Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


18:50
Vážení čtenáři a čtenářky, komplikace způsobené počasím na silnicích v Česku na většině míst ustaly, iDNES. cz končí svou on-line reportáž. Situaci dále sledujeme v našem zpravodajství. Děkujeme za pozornost.
18:24
Až do neděle večer bude uzavřena trať mezi Chomutovem a Vejprty, uvádějí České dráhy na svých stránkách. Osobní vlaky budou o víkendu nahrazeny autobusovou dopravou.
18:00
Hraniční přechod do Polska v Harrachově je opět průjezdný i pro nákladní dopravu. Kamiony nemohly kvůli sněhu frekventovaným úsekem jezdit od noci na čtvrtek. Přechod byl otevřený jen pro autobusy a osobní auta. Policie ale řidiče kamionů vyzývá, aby se kvůli závodu na lyžích na polské straně hranic raději do soboty Harrachovu vyhnuli a jezdili přes Hrádek nad Nisou nebo Náchod.
17:43
Kolem poledne se silničářům podařilo otevřít silnici z Vrchlabí do Benecka, která byla kvůli závějím od čtvrtka uzavřená. V regionu tak již nebyla žádná uzavřená silnice. Hlavní silniční tahy v Královéhradeckém kraji byly odpoledne mokré.
17:34
Vlaky už jezdí i mezi Harrachovem a Libercem. Sněhový pluh ukončil práce na trati v 17:15, uvádějí České dráhy na svém webu.
17:12
Před 16. hodinou se podařilo uvolnit železniční trať mezi Bystřicí nad Pernštejnem a Novým Městem na Moravě na Vysočině. S odklízením sněhu pomáhaly i bagry.
15:57
Tah I/11 z Hradce Králové na Ostravu přes Suchý Vrch a Červenou Vodu na Orlickoústecku je opět průjezdný. V Pardubickém kraji zůstává nesjízdných jen pár silnic třetí třídy.
15:39
Situace na silnicích ve Zlínském kraji se odpoledne výrazně zlepšila. Cesty jsou sjízdné, byť na nich leží rozbředlý či ujetý sníh.
15:23
Pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu varovali, že se v Česku mohou místy objevit takzvané ledové povodně, které na řekách způsobují plovoucí kry. Ta, která se v minulých dnech objevila v Klášterci nad Ohří, už je ale na ústupu. Voda prosákla podle mluvčího Povodí Ohře Jana Svejkovského do dvou sklepů domů v Přívozní ulici v Klášterci, jinde obydlí neohrozila.
15:13
Silnici I/14 u Rokytnice nad Jizerou zablokovala lavina. Sesunutí sněhu hrozí i na dalších místech této silnice v Krkonoších.
14:54
Díky oteplení v Olomouckém kraji na silnicích začal tát sníh. "Všechny silnice jsou sjízdné s opatrností. Na některých úsecích zbyla rozbředlá sněhová kaše, někde se pohybují ještě nakladače a komunikace rozšiřují. Už nesněží, sem tam jsou drobné dešťové přeháňky," řekl dispečer z cestmistrovství Konice Boris Veselý.
14:23
Radnice v Rožnově pod Radhoštěm varuje před padajícími stromy a větvemi, které začaly padat pod tíhou sněhu.
14:07
Hraniční přechod do Polska v Harrachově je pro nákladní dopravu opět průjezdný. Kamiony jím kvůli sněhu nemohly jezdit od noci na čtvrtek.
13:54
Na silnici I/38 mezi Rožnovem pod Radhoštěm a a Frenštátem pod Radhoštěm uvázl kamion. Policie vyzývá k opatrnosti.
13:37
I přes odvolání kalamitního stavu na Svitavsku zůstává nadále uzavřeno několik menších komunikací na Orlickoústecku a Svitavsku.
13:18
Přes hraniční přechod v Harrachově kvůli sněhu stále nemohou jezdit nákladní auta. Přechod do Polska je pro nákladní dopravu neprůjezdný už od noci na čtvrtek.
13:13
Kalamitní stav na Svitavsku byl v poledne odvolán. Aktuálně by měly být průjezdné všechny silnice. Na I/43 u Hradce nad Svitavou vyprošťují hasiči kamion z příkopu, průjezdný je jeden pruh.
12:57
Na silnici II/407 u Staré Říše na Jihlavsku zapadl kamion. Zatím ho není možné vyprostit. Jezdí se jedním pruhem.
12:50
Uzavírka silnice I/11 z Jablonného nad Orlicí do Červené Vody se protáhla. Kvůli odklízení sněhu má trvat až do 15. hodiny. Kamion už byl vyproštěn.
12:44
Po obci Střelná vyhlásil kalamitní stav také Vsetín. Důvodem je mimořádné zhoršení sjízdnosti a schůdnosti komunikací po nadměrném sněžení.

Diskuse

*Kojak*: Jilemnice od 15.2. 18h do odvolání kalamitní stav (viz www.mestojilemnice.cz) (11:40)