Projev prezidenta Miloše Zemana hodnotí diskutéři na internetu převážně negativně. | foto: ČTK

Zemanův projev kritizovaly na webu čtyři pětiny lidí, zjistila analýza

  • 1187
Svatoštěpánský projev prezidenta Miloše Zemana diskutéry na sociálních sítí či zpravodajských webech příliš nenadchnul. Negativně jej hodnotilo osmdesát procent lidí. Ve své analýze to zjistila společnost Yeseter Now.

"Z věcnějších připomínek k projevu vyplývá, že veřejnost nejčastěji kritizuje Zemanův egoismus, který z jeho projevu cítila," uvedla Kateřina Mahdalová z Yeseter Now. Společnost analyzovala zhruba 53 tisíc diskusních příspěvků k politice, k prezidentovi se vyjadřovalo přibližně patnáct a půl tisíc.

Velká část diskutujících záporně hodnotila přesun projevu z tradičního 1. ledna na vánoční svátky. "Větší část veřejnosti hodnotí Zemanův výběr termínu pro projev negativně s tím, že 1. leden uvolnil svému předchůdci Václavu Klausovi, kterého si však veřejnost podle značně rozšířeného mínění už slyšet nepřeje," doplnila Mahdalová. Klaus na Nový rok vystoupí v Partii televize FTV Prima.

Celé znění prezidentova vánočního projevu

Zájem o politiku podle společnosti těsně před Vánocemi a během svátků v diskuzích na internetu poklesl. Například k premiérovi v demisi Jiřímu Rusnokovi se ve sledovaném období od 18. do 27. prosince vztahovalo jen několik stovek diskuzních příspěvků.

O prezidenta naopak zájem stoupl, a to právě hlavně díky jeho vánočnímu poselství. Ve čtvrtek a v pátek se Zemana týkalo téměř 6 tisíc příspěvků, 80,5 procenta z nich podle Yeseter Now vyznělo negativně.

Prezidenta za jeho projev nechválili ani politici. Ti se většinou shodli, že Zeman zcela opomněl vize do budoucna (více o jejich reakcích čtěte zde).

Přesun z 1. ledna na 26. prosince poznamenal i zájem diváků. Zemanovo poselství bylo nejméně sledovaným bilančním projevem prezidenta za posledních šest let (více čtěte zde).

Plním své sliby, řekl Zeman ve vánočním projevu (26. prosince 2013)

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video