Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

09:29
Vážení čtenáři, naše on-line reportáž ze soudního jednání končí. Líčení je odročeno na zítřek, má začít v 9 hodin a 15 minut. Děkujeme za pozornost.
09:23
Jirát nepochybuje, že šlo o předem připravený krok. Domnívá se, že víc než 14 dní tím Rath stejně nezíská. „V zákoně není uvedena žádná doba, která musí být dána advokátovi na seznámení se spisem. Podle mého názoru, ale opakuji, že je to jen můj názor, mu soudce nedá více než týden nebo 14 dní,“ uvedl.
09:19
Žalobce Jirát považuje Rathův krok za obstrukci. Kdyby si Rath zvolil zcela nového advokáta, musel by dostat čas na prostudování spisu.
09:15
Na dotaz, zda Rath naznačuje, že přes advokáta Pacovského unikly soudci Pacovskému informace, a zda bude znovu dávat stížnost na podjatost, odpověděl: „Já neočekávám nic. Já jsem z toho šokován.“
09:14
Od advokáta Pacovského bude Rath požadovat vysvětlení, proč vypověděl plnou moc, a zda to nebylo jen proto, aby jeho (Ratha) poškodil. „Říkal mi, že se synovcem mají dobré vztahy, že ho zná od dětství, a to je podle mě jako podle laika dobře,“ uvedl.
09:13
Podle bývalého hejtmana advokát Pacovský sliboval, že jednání vrátí na rovinu, ve které nebudou hrát roli osobní antipatie.
09:11
Rath tvrdí, že spolupráce s Černým a Jelínkem byla v pořádku, a že bez naléhání advokáta Pacovského by jim plnou moc nevypověděl.
09:10
„Jestli jsou to obstrukce, tak obstrukce rodiny Pacovských, ne moje,“ řekl Rath.
09:10
Rath na chodbě novinářům vysvětluje, že advokátu Pacovskému předal všechny informace o řízení, protože mu tvrdil, že zná svého synovce a ví, jak před ním vést jednání. Styl dosavadních Rathových obhájců byl prý příliš konfrontační a soudce Pacovského mohl popudit.
09:04
Rath dostane lhůtu 1 den na to, aby si zvolil obhájce. Zítra bude líčení pokračovat.
09:03
„Nevím, jakou habaďůru tady na mě hrajete,“ řekl Rath na adresu soudu.
09:03
„Plnou moc jsem podepsal, on ji podepsal taky. Výpověď jsem nedostal. Netuším, co se o víkendu stalo a proč se to stalo,“ uvedl Rath. Řekl, že advokát Pacovský mu dal spoustu důvěrných informací o soudci Pacovském.
09:02
O slovo se hlásí advokátka Barcalová. Ptá se, jak byl dopis doručen, že o něm soud nevěděl dříve. Podle soudce emailem.
09:01
Rath je tedy nyní bez advokáta. Musí si najít jiného, nebo mu ho určí soud.
09:00
V dopise advokáta Pacovského se prý píše, že advokát Pacovský se mylně domníval, že jde o novou věc. Když zjistil, oč jde, vypověděl plnou moc.
08:59
Soudce Pacovský vyslechl Rathova slova a vše nechal zaprotokolovat. Sdělil, že soudu dnes ráno přišel dopis advokáta Michala Pacovského.
08:57
Rath prý po schůzce s M. Pacovským zprostředkoval schůzku všech advokátů. Poté vypověděl plnou moc Černému a Jelínkovi. Pacovský měl dnes přijít. „Proč tady není, to není dotaz na mě,“ řekl Rath.
08:53
Rath si bere slovo. Tvrdí, že dostal nabídku advokáta Michala Pacovského, že ho bude hájit. Má jít o strýce soudce Roberta Pacovského.
08:39
Přítomným novinářům Rath sdělil, že dnes v jednací síni v rámci obhajoby zazní „úplná novinka“. Jakou informaci hodlá přinést, před jednáním prozradit nechtěl.
08:53
Soudce vyzval přítomné ke vstupu do jednací síně.