Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


18:57
Vážení čtenáři, on-line reportáž k pátečním dopravním kopmlikacím souvisejícím se sněhovou kalamitou končí. Děkujeme vám za pozornost.
18:37
Led se tvoří v Životicích na Plzeňsku. Praklo tam potrubí a voda z něj vytéká přímo na silnici
15:59
Řidiči musí objíždět uvázlý kamion i u Otína na Ždársku. V místě je kluzká vozovka.
15:49
Ledovka hrozí i na silnici I/35 v úseku Bílý Kostel nad Nisou a Hrádek nad Nisou. Na místo míří sypače.
15:36
Silničáři varují před ledovkou na většině silnic na Novojičínsku. Řidiče vybízí ke zvýšené oparnosti.
15:23
Mezi Hodonínem a Mutěnicemi havarovala před třetí hodinou dodávka. Řidič najel do sněhového jazyku, dostal smyk a vyletěl ze silnice, kde ještě narazil do stromu. Při nárazu si způsobil lehké zranění a byl převezen do nemocnice.
15:08
Na Vysočině během dopoledne přestalo sněžit. Silničáři pracují na dočišťování komunikací. Všechny silnice jsou s opatrností sjízdné, objevují se pouze místní problémy. Během dne se stalo pouze několik menších nehod, které mělo na svědomí hlavně počasí. Všechny se obešly bez zranění, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková
14:36
Meteorologové předpovídají na sobotu přes den převážně oblačno. Ojediněle, na severu a severovýchodě území zpočátku místy slabé sněžení. Nejvyšší teploty -7 až -3 °C, v 1000 m na horách kolem -9 °C,na Šumavě kolem -5 °C. Vát bude slabý východní vítr.
14:05
Policie varuje před ledovkou ve Valašském Meziříčí a okolí. Klouže například Masarykova ulice i silnice I/35.
13:56
Na silnici u Chvalčova na Kroměřížsku popadaly tři stromy. Leží kousek od lyžařského střediska. V současné době je správce silnice odklízí. Projet je možné se zvýšenou opatrností.
13:36
Policisté v Jihočeském kraji zaznamenali od rána do poledne 20 dopravních nehod. Žádná si nevyžádala vážnější zranění.
13:34
Na kluzké zasněžené silnici I/11 za Opavou směrem na Bruntál havarovalo pět aut. S opatrností je možné projet. Hrozí, že se začnou tvořit kolony.
13:20
Na dálnici D2 se mezi 36. až 40. kilometrem tvoří sněhové jazyky. Silničáři nabádají ke zvýšené opatrnosti.
13:03
V poledne bylo podle údajů z profesionálních stanic Českého hydrometeorologického ústavu nejtepleji v Doksanech - 3,5 °C, nejnižší teplotu -12,2 stupně Celsia hlásil Šerák.
12:42
V ulici Václava Filípka ve Veselí nad Lužnicí uvázl kamion. Provoz je řízen kyvadlově.
12:28
Centrum dopravních informací varuje před klouzajícím povrchem v Koželužské ulici v Třebíči.
12:02
V Borkovanech na Břeclavsku se na zledovatělé silnici dostal do problémů řidič osobního auta. Vůz skončil na střeše. Řidič vyvázl s oděrkami, ošetření odmítl.
11:50
Při cestě na hraniční přechod Strážný se řidiči neobejdou bez zimní výbavy. Přímo v samotné příhraniční obci poletují drobné zmrzlé kapky a je -6,7 stupně Celsia. Na nasolené silnici je zhruba dvou- až třícentimetrová vrstva prosoleného sněhu. "V našem úseku ke hranicím pofukuje vítr a vytváří sněhové jazyky. Se řetězy je to tu sjízdné. Provoz je slabý, jedou hlavně kamiony, ten kdo nemusí, zůstal doma," popsal starosta Strážného Jiří Vacek.
11:43
Na silnici 353 u obce Jamné na Jihlavsku uvázl kamion na kluzké vozovce. Místo je s opatrností průjezdné.
11:34
Spousta shrnutého sněhu a nezřetelná krajnice se vymstily rakouskému řidiči cisterny s benzinem a naftou, který se mezi Boršovem a Včelnou na Českobudějovicku převrátil na bok do příkopu. "Řidič řekl, že se s ním svezla krajnice. Z nehody vyvázl bez zranění a čeká u svého kamionu, až se ho podaří vyprostit,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Hasiči už na místě třicetitunový náklad benzinu a nafty zajistili tak, aby nemohl vytéct. Nyní musí vyčkat, až přijede náhradní cisterna na přečerpání paliva, a poté havarovaný kamion vyprostí. více zde