Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zápach odhalí únik plynu z potrubí

  18:47aktualizováno  18:47
Praha - Pražská plynárenská bude dnes a zítra pouštět do plynovodního potrubí i zvláštní zapáchající látku, která má upozornit na případné netěsnosti v plynových rozvodech. Lidé, kteří ucítí typický zápach plynu, by měli své podezření nahlásit na dispečink poruchové služby na telefonní číslo 1239.

"Speciální odorizační látku, která má upozornit na únik jinak nezapáchajícího zemního plynu, přidáváme do potrubí po celý rok, ale při této akci zvětšíme množství zapáchající látky natolik, aby byl unikající plyn zřetelně cítit již při jednoprocentní koncentraci. Exploze zemního plynu přitom může nastat teprve při pěti až patnáctiprocentní koncentraci," uvedla mluvčí Pražské plynárenské Marie Kubíková.

Dodala, že kontrola netěsnícího potrubí se tentokrát týká především domovních rozvodů.

"Těsnost sítě kontrolujeme po celý rok, ale tentokrát by měly být v domech s netěsnícím potrubím patrné i drobné úniky plynu. Zásah naší pohotovostní služby je bezplatný, a to i v případě, že bude plyn unikat ze zařízení, které není naším majetkem," sdělila mluvčí.

Pražská plynárenská odorizuje plyn pravidelně před každou topnou sezonou. Letos začne zapáchající látku přidávat do zemního plynu v úterý v šest hodin ráno a skončí ve středu ve stejnou hodinu.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Obviněný pražský imám, zítřejší demise a bezmocný autobus v Brně

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, proč byl obviněn bývalý pražský imám, co říká opozice o druhém pokusu na...

Komunistům nevadí Babiš jako premiér. Budou jednat o toleranci nové vlády

Andrej Babiš a Vojtěch Filip při předvolební debatě lídrů stran v roce 2013.

Komunisté se s hnutím ANO dohodli, že budou jednat o podmínkách podpory menšinové vlády Andreje Babiše, kterého chce i...

Europoslanec Ježek se rozešel s ANO. Telička hnutí kritizuje za vlastní gól

Europoslanec Petr Ježek (na snímku z 24. února 2014)

Europoslanec Petr Ježek ukončil spolupráci s ANO kvůli odlišným názorům na podporu prezidenta Miloše Zemana ve volbách...

Najdete na iDNES.cz