Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


10:58
Situace na silnicích se během dopoledne uklidnila. Končíme on-line a děkujeme za pozornost.
10:26
V Libereckém kraji by si řidiči měli podle silničářů dát pozor hlavně ve vyšších polohách. Mohou se tam tvořit sněhové jazyky.
10:13
Na Táborsku je zataženo, ale nesněží. teploty se pohybují mezi -1 až -2°C. Dálnice a silnice I. tříd jsou mokré, na silnicích nižších tříd je nový sníh. Silničáři nabádájí k opatrnosti.
09:34
Silnici 113 mezi Mrzky a Doubravčicemi na Kolínsku blokují uvázlé kamiony. Na místo vyjeli silničáři.
09:22
Problémy jsou i na rychlostní silnici R10. Na 60. kilometru havarovalo ve směru na Prahu nákladní auto a skončilo mimo vozovku. Na 50. kilometru v opačném směru leží na silnici balík.
09:18
Komunikace na Vysočině jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na silnicích prvních tříd leží podle silničářů rozbředlý sníh po chemickém ošetření, druhé a třetí třídy pak pokrývá vrstva uježděného sněhu krytá posypem.
09:04
V Karlovarském kraji v noci drobně sněžilo, a na silnicích tak místy zůstává vrstva rozbředlého sněhu. Při teplotách od minus čtyř do minus jednoho stupně mohou být silnice kluzké a sjízdné se zvýšenou opatrností, upozorňují silničáři.
08:41
Jeden člověk utrpěl zranění při střetu autobusu a osobního auta v Gerské ulici v Plzni. Nehoda se stala před třičtvrtě na osm, na místě zasahuje policie, provoz řídí kyvadlově. V Plzni napadlo v noci kolem 5 cm sněhu a silnice jsou kluzké. Městský dopravní podnik kvůli tomu upozornil, že jednotlivé spoje mohou ráno a dopoledne nabírat zpoždění nebo jezdit oklikou.
08:37
Kamiony komplikují provoz na silnici z Lovosic do Teplic. několik jich uvázlo ve stoupání za Velemínem .
08:19
Na ledu v Hradské ulici ve Zlíně havarovala už čtyři auta. Policie nabádá řidiče ke zvýšené opatrnosti. Na místo byli vysláni silničáři.
08:06
Policie varuje před ledovkou na dálnici D11. Řidiči se mají dávat u Prahy mezi druhým a čtvrtým kilometrem. Ve směru na Prahu se kvůli tomu tvoří kolona.
07:54
U Temelína na Českobudějovicku dostal smyk autobus a spadl do příkopu. Nikdo nebyl zraněn, ale silnice na Litoradice je uzavřená.
07:49
Na silnici I/23 u obce Štěměchy na Třebíčsku uvázly v kopci kamiony. Blokují silnici.
07:36
V Královéhradeckém kraji v noci na dnešek místy napadlo několik centimetrů sněhu. Ráno byly na řadě míst sněhové přeháňky. Na dálnici z Prahy do Hradce Králové leží zbytky rozbředlého sněhu. Na Náchodsku a Rychnovsku teploty klesly až k minus deseti stupňům Celsia.
07:34
Na Jesenicku už přestalo sněžit. "V noci napadlo tak do tří centimetrů sněhu, na kopcích kolem šesti," uvedl jesenický dispečer. Se sypači vyráželi přes noc do terénu i silničáři v ostatních částech kraje. Na Prostějovsku mohou řidiči na silnicích nižších tříd narazit na zbytky rozbředlého sněhu.
07:33
Silnice na severu Olomouckého kraje opět pokryl sníh. Na Šumpersku napadlo kolem pěti centimetrů sněhu, sypat museli cesty silničáři také v ostatních regionech. "V noci jsme měli venku veškerou techniku, napadlo asi pět centimetrů sněhu. Nyní už nesněží a je polojasno," řekl dispečer šumperské správy silnic. V nižších polohách jsou podle něj cesty holé a mokré, ve vyšších částech na nich leží zbytky sněhové kaše. Na silnicích sypaných drtí musejí řidiči počítat s ujetou sněhovou vrstvou.
07:26
Na Vysočině napadlo v noci několik centimetrů sněhu. Silnice mohou klouzat, sjízdné jsou s opatrností, uvádí krajská správa a údržba silnic. Hlavní tahy a dálnice D1, které se solí, jsou převážně mokré se zbytky rozbředlého sněhu. Na silnicích nižších tříd leží ujetý sníh krytý drtí. "V noci jezdily skoro všechny sypače. Žádné problémy teď nemáme hlášeny," uvedl dispečer krajské správy a údržby. Sněhu napadlo na území kraje od dvou do pěti centimetrů. K ránu byl v kraji šestistupňový mráz, pod nulou by se teploty měly držet i přes den. Podle meteorologů lze očekávat další sněhové přeháňky.
07:25
Dopravu ve Zlínském kraji komplikují sněhové přeháňky. Zejména menší cesty na Vsetínsku pokryl čerstvý sníh, ve vyšších polohách připadlo až deset centimetrů. Sjízdné se zvýšenou opatrností jsou i vedlejší tahy ve zbylých okresech kraje.
07:23
Středočeské silnice pokryl nový sníh. Místy napadlo až 10 centimetrů. Řidiči by měli být opatrní na všech silnicích včetně dálnic a rychlostních komunikací, například na silnici R4 jsou na vozovce pouze vyjeté koloje a řidiči jedou v koloně, která jede rychlostí zhruba 50 km/h.
07:22
Na Pardubicku v noci napadlo několik centimetrů nového sněhu. Na hlavních tazích je po chemickém ošetření převážně rozbředlý. Na silnicích nižších tříd se sníh ještě drží.