Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


20:20
Voda v rozvodněných řekách na severu Čech dnes dále stoupala. Na Ohři v Lounech padl rekord ve výšce hladiny a velmi vysoko se dostala i Bílina v Trmicích, kde během pátku prudce stoupla a jejím korytem stále teče víc vody než při povodních vloni v srpnu. Obě řeky se na některých místech rozlily do méně osídlených oblastí.
19:48
Přibližně od půl čtvrté odpoledne je uzavřená silnice III. třídy z Kozolup do Města Touškova na Plzeňsku. Zalila ji řeka Mže.
19:25

"Vzhledem k neřízeného odtoku vody z přehrady Hracholusky očekáváme nejkritičtější stoupání hladiny řeky Mže v Plzni v nočních a brzkých ranních hodinách. Předpokládáme, že půjde o desetiletou vodu, která zasáhne lokality v městských obvodech Malesice, Křimice, Radčice, zadní Roudné, především Luční ulici a oblast dolní nivy Mže od hranice Skvrňany směrem k zoologické zahradě a Kalikovskému mlýnu,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa.

 • Přípravy na velkou vodu v Bdeněvsi pod přehradou Hracholusky (15.1. 2011)

  Přípravy na velkou vodu v Bdeněvsi pod přehradou Hracholusky (15.1. 2011) / Autor: Daniel Beran, MAFRA

19:04
Nejnovější hydrologická prognóza Českého hydrometeorologického ústavu předpovídá, že situace na řekách se bude během noci uklidňovat. Hydrologové ale i přesto varují, že především řeky na severu Čech jsou dost rozkolísané a mohou reagovat i na slabé srážky.
18:26
Vltava v Praze během dneška a noci na neděli oproti původním předpokladům na druhý stupeň povodňové aktivity s největší pravděpodobností nevystoupá. ČTK to řekla dispečerka Povodí Vltavy.
18:03
Druhý stupeň povodňové aktivity hlásí už i řeka Morava v Moravičanech na Šumpersku. Na Dyji nebo Svratce jsou zatím jen první povodňové stupně.
17:05

Podle portálu ministerstva zemědělství na 16 místech republiky stále platí třetí povodňové stupně. Nejvíce jich je na Ohři, kde je nejvyšší stupeň povodňové aktivity hlášen ze 4 míst, po třech místech hlásí Labe a Střela.

 • Rozvodněné Labe v Ústí nad Labem (15.1. 2011)

  Rozvodněné Labe v Ústí nad Labem (15.1. 2011) / Autor: HZS Ústeckého kraje

16:34
Kvůli vzrůstající hladině řeky Skalice na Písecku museli vodohospodáři v pátek odstavit čistírny odpadních vod a zdroje pitné vody v Mirovicích na Písecku. Po opadnutí povodňové vlny čističku postupně zprovozní. Zdroje pitné vody jsou odstaveny v Horosedlech a z preventivních důvodů v Miroticích. Zajištěno bylo náhradní zásobování pitnou vodou z cisteren.
16:18
Na čtyřech místech v Plzeňském kraji zůstávají řeky na třetím povodňovém stupni, znamenající stav ohrožení. Jde o Mži ve Stříbře a na nádrži Hracholusky, na Úterském potoce v Trpístech a v Plasech na řece Střela. Až na Hracholusky ale začala voda mírně klesat.
15:50
Řeky stoupají i v sousedním Německu. Zvedají se například hladiny Rýna, Dunaje nebo Labe. Katastofické scénáře se zatím nenaplnily. Více zde
15:39
Stupeň ohrožení od rána hlásí Labe v Mělníku, kde hladina přesáhla 550 centimetrů. Mělnický starosta Ctirad Mikeš (ČSSD) dnes ČTK řekl, že by Labe mělo kulminovat v noci z neděle na pondělí. Hladina by podle odhadů měla dosáhnout k 660 centimetrům a zatopit jen několik domů..
15:19
Vodní toky na východě Čech mohou ještě v některých místech mírně stoupat, záplavy ale vodohospodáři neočekávají. Voda se maximálně rozlévá do luk a lesů. ČTK to řekl dispečer Povodí Labe Pavel Jansa. Kvůli rozlité Cidlině silničáři zavřeli tři úseky vedlejších silnic. Jde o obvyklá místa, když taje sníh a prší. Od rána jsou neprůjezdné úseky silnic druhé třídy z Mlékosrb do Zachrašťan a z Mlékosrb do Lukové a silnice třetí třídy z Opatovic do Vysoké.
14:59
Hladiny řek na Vysočině klesají, a pokud se počasí výrazně nezmění, budou klesat i nadále. Druhý povodňový stupeň povodňové aktivity platil odpoledne na Trnavě v Červené Řečici, na dalších jedenácti místech je vyhlášen první stupeň.
14:49

Záplavová vlna řeky Ohře v Postoloprtech na Lounsku se málem stala v sobotu ráno osudnou pro ženu, která šla po poli. Zachránili ji hasiči. Prochladlou ji vytáhli do loďky a předali záchranářům. -

 • Hasiči zachraňují stařenku, kterou na poli uvěznila povodňová vlna.

  Hasiči zachraňují stařenku, kterou na poli uvěznila povodňová vlna. / Autor: HZS Ústeckého kraje

14:41
Voda z nedaleké řeky Úslavy zaplavila výběh pro koně v plzeňském Koterově. Ale koňům jakoby se z vody nechtělo, stáli netečně po kopyta ve vodě. - více čtěte zde
13:51
Stav na Ohři hodně závisí na přehradě Nechranice. Ta zatím drží odtok na zhruba 300 metrech krychlových i za cenu naprostého naplnění přehrady. Ke kótě přelivu dnes ráno chybělo ještě 1,78 metru, což by při současném tempu plnění vydrželo ještě na 36 hodin. Jakmile hladina dojde až k tomuto bodu, vyrovná se přítok s odtokem.
12:46
V Ústí nad Labem stále zůstává uzavřena ulice Přístavní a jeden dvojpruh ulice Žižkova pod železničními viadukty, MHD jezdí normálně. Podle povodí Labe by ke kulminaci Labe mohlo dojít z neděle na pondělí, kdy hladina řeky dosáhne 800 cm. Devítimetrová protipovodňová stěna by v tomto případě měla stačit.
14:13
 • Berounka (15.1. 2011)

  Berounka (15.1. 2011) / Autor: Očima čtenářů: Eva Myšková

12:40
Podle předpovědi se od jihozápadu o střední Evropy rozšiřuje tlaková výše. Ta bude během neděle postupovat dále k východu a po její zadní straně k nám bude do pondělí proudit teplý vzduch. V sobotu očekávají meteorologové 0 až 3 mm srážek, v neděli a v pondělí beze srážek.
12:32
Meteorologové prodloužili výstrahu před povodněmi do pondělní dvacáté hodiny. Varování před povodňovým ohrožením (3. SPA) platí pro kraje: Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Ústecký. Varování před pohotovostí (2. SPA) paltí pro kraje: Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Vysočina. Varování před bdělostí (1. SPA) platí pro Prahy a Jihomoravský kraj.

Diskuse

31pryc: V Lounech je za poslední hodinu pokles o 1 cm (15:56)

Tomi480: Teda myslel jsem do Ústí z Děčína (6:13)

Tomi480: do Děčína jedině horem (6:13)

jpsoft: Prosím o info zda jse dá dostat do Ústí nad Labem směrem od Děčína. (14:55)

lickerman: Zkouška, zkouška spojení .. OK (13:28)