Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zeman by měl přiznat chybu

  9:40aktualizováno  9:40
- Ač jsem stoupencem současné vlády a schvaluji opoziční smlouvu, přiznám se, že ze současných šachů, které předvádí pan předseda vlády Zeman, jsem poněkud roztrpčen.
Je zvláštní, že člověk jako on, který občas svou chybu přizná, není nyní schopen postavit se k věci jako chlap a přiznat, že jednou z jeho největších chyb bylo, že vzal do vlády lidi, kteří svou práci nedokážou zastat.

 I pan Zeman je jen člověk a myslím si, že kdyby na rovinu řekl: "Udělal jsem chybu, ministři ... budou proto vyměněni za ...", udělal by lépe.

Toto jeho počínání nemá žádné opodstatnění a vrhá nepříliš dobré světlo na, už i tak dost kritizované, jeho chování a vládnutí. Proč prostě lidsky nepřiznat a nezveřejnit chystané změny? Čemu takové zatajování prospívá? Ministři, kteří mají být vyměněni by také byli jistě ráději, kdyby se o svém odchodu z vlády dozvěděli dříve než až si to pan Zeman usmyslí. Je mi líto, že sám sobě znepříjemňuje situaci a nahrává opozici a novinářům, aby se do něj pustili s ještě větším úsilím.

Co se týče pana prezidenta a jeho názorů k této situaci, zdá se mi, že jeho postoj k obměně některých členů vlády je čistě populistický a chce na této situaci získat pro sebe. Slovy, že není ochoten měnit členy vlády na základě dohody dvou stran, dokázal, že se snaží získat pouze body u opozičních poslanců a odpůrců OS. Jak jinak by se měli ve
vládě obměňovat ministři, než na základě dohody někoho s někým. Pokud se opozici nebude líbit některý z ministrů a prosadí jeho výměnu, taky bude pan prezident prohlašovat, že to bylo na základě dohody?

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vláda schválila demisi. Zatím není jisté, kdy ji prezident přijme

Vláda Andreje Babiše schválila demisi, přesto bude dál úřadovat (17.1.2018).

Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) schválila svou demisi jen půl dne poté, co v úterý ve Sněmovně nezískala důvěru....

Poslanci odmítli, aby komisi pro kontrolu GIBS vedl komunista Ondráček

Komunista Zdeněk Ondráček na schůzi Sněmovny

Sněmovna odmítla, aby komunista Zdeněk Ondráček, muž, který před listopadem 1989 v Pohotovostním pluku Veřejné...

Babiš slyšel podmínky ČSSD. ANO zatím nehodlá nabízet jiného premiéra

Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka, úřadující šéf strany Milan Chovanec a...

Andrej Babiš zahájil jednání o nové vládě a jako možného partnera oslovil ČSSD. „My se do vlády netlačíme. Není to...

Najdete na iDNES.cz