Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Žena není rovna muži

  0:01aktualizováno  0:01
Muž má v potu tváře dobývat svůj chléb. Žena zas v bolestech rodit děti a muže poslouchat. To řekl Bůh na počátku věku. My, moderní lidé, jeho omyl napravujeme. Aspoň v tom posledním bodě.

Rovnost?
Věříme, že lidé jsou si rovni před zákonem. Věříme, že nikdo nemá mít nespravedlivou výhodu před druhým. Někteří z nás věří, že ani ten, kdo je bohatší, si nesmí zaplatit lepší pokoj v nemocnici. Víra v to, že všichni musí nosit stejné montérky, už upadla i v daleké Číně. Ačkoli byla masově rozšířena, nyní (krom Severní Koreje) je k smíchu.

Ženy mohou volit a být voleny. Mají stejná práva v manželství a při výchově dětí jako muži. Ti nad nimi nesmějí uplatňovat svou fyzickou převahu. Moderní lidstvo si je jisto, že takový je správný výklad Božího plánu.

Ženy hrají hokej, boxují, pilotují nadzvuková letadla. Pro jistotu, když už mluvíme o Bohu, se v angličtině píše: God, she or he. Navíc mají kvóty: aby jich bylo víc ve vedoucích funkcích, víc v politice. Musí vydělávat stejné peníze jako muži. Není tohle úsilí směšné jako ona rovnost stejných montérek? Je. I když zatím nehrozí, že by se tahle legrace změnila v tragédii. Kdyby Bůh chtěl, aby zvířata a lidé měli jen jedno pohlaví, rozmnožovali bychom se hřížením a neměli problémy s rovností.

Žena a muž mají úplně rozdílná těla ( i když atletika dokáže zázraky) a velmi rozdílné duše. Společnou mají lidskost a z toho pramenící komiku i důstojnost smrtelných tvorů nadaných nekonečným vědomím. Mají však různé talenty a dispozice. Od dětství získávají výrazně jinou zkušenost. Jejich emoce se v průměru velmi liší.

Dvě duše
Praxe ukázala, že neexistují rasové rozdíly. Černoši žili v prvobytně pospolných podmínkách. Rozpínavost bílého muže je přesadila do moderního světa. Nyní se stali špičkovými právníky, vědci, spisovateli, sportovci a herci. Nemusíme tedy poukazovat na fakt, že rasová teorie je hnusná. Máme před sebou tisíce důkazů, že je od základu mylná.

Žena však v průměru nikdy nezaběhne sto metrů tak rychle jako muž. Nezvedne takový náklad, neskočí tak daleko. A stejně, jako jsou rozdílná těla, jsou rozdílné i duše. Co když ženy nebaží po vysokých poctách právě proto, že mají v průměru nižší touhu být středem pozornosti a velet druhým? To přece není nesympatická vlastnost. Naopak je úplně sympatická. Tak proč jim nutit nesympatickou mužskou ješitnost pod pláštíkem zavádění jakési rovnosti?

Když je žena muž
Ženy nejsou rovny mužům. To vůbec neznamená, že jsou jakkoli horší. Nikdo mě nepřesvědčil o tom, že schopnost ženy velet čelnímu útoku, při němž zahynou civilisté, je stejná jako schopnost muže. Jsem šťastný, že tomu tak je. Slušnost a soucit jsou přece krásné vlastnosti. Svět, ve kterém nejsou takové útoky, je zatím utopií. Ale svět, kde je nevedou ženy, je přece jen přijatelnější.

Také inteligence většiny žen je zaměřena jinam než ta mužská. Je méně kutivá, méně výkonnostní, méně agresivní. Plyne si a občas úžasně překvapí. Z povahy většiny prací však vyplývá, že inteligence manažera musí být kutivá, výkonnostní a agresivní.

Tak proč nutit ženy k něčemu, k čemu nejsou? Proč se chtějí samy zmrzačit a předělat? Vysvětlení je jednoduché. Právě feministky přejímají mužské vidění světa. Být viděn, dohnat, předehnat, zválcovat - tak přece procházel dějinami jejich pán s pancířem na pupku. Nyní chtějí být něžné květiny jako tento hrubý barbar.

Pivní zmužilost
Kvóty žennosti v úřadech jsou stejně hloupé jako kvóty pro evropské zemědělce. Snižují konkurenci a zdražují výsledný produkt. Všichni díky nim vydávají pokrytectví za normu a stávají se nevrlejšími a línějšími. Býti ženou nebo zemědělcem totiž není fyzická ani duševní újma. Není tedy žádný důvod k charitě.

Snaha o rovnost žen má však značný civilizační význam v nekulturních zemích, jako je tato. Považuje-li spousta mužů ženu stále za polověc, nutí-li ji pracovat, uklízet a ještě poslouchat idiotské pivní žvásty a chvástání, člověk by skoro křičel: Zaveďte kvóty! Ale nemělo by být správné řešení opačné? Neměli by se léčit spíše ti pivní primitivové, než aby byly ženy nuceny k hrozné věci: Vyrovnat se jim!

Vážení čtenáři, ženy mají v republice o čtvrtinu menší platy než muži. Dvě sice pronikly do vlády, ale stále je tam proti nim patnáct mužů. Tímto článkem si vás dovolujeme vyzvat k diskusi o tom, jaký má být správný vztah mezi oběma polovinami lidstva. Těšíme se na vaše názory. RedakceHlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...Další z rubriky

Vydražte ve středu na iDNES.cz pivní láhve a pomozte vozíčkářům

Každý rok navrhuje unikátní pivní láhve Pilsner Urquell jiný sklářský designér.

Ve středu od 9:00 se na portálu iDNES.cz uskuteční tradiční vánoční dražba deseti originálních pivních láhví Pilsner...

JAK SE ZMĚNILI ŘIDIČI: Končící pruh nebo červená mnohé nezastaví

Jízda na červenou

Tresty od soudu na mnoho let do vězení za agresivní jízdu na silnici či dálnici jsou dnes téměř pravidelností. Je to...

ANO prosazuje miliardu pro velké zemědělce. Piráti a ODS se ptají proč

Zemědělcům komplikuje sklizeň obilí vrtkavé počasí.

S kritikou se setkal návrh hnutí ANO na přesun miliardy v rozpočtu ministerstva zemědělství na podporu velkých...Najdete na iDNES.cz