Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zastupitel Witzany se neomluví

  0:02aktualizováno  0:02
Praha - Společnost EPIC Securities zastupující město na několika valných hromadách společností, v nichž má majetkový podíl, uvažuje o žalobě prot členovi zastupitelstva Jiřímu Witzanymu (US). Míní ji podat, pokud se Witzany neomluví za výrok při nedávné diskusi zastupitelstva, že EPIC je firma nevalné pověsti. Poslanec svá slova ještě zopakoval v příspěvku do názorové rubriky MF Dnes. Omlouvat se ale nemíní.

Ve čtvrtek požádal Witzany zastupitelstvo o podporu. "Měli bychom dát firmám najevo, že takovým způsobem se se členy zastupitelstva nejedná. Město by s nimi mělo okamžitě ukončit veškeré obchodní vztahy," řekl. "Jistě bych si zjednodušil život, kdybych na požadavek omluvy přistoupil. Postup EPIC však považuji za nebezpečný projev arogance jistě bohaté a mocné firmy a ustoupit nehodlám," konstatoval Witzany.

"Vyslovovat kritické výroky, když jsou založeny na dobré víře, o společnostech, které mají nebo mohou mít s městem obchodní vztah, totiž dokonce patří k povinnostem plynoucím z mandátu zastupitele," dodal.

Podle advokáta Petra Tomana, který EPIC zastupuje, poškodil Witzany dobrou pověst jeho klienta a chce tudíž , aby na své náklady zveřejnil v MF Dnes omluvu. "Tím bude můj klient považovat celou záležitost za vyřízenou a nebude se domáhat zadostiučinění v penězích," míní Toman.

Witzany zastává názor, že nelze připustit, aby si takové firmy myslely, že se nepohodlných kritiků v zastupitelstvu zbaví tím, že na ně poštvou drahé právní kanceláře. "Takto může být popotahován až utahán kdokoli z nás, prosím o vaši kolegialitu," pronesl Witzany na schůzi zastupitelstva.

Místo podpory se mu však dostalo jen dalšího útoku. Tentokrát od radního Filipa Dvořáka (ODS), který považuje za neuvěřitelné, že si něco takového Witzany vůbec dovolil říct o firmě, s níž má město obchodní vztahy. "Musíte si vidět do huby, pane doktore, o tom to je," řekl Dvořák.

Radní si navíc neodpustil poznámku o Komerční bance, v níž Witzany pracuje, a k jeho kritickým připomínkám ohledně hospodaření města. "Naše hospodaření je proti firmě, v níž pracujete, úplná sranda," uvedl Dvořák.

Witzany však do banky nastoupil teprve před rokem. "Snažíme se jen napravit to, co v bance způsobil právě člen ODS, který stál v jejím čele," konstatoval Jiří Witzany.

Autoři:Hlavní zprávy

Nejčtenější

V italském Janově se zřítil dálniční most, zemřelo 35 lidí

Na frekventované dálnici v Janově na severu Itálie se zřítilo několik desítek...

Na frekventované dálnici v Janově na severu Itálie se v poledne zřítil asi 80metrový úsek mostu. Podle poslední bilance...

Všude bylo strašně krve. Češka promluvila o útoku žraloka na manžela

Ilustrační snímek

První dovolená v Egyptě se pro rodinu z malé moravské obce stala doslova hororovým zážitkem. Dva dny před odletem domů...Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Najednou zmizela cesta. A byl jen pád, líčí český řidič tragédii v Janově

Vrak kamionu české přepravní společnosti Sped - it, který se v italském Janově...

„Najednou zničehonic zmizela cesta. A nebylo nic, jen pád. Myslel jsem, že zemřu. Jsem strašně šťastnej, že jsem to...

V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...Další z rubriky

VIDEO: K ženě se nastěhovalo 160 netopýrů. Ven, hoši, vyháněli je oknem

Do ložnice se naštěhovalo přes 160 netopýrů

Hororový zážitek má za sebou sedmaosmdesátiletá žena z brněnské městské části Královo Pole. Do ložnice se jí...

Zemanovci chřadnou, spříznění sponzoři jim ale dál posílají statisíce

Vztahy Miloše Zemana a Lubomíra Nečase jsou dlouhodobě velmi dobré. Nečas mu...

Stovky tisíc přišly během posledních několika měsíců na účet Strany práv občanů zemanovci. Vysoké částky jim poslaly...

Žádný vydatný déšť zatím republiku nesvlaží, slunečné počasí potrvá

Ilustrační fotografie

Slunečné a teplé počasí bude v příštích dnech pokračovat a vydatnější déšť meteorologové neočekávají. V pátek se však k...Najdete na iDNES.cz