Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

23:01
Vážení čtenáři, on-line reportáž z bouřlivého dění ve vládní koalici končí. Děkujeme Vám za pozornost a přejeme dobrou noc.
21:34
„I když se naše názory na organizační změny v policii v posledních dnech výrazně lišily a poznamenalo to fungování koalice, ČSSD by viděla jako chybu, kdybychom zahodili vládní model, který naší zemi přinesl dva a pul roku stability, sociálního smíru a prosperity. Proto pokládám za racionální rozhodnutí ANO nevypovědět koaliční smlouvu a jednat o dalším fungování koalice,“ uvedl premiér.
21:23
Premiér Sobotka pozve předsedy ANO a KDU-ČSL na středeční jednání o vládní spolupráci. ČSSD je pro její pokračování, uvedl předseda kabinetu v tiskovém prohlášení.
21:22
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek považuje za rozumné, že ANO nyní nevypoví koaliční smlouvu kvůli reformě policie. Koalice získá čas, řekl v ČT. Nynější smlouvu by neměnil.
21:20
  • Vedení hnutí ANO ve středu jednalo o dalším osudu koalice. Koaliční smlouvu prý...

    Vedení hnutí ANO ve středu jednalo o dalším osudu koalice. Koaliční smlouvu prý zatím nevypoví, chce o ni však jednat (15. června 2016). / Autor: Petr TopičMAFRA

20:57
ANO nebude žádat rezignaci ministra vnitra Chovance kvůli reformě policie, podle Babiše nechce planá gesta.
20:52
"Máme dobrou vůli to řešit. Nechceme odcházet z koalice. Nebylo by to korektní vůči premiérovi, který je v Číně," dodal Babiš. Podle něj je nutné, aby si koalice sedla a vymyslela restart.
20:49
Hnutí ANO vadí, že reorganizace byla připravena v utajení. "Ministr vnitra ještě před deseti dny popíral jakékoli změny," uvedl Andrej Babiš.
20:33
Nechceme udělat sarajevský atentát a vypovědět koaliční smlouvu,“ řekl ministr Babiš na tiskové konferenci. Předsednictvo hnutí doporučilo, aby se začalo jednat o nové koaliční dohodě. Prozatím ale chtějí počkat na návrat premiéra Sobotky z Číny a poté jednat dál.
20:30
"Jsem v šoku z toho, jakým způsobem pan ministr Chovanec porušil koaliční smlouvu," začal na úvod tiskové konference Andrej Babiš. Reorganizace podle něj není připravena a jejím účelem je zlikvidovat protimafiánský útvar.
19:42
Podle Milana Štěpánka z nezávislého odborového svazu policie nebudou zásadní změny na vedoucích postech a vedení garantovalo, že nikomu nebudou odebrány živé spisy. "Je potřeba takovou věc budovat, aby za několik let vznikl útvar moderní," uvedl Štěpánek. Plusem podle něj je, že policisté by měli být v jedné budově. Uvedl také, že doufá ve zklidnění situace.
19:25
"Z mého pohledu to není nic jiného než organizační změna, ty jsme dělali také," prohlásil bývalý policejní prezident Jiří Kolář k policejní reformě. Podle něj se v minulosti i za jeho vedení policie uskutečnily mnohem větší změny, které nevyvolaly takovou vlnu nevole jako ta nynější. Popsal například sloučení kriminální policie a kriminálních úřadů, které zasáhlo všechny policejní složky. "Dnes se ukazuje, že to je efektivnější," řekl Kolář.
19:09
Vedení ANO by mělo v 19:30 na tiskové konferenci oznámit další postup.
18:54
Pelikán naznačil, že vláda může fungovat i po vypovězení koaliční smlouvy. "Vláda má programové prohlášení, s kterým souzníme. Takže vláda může pokračovat a plnit své prohlášení. A pak je primárně na premiérovi, co s tou situací udělá."
18:44
Ministr Pelikán a ministr životního prostředí Richard Brabec upozornili, že koaliční smlouva podle ANO porušena byla. "V článku čtyři, bod 12 je napsáno, že případné rozpory budou nejdříve řešeny dohodovacím jednáním smluvních stran. Realizace sporné věci bude přerušena do konce dohodovacího jednání. Na to nemusím dělat analýzu, stačí umět číst," uvedl Pelikán.
18:35
Prezident Zeman řekl České televizi, že by nepřijal případnou rezignaci Chovance ani Babiše.
18:15
Policie se podle Roberta Pelikána "neposunula ani o kousek". „Znovu zaznělo, že tedy vše nejdříve sesypeme do jednoho útvaru a potom budeme do ledna přemýšlet co s tím. Zřejmě tedy poprosíme všechny zločince, aby půl roku počkali, než je začneme vyšetřovat?“ uvedl.
17:59
Pavel Bělobrádek doufá, že ANO kvůli změnám v policii nevypoví koaliční smlouvu, jak hrozilo.
  • Brífink ministra vnitra Milana Chovance (uprostřed) k reorganizaci policie (15....

    Brífink ministra vnitra Milana Chovance (uprostřed) k reorganizaci policie (15. června 2016) / Autor: Petr TopičMAFRA

17:54
Chovanec přislíbil, že do reorganizace budou zapracovány připomínky státních zástupců, které přednesl šéf žalobců Pavel Zeman.