Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


19:26
Naše on-line zpravodajství z první velké sněhové nadílky končí. Dalším vývojem se budeme zabývat v samostatných zpravodajských článcích. Děkujeme za pozornost.
18:11
Český hydrometeorologický ústav vydal od čtvrteční šesté hodiny odpolední výstrahu před náledím. Výstraha se vztahuje na celou republiku a platí až do odvolání.
17:36
Kvůli hustému sněžení bude až do odvolání úplně uzavřena silnice I/7 u Hory Svatého Šebestiána. Kvůli množství sněhu klesla viditelnost na méně než 100 m, vozovka je navíc nesjízdná
17:11
Podle mluvčího Českého hydrometeorologického ústavu Petra Dvořáka bude sněžení postupně slábnout, postupně se přesune i do nižších poloh v Čechách. Kalamita by se podle Dvořáka v pátek opakovat neměla.
16:33
Asi deset nákladních aut stojí v kopci před obcí Loučim u Domažlic. Kvůli zbytkům sněhu a ledu je silnice I/22 velmi kluzká.
16:25
Uzavřená je i silnice 2546 u Nové Vsi v Horách na Mostecku. Řidiči si musí dát pozor na kluzkou vozovku a padlý strom. Situaci navíc komplikuje sněhová vánice. Další padlý strom je i za obcí Brandov, jezdí se tam jedním pruhem.
16:12
Další padlý strom odstraňují i na silnici číslo 20 u Bezvěrova, v okresu Plzeň-sever.
16:05
Neprůjezdná je i slinice 2117 u Mariánských Lázní, kde hasiči odklízejí padlý strom.
15:54
Jen o pár kilometrů dál, rovněž na silnici I/21 u obce Tři Sekery, se kvůli zbytkům sněhu a ledu tvoří kolony. Řidiči musí místem projíždět s velkou opatrností.
15:21
Silnice I/21 je u Staré Vody na Chebsku neprůjezdná pro nákladní auta. Na vozovce jsou zbytky ledu a mokrý sníh.
  • Slečna Kateřina odhazuje sníh v Malečově na Ústecku.

    Slečna Kateřina odhazuje sníh v Malečově na Ústecku. / Autor: Karel Pešek MF DNES

15:09
Hasiče na západě Čech trápí popadané stromy. "Už jsme vyjížděli na 34 míst. Často se nejednalo o jeden, ale více stromů," řekl iDNES.cz mluvčí hasičů Karlovarského kraje Martin Kasal.
14:55
Silničáři varují řidiče před uježděnou vrstvou sněhu na silnici I/20 u Bečova nad Teplou. Komunikace je s opatrností sjízdná.
14:25
"Sněžení na hřebenech Krušných hor už sice není tak vydatné, ale stále fouká silný vítr. Na nechráněných místech se proto tvoří sněhové jazyky či závěje. Máme v této oblasti veškerou techniku a cesty udržujeme průjezdné. Kvůli sněžení a nízké oblačnosti je také velice špatná viditelnost. Pokud řidiči nemusí, tak by se měli horám momentálně vyhnout. V nižších polohách prší a sníh roztál. Silnice ale mohou večer namrzat," informoval ČTK šéf zimní údržby silničářů karlovarského kraje Josef Bulka.
14:04
Na silnici I/20 v Bezvěrově a Toužimi na Plzeňsku popadaly stromy na silnici. Na místě jsou silničáři. Projet se dá se zvýšnou opatrností.
13:25
Část stromu leží i na silnici 217 u Krásné na Chebsku. Z Aše do Hranic je možné projet jen se zvýšenou opatrností.
12:54
Dálnice D8 je uzavřena na 48. kilometru ve směru na Teplice. Doprava je odkláněna po objízdné trase. Důvodem je neprůjezdná obec Velemín.
12:30
Na Litoměřicku je na silnici mezi Těchobuzicemi a obcí Vinné až třicet centimetrů vody s bahnem. Důvodem je zanesená propusť pod vozovkou.
12:27
U obce Hora Svaté Kateřiny sníh a několik spadlých stromů uzavřelo jednu z místních silnic.
12:09
Strom spadlý do trolejí komplikuje dopravu v úseku Dolní Žandov - Lázně Kynžvart na trati z Plzně do Chebu.