Diskuze

Elektronizace zdravotnictví jako online bankovnictví. Lékařům ulehčí práci

Elektronická dokumentace a další kroky elektronizace zdravotnictví budou pro lékaře zpočátku dobrovolné. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) chce úřad připravit takové elektronické služby, které budou pro lékaře výhodné, a proto je budou sami chtít přijmout. Elektronický recept funguje od letošního ledna, do budoucna se počítá také se sdílením výsledků vyšetření.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

K73a92r67e25l 30C35a54c24h

14. 11. 2018 14:45

Opravdu je nutné, aby se zavedla elektronická karta pacienta tak, aby každý lékař, ke kterému přijdu jako pacient, měl možnost si ji otevřít a zjistit si rychle, co je podstatné v případě jeho specializace. Při vhodném strukturování elektronické karty by zjišťování relevantních údajů nemělo být nijak problematické. Je však naprosto nutné, aby na přípravě s programátory spolupracoval tým lékařů od praktického po specialisty, právě kvůli vytvoření té správné struktury.

Největšími odpůrci elektronizace budou praktičtí lékaři, protože na nich bude druhá největší práce, totiž naplnit kartu údaji o pacientovi. Ministerstvo ale nemůže postupovat cestou dobrovolnosti, protože pak se ničeho nedosáhne. Musí se postupovat jako v podniku. Když nás koupili Amíci, tak nám dali jasný termín, do kdy bude v podniku zaveden SAP a veškerou agendu o výrobě, údržbě, investicích, nákupech, prodejích, zásobách, odpisech atd. budeme dělat touto elektronickou formou. Důvod - aby měli on-line dokonalý přehled o tom, jak hospodaří podnik, který v Česku vlastní a nemuseli mít u nás žádného svého člověka. Kdo nebyl ochoten, nebo schopen se naučit SAP používat, musel si najít jinou práci. Jinak to nejde.

1 0
možnosti
AK

Jak je vidno ono se pořád někde něco vylepšuje,ale je to pořád jen o papírování,které vyžaduje kde jaký tupoň aniž by je četl.Když vidím naši lékařku když ve volném čase dělá ty stohy papíru pro koho nevím,ale je to zátěž a vše se odehrává po PS.Jenže když se nechce,tak nic nejde.Vždyť se tady mluví už dobrých 6let o tom,že budou propojeny se všemi pojišťovnami a co je skutek???NIC!!!Vše se musí posílat papírově i když přes počítač ba i poštou!!!Tak co tady pořád o něčem sníte,když to nedokážete realizovat!!

1 0
možnosti
Foto

No srovnávat to s bankovnictvím, kde jako uživatel buď něco uložím, nebo zaplatím, či převedu a případně si změním heslo či limit je trochu zjednodušující. Navíc veškeré informace o pacientovi ze všech vyšetření budou obrovská hromada dat, která se dá na papíře přehlédnout letmým pohledem a vybrat si to podstatné, v ektrozánamu to bez superchytré filtrace dat bude problematické. Ono když přijdete k lékaři s dušností, tak bude šumafuk, kdy jste byl očkován proti tetanu, zda vám někde operovali apendicitidu, či jak se Vám pohybovala hladina draslíku před 15 lety. A sám mám velmi negativní zkušenost s elektronickým záznamem o výjezdu ZZS k pacientovi. Než to všechno nadatlím jedním prstem se všemi opravami překlepů do superdahého "haevy-duty" tabletu (bez klávesnice), tak mi to zabere víc času, než mohu věnovat pacientovi.

0 0
možnosti
PN

"pro některé pacienty je nepřijatelné, aby byly někde o nich elektronicky evidovány citlivé zdravotní údaje"

Už dnes má většina doktorů počítač, takže údaje jsou elektronicky evidovány už dnes. (A nedělám si iluze o zabezpečení doktrorských počítačů a počítačových sítí zdravotnických zařízení...)

1 0
možnosti
JH

Vcera bylo pozde! Uz mam dost neustalyho noseni papiru od doktora k doktorovi...je vam zle a litate s zadankama a pak zpatky se zpravama...tohle me v dobe digitalizace fakt stve

3 0
možnosti
TL

A stihne se to před otevřením kanálu Dunaj - Odra - Labe?

0 0
možnosti
DJ

Zhruba o týden R^

3 0
možnosti