Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Žáci gymnázia přišli o školní výčep

  0:01aktualizováno  0:01
Sportovní gymnázium v Pardubicích bylo zřejmě celostátní kuriozitou. Žáci si mohli přímo v budově školy chodit o přestávkách do bufetu pro panáky alkoholu. Nyní je s tím konec. Prodej alkoholu nezletilým začali vyšetřovat i pardubičtí policisté.

Reagovali tak na sobotní informaci MF DNES, podle které si studenti gymnázia kupují alkohol, aniž by museli prokázat, že jsou zletilí.

"V současné době je celá záležitost v šetření. Z předběžných výsledků však už víme, že třem studentům na fotografiích (uveřejněných v MF DNES - pozn. red.) zatím nebylo osmnáct let a dva z nich požívali alkoholické nápoje. Prošetřujeme, kdo jim alkohol prodal, v jakou dobu a zda to bylo pouze jednou, nebo opakovaně," řekl pardubický policejní vyšetřovatel Josef Sentivan.

Bufet ve škole skončí
Ředitel Sportovního gymnázia Martin Kubrycht se rozhodl Studentský klub Piha uzavřít. "Podávání alkoholu mladistvým je jasné porušení provozní smlouvy, kterou jsem s panem Hákem uzavřel, a spolupráci s ním ukončím. Výpověď už jsem mu dokonce napsal. Smírem to řešit nechci, protože se bojím, aby se to neopakovalo," řekl Kubrycht.

Provozovatel klubu Ladislav Hák musí vysvětlit policii i škole, která mu prostory pronajala, jak je možné, že v jeho podniku dostali mladiství alkohol.

"Skutečně jsem to netušil. Ti dva kluci, kterým nebylo osmnáct, seděli mezi studenty, o nichž vím, že už plnoletí jsou. Jen na moment jsem přestal být ostražitý a takhle to dopadlo. Zákon jsem porušil a jsem připraven za to nést následky," prohlásil Hák.

Studenti, kterým nebylo osmnáct let a v klubu pili alkohol, jsou žáky Gymnázia v Pardubicích, jež stojí v těsném sousedství Sportovního gymnázia.

Kázeňský trest pro žáky
Právě studenti této školy patří mezi nejčastější zákazníky Pihy. "Jakým způsobem je potrestám, jsem se ještě nerozhodl. Policejní vyšetřování ještě není u konce. Myslím si ale, že to vyřešíme kázeňským trestem, a ne vyloučením ze školy," uvedl ředitel Gymnázia Pardubice Josef Kubát.

Zástupci Pardubického kraje, který je zřizovatelem všech středních škol v regionu, se včera nechtěli k případu vyjadřovat. "Celou tu záležitost zatím neznám, nejprve se sejdu s ředitelem Kubrychtem a teprve poté k tomu vydám vyjádření," sdělila krajská radní zodpovědná za školství Marie Málková. K zastižení nebyl na krajském úřadě ani šéf školského odboru.

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Jezevčík je po osmi dnech volný, moderní techniku trumfla selská metoda

Jezevčík uvězněných ve skále je po 8 dnech venku

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který minulou sobotu uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u...

Řidiče trápí sníh, na Moravě fučí silný vítr a na Vysočině hrozí ledovka

Sypací vůz s radlicí olomouckých silničářů.

Středočeské silničáře v neděli v podvečer zaměstnalo náhlé sněžení. Do terénu postupně nasadili prakticky všechnu...

Nemocnice spoléhala na sestřičky z Ukrajiny, zastavilo je ministerstvo

Ilustrační foto.

Do Liberce jich mělo nastoupit třicet. Místo toho zůstávají dál na Ukrajině. Krajské nemocnici v Liberci nevyšel plán...Najdete na iDNES.cz