Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zelení škrtají v kandidátce kvůli kampani a rvačce

  12:31aktualizováno  18:28
Předsednictvo Strany zelených navrhlo vyškrtnout z volební kandidátky v Moravskoslezském kraji dva členy. Simona Pavlicová prý vedla předvolební kampaň na vlastní pěst. Jiří Blahuta se popral s manželem krajské volební jedničky Věry Jakubkové.

Advokátka Simona Pavlicová na vlastním předvolebním billboardu. | foto: www.simonapavlicova.cz

Jiří Blahuta byl na volební kandidátce až na posledním, prakticky nevolitelném místě. Před týdnem se po jednání volebního štábu Strany zelených v Ostravě popral se Zdeňkem Jakubkou, manželem krajské jedničky Věry Jakubkové. - více zde

Simona Pavlicová byla na pátém místě krajské kandidátky. Její šance na zvolení do Poslanecké sněmovny by byla zřejmě těsná. Vedení zelených se nelíbí, že Pavlicová vedla vlastní předvolební kampaň, aby se do Sněmovny dostala.

Výtvarná kritička a advokátka Pavlicová má své vlastní internetové stránky a také předvolební billboardy. V Ostravě vystupuje jako bojovnice proti korupci v kauze zástavby lukrativního území, na kterém stávala koksovna Karolina.

Volební jednička kandidátky zelených na severu Moravy Věra Jakubková důvod vyloučení dvou kandidátů nezná. Vlastní předvolební billboardy Simony Pavlicové ale podle ní tím hlavním důvodem nejsou.

"V zápisech volebních týmů je zcela jasně řečeno, že každý kandidát si může svou kampaň obohatit a udělat po svém," řekla Jakubková iDNES.

Hlavním důvodem pro vyloučení Pavlicové a Blahuty z kandidátky zelených je podle Jakubkové poškozování kampaně a pověsti strany.

V usnesení předsednictva strany stojí, že oba kandidáti vážně poškodili vrcholící kampaň zelených, když zkresleně informovali o incidentu s Jakubkou. Navíc nereagovali na výzvy, aby už o tom nehovořili a odmítali komunikovat s vedením strany.

"Ať si poslouží, ale nebudeme krýt trestný čin," reagovala Pavlicová. Bude se bránit, protože vedení strany prý nevyslechlo její verzi incidentu.

"Žádáme vedení strany, aby revidovalo své rozhodnutí, vyslechlo nás a svědky celé nešťastné události. Jsme připraveni své postoje vysvětlit. Rozhodovalo se o nás bez nás za zavřenými dveřmi," uvedli Pavlicová a Blahuta ve společném prohlášení.

Oba vyřazení kandidáti tvrdí, že konflikt se stal kvůli osobním antipatiím Jakubkové a Pavlicové. Jakubková údajně zpochybňovala původ peněz, které Pavlicová použila na osobní kampaň. Jde zhruba o 20 tisíc korun na výrobu letáků a billboardů.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Největší českou vlajku skládali v tělocvičně a stěhovali „jako epopej“

V Pelhřimově představili největší českou vlajku. Má rozměry 18 krát 12 metrů a...

Je tak velká, že se ani na výšku nevejde do brněnského veletržního pavilonu. Aby ji složili, museli si její výrobci...

Ředitel ČT Dvořák i astronom Grygar. Osobnosti chtějí krotit Babiše

Petr Dvořák přichází na jednání Rady České televize, kde by měl být zvolen nový...

Nedopustíme, aby vláda překročila mantinely demokracie, ozvou se podle zjištění MF DNES desítky osobností. Ředitel ČT...

Vláda bez důvěry, sníh drtí Česko a sourozenci pod zámkem

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Shrneme nabitý den ve Sněmovně. Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil vydání Andreje...

Najdete na iDNES.cz