a taky, jak během studií na jezuitské koleji dokázal skloubit víru a rozum před tím, než přijal kněžské roucho," upřesnil režisér. 

O svéhlavém papeži, kterého si veřejnost oblíbila pro jeho neformální styl a přátelské chování, je také mimo jiné známo, že vášnivě fandí fotbalovému týmu ze San Lorenza. Zdali se ve snímku objeví i tento aspekt Františkova života, můžeme prozatím jen spekulovat.

"František se pokouší věci změnit. Můžeme ho vidět jako revolucionáře, jenž bojuje i za zájmy nekatolíků," zdůraznil mnohem důležitější stránku papežova života jeden z producentů filmu.

Natáčení bude probíhat v Argentině, Itálii a Německu. Zatím není jasné, kdy se snímek s "papežem-revolucionářem" na obrazovkách objeví.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

TÝDEN OBRAZEM: Indiánský sjezd, odjezd věřících a ptačí migrace

PŘÍPRAVA K ODLETU. Účastník mezinárodního srazu horkovzdušných balónů, který...

Japonci vítali nový rok koupelí v ledové vodě. Španělští jezdci na koních se v rámci svátečních oslav neohroženě vrhali...

Schulz nechce strop pro příjem běženců, varoval před pravicovou vlnou

Martin Schulz během projevu na sjezdu německé SPD (21. ledna 2018)

Pokud bude SPD ve vládě, nebude mít Německo žádnou horní hranici pro příjem uprchlíků, uvedl předseda strany Martin...

Velbloud způsobil v poušti další smrtelnou nehodu, Izrael plánuje čipování

Velbloudy člověk v Izraeli potká téměř na každém kroku. (14. března 2012)

Izraelští zákonodárci chtějí beduínům nařídit, aby registrovali a očipovali své velbloudy. Mohutná toulající se zvířata...

Najdete na iDNES.cz