Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Za smrt pod trampolínou jsou viněni tři lidé

  12:02aktualizováno  12:02
Nová Hradečná - Případ smrti šestileté dívky v Nové Hradečné u Olomouce má první obviněné. Obvinění jsou hned tři. Za smrt školačky jsou odpovědné vychovatelka, ředitelka školy i místopředseda místního Sokola, tvrdí policie. Na šestiletou školačku spadla loni 8. listopadu při hodině tělocviku trampolína. "Všichni tři jsou stíháni pro trestný čin ublížení na zdraví," řekla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

"Vychovatelka nezjistila před příchodem žáků do tělocvičny cvičební nářadí. Navíc žákům umožnila v tělocvičně volný pohyb a řádně nezajistila jejich kázeň," vysvětluje Bednarčíková.

Pod trampolínou se honila dvě další děvčata. Ta zřejmě shodila těžké náčiní na svou spolužačku. Kovová konstrukce ji u deřila do hlavy; na místě zemřela.

"Stíhána je i ředitelka školy, která po celou dobu výkonu své funkce prováděla kontrolu všech prostor školy pouze formálně. Nedohlížela na odstraňování nebezpečných předmětů, které mohly někoho zranit," tvrdí Bednarčíková. 

"Ředitelka věděla i o nebezpečném uložení trampolíny,  přesto z titulu své funkce nic neudělala. Měla žákům zakázat tělocvičnu navštěvovat," uvádí mluvčí.

Stíhán je i místopředseda TJ Sokol Nová Hradečná, který tělocvičnu udržoval. "Právě on měl zajistit uložení trampolíny, která byla volně opřená o zeď a mohla spadnout," dodala Bednarčíková. 

Vychovatelka byla u šplhání
Vychovatelka školní družiny v Nové Hradečné odešla 8. listopadu odpoledne kvůli nepříznivému počasí s jednadvaceti žáky do tělocvičny místní tělovýchovné jednoty Sokol.

Děti si začaly hrát a některá děvčata chtěla šplhat. "Vychovatelka s nimi proto šla k železné tyči v zadní části tělocvičny a dávala pozor na dívku, která po tyči šplhala. Mezitím se další dvě dívky začaly honit a vběhly za trampolínu postavenou u zdi.

Vychovatelka je upozornila, aby odešly a když se otočila zpět k dívce na tyči, kovová trampolína o rozměrech čtyři a půl krát dva a půl metru se řítila k zemi. Šestiletou školačku zasáhla do hlavy," popsala tragédii mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Další školní tragédii zažilo Ostravsko
Na Ostravsku zemřelo nedlouho před smrtí žačky z Nové Hradečné při hodině tělesné výchovy děvče, které učitelka poslala běhat další kolečko kolem stadionu.

Později ale vyšlo najevo, že děvče mělo slabé srdce a zvýšenou zátěž neuneslo.


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Na Příbramsku havarovalo auto s chemikáliemi, lidé mají zákaz větrání

Na Příbramsku havarovalo auto s chemikáliemi, lidé mají zákaz větrání....

Dopoledne sjelo nedaleko obce Pňovice na Příbramsku ze silnice auto s nákladem chemických látek. Řidič utrpěl lehké...

Při požáru hotelu v centru Prahy zemřeli dva lidé, další jsou v nemocnicích

V Náplavní ulici v Praze hořel hotel.

V hotelu v pražské Náplavní ulici vypukl v sobotu po 18. hodině požár. Dva lidé zemřeli, několik dalších je zraněno....

Muži obviněnému z vraždy v Černolicích u Prahy hrozí až výjimečný trest

Policie vyšetřuje vraždu v Černolicích u Prahy. Prohledává okolí. (17.1.2018)

Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého zadrželi po úterní vraždě v Černolicích v Praze-západ. Obvinili...

Najdete na iDNES.cz