Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Za zřícení Oharky padlo další obvinění

  12:36aktualizováno  12:36
Louny - Policie stíhá nájemce lounského hotelu Oharka, jehož část se loni zřítila a zabila šest Poláků. Za obecné ohrožení mu hrozí 10 let. Je podezřelý, že nezajistil údržbu elektrických zařízení. "Neumožnil dokončit revizi bojlerů s tím, že ji zajistí sám. To však neudělal," řekl lounský policejní rada.

Z trestného činu obecného ohrožení policie obvinila už v listopadu tři současné i bývalé zaměstnance firmy Lounské strojírny, které hotel patří. Případ chtějí policisté uzavřít do konce dubna.

"Zbývá ještě vyslechnout desítky lidí, už nyní je ale jasné, že trestní stíhání bude rozšířeno i na další osoby," doplnil policejní rada Pavel Csonka.

Podle Zdeňka Krupky, jednoho z provozovatelů hotelu je obvinění absurdní. "Určitě to tak není. Je nesmysl bránit úkonům jako je revize. Nikoho jsme odsud nevypověděli ani mu nezakazovali dělat tu jeho práci," reagoval.

"Jako provozovatelé se nijak nezbavujeme odpovědnosti za to, co se stalo, ale to že jsme někomu zamezovali v revizi je nesmysl," konstatoval.

V hotelu vybuchl bojler
Zřícení části objektu způsobila exploze elektrického ohřívače vody, který měl ucpaný pojistný ventil a vadnou elektroinstalaci.

Kvůli tomu se voda v bojleru přehřála o 236 stupňů Celsia. Nahromaděná pára ohřívač roztrhla na dvě půlky a vymrštila proti nosné konstrukci domu.

Porušení předpisů odpovědných pracovníků vyšetřuje i inspektorát bezpečnosti práce. Ten může majiteli či uživateli hotelu vyměřit pokutu od 500 tisíc do milionu korun. Fyzické osoby mohou přijít o tři měsíční platy.

Škodu, kterou exploze na hotelu napáchala, odhadli znalci na 2,3 milionu korun. Dalších čtrnáct a půl milionu bude majitel potřebovat na to, aby budovu uvedl do původního stavu.

Čtyři podlaží hotelu Oharka v Lounech se 1. dubna v noci zřítila. (1. dubna 2002)

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Soud spojil obžaloby Dědice. Lobbista odmítá připustit jakoukoliv vinu

Obžalovaný Martin Dědic v jednací síni Krajského soudu v Ostravě. (5. prosince...

Podnikatel a lobbista Martin Dědic obžalovaný z ovlivňování výběrových řízení a přijímání úplatků si u soudu, který...

Muž při hromadné rvačce v brněnském baru vytáhl nůž a pobodal tři lidi

(Ilustrační snímek)

Velká bitka se strhla v noci na sobotu v jednom z barů v Kozí ulici v Brně. Dvaadvacetiletý muž při ní vytáhl nůž a...

Případ gurua Járy se vrací na začátek, soudkyně vyloučila veřejnost

Jaroslav Dobeš alias Guru Jára při rozhovoru se svými žačkami v detenčním...

Poté, co původní tresty zrušil odvolací soud, řeší krajský soud ve Zlíně znovu případ Jaroslava Dobeše alias gurua...

Najdete na iDNES.cz