Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zahraniční vysokou školu můžete studovat i v Česku

  13:07aktualizováno  13:07
Chcete-li získat diplom ze zahraniční školy, jedna z možností je zvolit některou z poboček zahraničních univerzit v tuzemsku. Podívejte se na seznam některých škol, které v České republice nabízejí získání zahraničního vysokoškolského titulu.
Nemusíte jezdit do zahraničí, abyste studovali zahraniční školu

Nemusíte jezdit do zahraničí, abyste studovali zahraniční školu | foto: Profimedia.cz

    Pobočky zahraničních univerzit v ČR

1. Newport International University
Jedná se o vůbec první přímou pobočku americké univerzity v zemích bývalého východního bloku. Cílem bakalářského studia business administration je poskytnout široké vzdělání v oblasti podnikání. Základní studijní plán obsahuje základy účetnictví, managementu, marketingu a ekonomie. Na závěr studia student vypracovává práci založenou na vlastním výzkumu a analýze nějakého hospodářského problému. Za celé studium zaplatíte 90 až 145 tisíc korun.

2. University of New York in Prague
Nabízí akreditované americké a evropské bakalářské a magisterské programy. Přednášky jsou výhradně v anglickém jazyce. Čtyřleté americké bakalářské obory jsou završeny získáním bakalářského diplomu vydávaného State University of New York Empire State College (USA). Tři z těchto oborů jsou navíc akreditovány i českým ministerstvem školství, proto je jejich absolventům vedle diplomu americké univerzity udělován i český diplom vydávaný University of New York in Prague. Evropský tříletý bakalářský obor je završen získáním bakalářského diplomu vydávaného University of New York in Prague. Magisterský program je završen získáním diplomu vydávaného partnerskou La Salle University (USA). Orientační cena studia se pohybuje kolem 60 tisíc korun za semestr.

3. Czech Management Institute Praha
(manažerská fakulta Escuela Superior de Marketing y Administración – ESMA / ESMATUR Barcelona) Vysoká škola ESMA / ESMATUR Barcelona je akreditována v systému španělských vysokých škol. Manažerská fakulta CMI jako pobočka této soukromé zahraniční vysoké školy byla v České republice zřízena v roce 1994. Za studium zaplatíte zhruba 54 tisíc ročně.

4. Prague College
Nabízí programy v oblastech Business, Computing, Interactive Media a Graphic Design. Britské univerzitní kvalifikace jsou uznávány zaměstnavateli na celém světě. V univerzitních programech získáte britské HND Diplomy a bakalářské tituly. Je možné i studium semestru v zahraničí. Školné činí 30 tisíc za semestr, dají se studovat tři semestry v roce.

5. Anglo-americká vysoká škola
Česká vysoká škola, jejíž všechny výukové programy probíhají v angličtině, vysokoškolští pedagogové jsou mezinárodní a škola se hlásí k angloamerickým vzdělávacím principům. Nabízí akreditované bakalářské a magisterské programy v oborech ekonomických, humanitních, sociálních, právních a v oboru mezinárodních vztahů. Učí se v angličtině. Školné za semestr se pohybuje od 33 tisíc do 46,5 tisíce korun. Studenti mají možnost absolvovat část studia na některé z partnerských univerzit, například Central Michigan University nebo University of Hawaii v Hilo (USA). Studijní obory jsou akreditovány ministerstvem školství, kromě oboru Komparativní právo, který je zaštítěn The University of Wales. Bakalářské obory jsou zpravidla tříleté a navazující magisterské dvouleté. Přihlášky je možné podávat v průběhu celého roku.

6. B. I. B. S. Brno International Business School
Absolventi programů této školy získávají britský akademický titul udělený Nottingham Trent University. Ten je platný ve všech zemích Evropské unie, dále v USA, Japonsku, Austrálii. Školné za semestr začíná na 24 tisících korun.


Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Tisíce lidí nevědí, že jejich zdravotní kartu po lékařích převzal úřad

(Ilustrační snímek)

Hromadné zavírání ordinací kvůli e-receptům se nekoná. Přesto si tisíce lidí musí najít nového lékaře a nevědí, že...

D1 u Humpolce ve směru na Prahu jede jedním pruhem, kolony se rozjíždějí

Kolony na dálnici D1 (16. ledna 2018)

Okolo středeční 8. hodiny se povedlo na D1 na 99. kilometru ve směru na Prahu zprůjezdnit jeden jízdní pruh. Dálnice v...

Největší českou vlajku skládali v tělocvičně a stěhovali „jako epopej“

V Pelhřimově představili největší českou vlajku. Má rozměry 18 krát 12 metrů a...

Je tak velká, že se ani na výšku nevejde do brněnského veletržního pavilonu. Aby ji složili, museli si její výrobci...

Najdete na iDNES.cz