Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zač topit nájemníkům?

  12:04aktualizováno  12:04
Možná jsem výjimečně špatný podnikatel, výjimečně špatný majitel nájemního domu a proto si zasluhuji popravit.Možná to není jen můj případ, možná je nás takových víc, ale možná nás prostě popraví politika téhle vlády.Mám normální činžák s 15ti byty v Praze, žádné moc lukrativní místo z hlediska nebytovek, 15 regulovaných nájemníků.

Když spočítám příjmy z regulovaných nájmů a porovnám je s rokem 2001, kdy bylo možné poslední zvýšení nájmů ( v souvislosti s inflací, zdražováním služeb a zvýšením DPH u služeb) jsem na konci roku 2004 cca na 50ti%  nic moc příjmů roku 2001, ale to není to nejhorší.

Situaci mnohem víc zhoršují ceny služeb, navýšení cen energií, topiva, vody, prostě všeho.Topím v kotelně koksem, vždy se tu topilo koksem, plyn zde není a na přestavbu kotelny jsem nevydělala ( ještě zhruba 5 let bude trvat, než vydělám na přeinstalování elektřiny ze 120 na 220, provedenou před 5-ti lety). Koks letos zdražil, v lednu o 19%, nyní v říjnu  cca o %50. Zkrátka a dobře, každá fůra teď stojí o 69% víc.

Udělala jsem to, co mi připadalo jako jediná možnost, protože mne žádná jiná možnost nenapadla, navýšila jsem o příslušná procenta část záloh na služby-část na dodávku tepla a teplou vodu.

Bohužel, nájemníkům zvýšení cen topiva nepřipadá jako objektivní důvod pro navýšení záloh a tak prostě zvýšené zálohy neplatí a platit nehodlají. A já? Já jsem povinna topit a tak jsem si zřídila v bance možnost přečerpávat stav účtu o 100.000 do mínusu. Bez ohledu na to, že každá částka přečerpání stojí asi 10% úroku, vydržím tak maximálně 3 měsíce.

Co dál? Já nevím.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Co způsobilo požár hotelu v Praze? Hostem Rozstřelu bude mluvčí hasičů

Martin Kavka, tiskový mluvčí pražských hasičů

Pondělním hostem diskusního pořadu iDNES.cz Rozstřel bude mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Jeho kolegové mají za...

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal Zeman. Hašek mluvil o puči proti němu

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz