Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zabíjel jsem znovu, přiznal muž policii

  16:53aktualizováno  16:53
Rokycany - Na policii se přišel udat muž, který zavraždil družku. Se svou obětí žil v Litohlavské ulici v Rokycanech. Na určeném místě mrtvolu policisté našli a vraha zadrželi. Zjistili, že už dříve za jednu vraždu pykal. "Mrtvé těle skutečně nese stopy násilí," řekl zástupce policejního ředitele Josef Svoboda.

Ve čtvrtek ráno přišel na policejní oddělení v Rokycanech pětačtyřicetiletý muž. Policisté ho znali. V evidenci mají totiž pečlivě zaznamenáno, že v roce 1993 ze žárlivosti zavraždil svou manželku.

Loni na začátku podzimu se vrátil z vězení. Když jim sdělil důvod své ranní návštěvy, vyhlásili poplach. "Zabil jsem družku," řekl.

K rodinnému domku v Litohlavské ulici se okamžitě sjelo několik policejních aut. Kriminalisté našli v pokoji mrtvou ženu a tak se pustili do vyšetřování. Vraha hledat nemuseli, zajišťovali jen stopy vražedného činu.

"Ženě bylo čtyřiapadesát. Muž, který se přiznal, byl ihned zadržen," sdělila mluvčí rokycanských policistů Markéta Cafourková. O motivu neřekla nic. Na to bylo ještě příliš brzy.

Muselo to takhle skončit, tvrdí sousedé
Sousedé, které přilákalo policejní hemžení v ulici, však měli ihned jasno. "Věděli jsme, že to takhle dopadne. Byla to milá ženská, donedávna dělala telefonistku v Plzni. Jenže se dávala dohromady s takovými kriminálními týpky. Nenechala si to rozmluvit. Nejhorší byl ten, co vloni na jejich zahradě střílel z pistole, jak tam pak vtrhli policisté v kuklách," bavili se mezi sebou.

Nikdo z nich ale nevěděl, kdo vlastně má jejich sousedku na svědomí. "Ten druhý chlápek, s nímž nyní byla na hromádce, sice zavraždil svou ženu, ale choval se slušně, i na zahradě jí pomáhal," přidal se do hovoru muž, který vyběhl na mráz na lehko, jen v řeznické kazajce. Netušil, že hovoří o vrahovi.

Vrah byl chorobně žárlivý
"Před deseti lety zavraždil svou ženu v afektu, kvůli své chorobné žárlivosti. Předtím jsme s ním žádné problémy. Z vězení byl propuštěn vloni na podzim, neodseděl si celý trest, něco mu odpustili," řekl policejní důstojník, který zná minulost zatčeného muže.

Ten byl odsouzen ke třinácti letům vězení, ale odseděl si pouze osm. Byl propuštěn za dobré chování. "Dokážu si představit, že za tímto případem bude opět nějaká srdeční citová záležitost. Ale to ukáže vyšetřování," dodal policista.

Po poledni přijel k domku pohřební vůz. Muže si odvezli do Plzně policisté z takzvané mord party.

Odpoledne začal vyšetřovatel sepisovat obvinění z trestného činu vraždy. Muži nyní hrozí, že se po krátké době opět vrátí do žaláře. Může tam strávit dalších patnáct let.

O tom, jestli už o víkendu bude spát ve vazební cele, rozhodne v pátek soudce.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zdrogovaný cizinec ujížděl na letních gumách, z auta vyskočil za jízdy

Kradené BMW.

Černé kradené BMW ujíždělo na letních pneumatikám policistům v Novém Městě pod Smrkem. Řidič nakonec z auta, které mělo...

Opilec bloudil lesem. Zachránil ho hovor s otcem, který navedl policisty

Ilustrační snímek

Telefonát otci zachránil opilého mladíka, který zmateně bloudil lesem na okraji Brna a obával se umrznutí. Nakonec...

Muž na chodbě paneláku postřelil souseda, muži měli dlouhodobé spory

Flobertkový revolver, kterým muž ze Šumperska postřelil souseda, se kterým měl...

Vyhrožováním smrtí a střelbou vygradovaly v paneláku na Šumpersku dlouhodobé spory dvou jeho obyvatel. Agresor na...

Najdete na iDNES.cz