Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Železný zákon: dané slovo neplatí

  0:01aktualizováno  0:01
Jana Bobošíková dělá chybu, když kandiduje s Vladimírem Železným. Stejnou chybu udělalo hnutí Nezávislí, když si jej vybralo jako vůdce kandidátky do Evropského parlamentu. Proč? Vladimír Železný je nepochybně schopný a inteligentní člověk.

Jeho energie je fascinující. Nikdo ho však už dnes nemůže považovat za seriózního podnikatele a politika.

Pan Železný si dvakrát nechal zaplatit za to, že se vzdá vlivu v televizi Nova. Poprvé od Ronalda Laudera, podruhé od PPF. Jak víme, první transakci zpochybnil, využil nedokonalosti zákonů a Laudera přechytračil.

Za tento obchodní trik posléze zaplatila republika deset miliard korun. Našli se ovšem obhájci, kteří dodnes tvrdí, že šlo o nemilosrdné střetnutí dvou silných mužů a Železný prostě zvítězil.

Jiní zas naznačují, že arbitráž, která připravila republiku o astronomických deset miliard, nebyla spravedlivá. Obrana pana Železného opomíjí jeden fakt. Bývalý ředitel si chtěl ponechat miliardu korun i televizi. Ale dobrá, napoprvé obráncům naslouchejme.

Jenže nyní se pokouší o stejný trik proti skupině PPF, která televizi ovládla. Klouže jako had houštinou paragrafů proti smyslu slušných obchodních vztahů a základních etických zásad.

Všichni už víme, že darování televizní licence bylo úplně špatné a změny, které rada v jejím držení povolila, přinejmenším nešťastné. Nemůžeme však věřit muži, který uzavře smlouvu, nechá si zaplatit a za pár měsíců porušuje jejího ducha s poukazem na špatné paragrafy.

Jana Bobošíková je výraznou tváří televizní publicistiky. Vzbuzuje protikladné emoce - část lidí si jí váží, druzí jí nemohou zapomenout, jak chtěla ovládnout zpravodajství České televize.

Pokud se však chce přidat k mnoha žurnalistům, kteří přestoupili do politiky, vybrala si špatnou kandidátku. Svou tvář propůjčuje chlapíkovi, pro kterého dané slovo neznamená vůbec nic. Uspět případně v politice jako Železného dvojka znamená do budoucna cejch.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Manželé dali milion na výstavu o republice. Děti to jednou pochopí, říkají

Pavel Müller byl pilotem záchranné služby Jihomoravského kraje.

Neobvykle vysokou částkou přispěla rodina Müllerova z Mikulovska na chystanou výstavu ke stému výročí republiky pod...

VIDEO: Razicí štít Viktorie rozebírají, zatím pro něj není využití

Razicí štít Viktorie, který se prokousával zeminou u Plzně pro stavbu...

Razicí štít Viktorie, který na okraji Plzně prorazil dva tubusy nejdelšího železničního tunelu v České republice, už...

Zóna s africkým morem prasat se zmenší, vyhlásil ministr

Jiří Milek, ministr zemědělství

Ministr zemědělství Jiří Mílek při návštěvě Zlínska oznámil, že se od začátku února zmenší vyznačená oblast zamořená...

Najdete na iDNES.cz