Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zeman slavil v kruhu věrných

  0:01aktualizováno  0:01
Miloš Zeman opustil minulý týden Vysočinu a zatím se nevrátil. V centru Prahy v pondělí večer slavil narozeniny, na něž sezval pestrou společnost. Ministerská limuzína Audi A8 s majáčkem stojí před hotelem Olšanka na Žižkově. Z auta vybíhá ministryně zdravotnictví Marie Součková a utíká do hotelu.

Uvnitř už probíhá živá zábava. Sálem zní housle Václava Hudečka, za stolem sedí bývalý předseda vlády Miloš Zeman. Vedle něj jeho manželka a dcera.

Muž, který v minulosti mnohokrát prohlašoval, že je mu nejlépe na klidné Vysočině v jeho chalupě, se rozhodl slavit narozeniny v centru metropole. Do hotelu přijíždí s dvouhodinovým předstihem.

Utajeně, téměř jako velká filmová hvězda, řidič jej veze přímo do garáží. Dostat se na oslavu není bez pozvánky možné. Psal je vlastnoručně Zeman. Pro koho? Například pro generálního ředitele České televize Jiřího Janečka, ministra Františka Palase nebo moderátorku Novy Janu Bobošíkovou.

Ti všichni pozvání přijali. A nejen oni. Dárek přinesl i šéf komunistické strany Miroslav Grebeníček či předseda jejich poslanců Vojtěch Filip. Při příchodu na oslavu se však nikdo o politice bavit nechce. Maximálně tak o dárcích.

"Devětapadesát není žádné kulaté jubileum. Myslím proto, že dvanáctiletá whisky bude stačit," říká Jaroslav Foldyna, předseda severočeské sociální demokracie. "Vybrala jsem mu dýmku a nějaký tabák. Vlastně ještě nesu litr domácí hruškovice," dodává bývalá poslankyně Jana Volfová.

Větší originalitu projevuje poslanec ČSSD Karel Šplíchal. Ten Zemanovi nese knihu o anglických dějinách. "Je o období, které měl Miloš rád. Týká se období Winstona Churchilla," konstatuje Šplíchal.

Nikomu nepřijde zvláštní, že Zeman pořádá narozeniny ve velkém. "Myslím, že se chtěl setkat v Praze se svými známými. Bylo to jednodušší než pořádat setkání někde na Vysočině," míní Součková.

Poslanec Jan Kavan přichází na oslavu narozenin bývalého premiéra Miloše Zemana, 29. září 2003

Ministr zamědělství Jaroslav Palas přináší dar k narozeninám bývalému premiérovi Miloši Zemanovi, 29. září 2003

Ministryně zdravotnictví Marie Součková přináší dar na oslavu narozenin bývalého premiéra Miloše Zemana, 29. září 2003

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Středočeští politici odmítli vyjmout Čapí hnízdo z dotací, Imoba píše šéfovi OLAF

Prezident Miloš Zeman navštívil farmu Čapí hnízdo, patřící ministru financí...

Středočeští zastupitelé zasedající ve výboru regionální rady ROP odmítli vyjmout projekt Čapí hnízdo z evropského...

Největší českou vlajku skládali v tělocvičně a stěhovali „jako epopej“

V Pelhřimově představili největší českou vlajku. Má rozměry 18 krát 12 metrů a...

Je tak velká, že se ani na výšku nevejde do brněnského veletržního pavilonu. Aby ji složili, museli si její výrobci...

Lidé v Praze protestovali proti Babišovi i komunistovi Ondráčkovi

Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček na demonstraci proti zvolení...

Na pražském Malostranském náměstí protestovalo asi dvě stě lidí proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a proti tomu,...

Najdete na iDNES.cz