Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Za naše důchody budeme děkovat Čechům z dovozu

  1:00aktualizováno  1:00
Tohle je zpráva, kterou by si měli pořádně zapamatovat všichni příznivci dělnickonárodních stran a podobných uskupení. A měli by ji říkat hlavně svým dětem a vnukům. Podle posledních odhadů statistiků dosáhne počet obyvatel v České republice v roce 2065 čísla 10,67 milionu, což je o 200 tisíc více než nyní.
Na cizince si je tedy třeba (ještě více) zvyknout.

Na cizince si je tedy třeba (ještě více) zvyknout. | foto: Profimedia.cz

Bez pravidelného přílivu přistěhovalců by však v té době v Česku žilo jen 8,83 milionu lidí. To máme za 56 let 1,84 milionu "Čechů" z dovozu.

Lze předpokládat, že to budou lidé ze zemí, kde se bude žít hůře než v tuzemské kotlině, a národnosti s největším populačním růstem. Takže nic, z čeho by měli mít strážci naší etnické a rasové čistoty radost.

Více lidí ze zemí bývalého Sovětského svazu, Asie, Afriky, muslimů a tak dále. Jak takový příliv bude řízen či neřízen státem a výběr ovlivněn potřebami země či stavem korupce, lze jenom tipovat na úsečce pesimismus – optimismus.

K tomu si lze přimyslet, že odhadované pozvolné zvýšení plodnosti žen, která by měla vzrůst ze současných 1,5 na 1,72, budou "zachraňovat" lidé sociálně slabší (sex je přece zábava chudých), dost často nepřizpůsobiví a Romové. Ano, nejpravidelnější je kombinace všech tří "faktorů".

Na cizince si je tedy třeba (ještě více) zvyknout. V tomto směru lze sledovat za posledních dvacet let jakýsi pokrok. Zatímco my jsme se jako děti smáli vtipům renomovaných humoristů o "specialistech pro boj ve vysoké trávě", dnešní žáci běžně vyrůstají ve třídách, kde jsou děti s kořeny z různých koutů světa, a vůbec se nad tím nepozastavují. A "cizinci, kteří berou práci našinci"?

To je v situaci, kdy se "našinci" ta či ona  práce dělat nechce, spíše jenom předvolební heslo pro již zmíněné extremistické spolky.

Při stárnutí obyvatelstva předpokládaném statistiky (podíl lidí starších 65 let v roce 2065 dosáhne 32 procent populace proti současným 15 procentům) lze konstatovat, že na důchody těch nejšťastnějších z nás a našich potomků bude vydělávat výrazné procento přistěhovalců v produktivním věku.

Což platí i pro členy, příznivce a voliče pravicového extremismu. Samozřejmě za předpokladu, že tu nějaký důchodový systém a státem organizovaná mezigenerační solidarita budou ještě vůbec existovat. Ani těm největším zastáncům hesla "Čechy Čechům" jistě nebude důchodový peníz od přistěhovalce řádně platícího v Česku daně smrdět.

Věštit, co bude a nebude za půl století, je ošemetné. Zvláště v situaci, kdy jediný prognostik, který má vždy pravdu, je již několik let v důchodu na Vysočině a teď se místo věštění věnuje boji s kůrovcem.

Statistici předpokládají, že pokud by se i nadále odcházelo do důchodu v 65 letech, bude čekat na důchod v roce 2065 na 3,5 milionu tuzemských důchodců oproti současným 2,1 milionu. Nejslavnější současný důchodce už bude mít v té době dávno svoji sochu, autor těchto řádků s odřenýma ušima usmolenou pamětní desku.

A statistici? Třeba budou mít opět ze svých řad pana premiéra.Hlavní zprávy

Nejčtenější

O Hrad se utkají Zeman s Drahošem. Ten má podporu většiny ostatních kandidátů

Kandidát Jiří Drahoš se v pražském volebním štábu raduje z postupu do druhého...

Do druhého kola prezidentských voleb postoupí Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Dosavadní prezident dostal 38,56 procenta...

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...Poslanci vydali Babiše a Faltýnka ke stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka může policie stíhat kvůli podezření na podvod při...

Zeman, nebo Drahoš? Vyberte si prezidenta ve volbách nanečisto

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Zbývá jen několik dní, než se opět otevřou volební místnosti. Redakce iDNES.cz připravila volby nanečisto, ve kterých...

ANALÝZA: Drahoš drží trumfy v souboji se Zemanem, Babiš si toho všiml

Jiří Drahoš postoupil do druhého kola prezidentských voleb. V nich se utká se...

Náskok 615 946 hlasů, který měl prezident Miloš Zeman v prvním kole prezidentské volby před Jiřím Drahošem, je optický...

Další z rubriky

Předseda pražské ČSSD Ludvík oznámil rezignaci, nahradí ho Pavlík

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v pořadu Rozstřel (3. února 2017)

Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík odstoupil z pozice předsedy pražské ČSSD. Funkci složil na páteční krajské...

Ve vězení se naučil i kastrovat. Na svobodě by chtěl vlastní stádo ovcí

Chovatel musí umět zkontrolovat ovci i chrup.

Petr Hokynář dostal za řízení pod vlivem alkoholu 33 měsíců nepodmíněně. Trest si odpykává ve Věznici Jiřice, kde...

PŘÍMÝ PŘENOS: Paroubek radí ČSSD, jak se má strana změnit

Expremiér Jiří Paroubek hostem volebního studia iDNES.cz (21. října 2017)

Expremiér Jiří Paroubek, který se od minulého roku neúspěšně snaží vrátit do řad členů ČSSD, pořádá v neděli...

Najdete na iDNES.cz