Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Z letadlové lodi míří vojačky do porodnice

  10:32aktualizováno  10:32
Na americké letadlové lodi USS Abraham Lincoln slouží pět a půl tisíce mužů a žen. V bojovém nasazení jsou už devět měsíců. Jenže námořníci na lodi nejsou jen chladní bojovníci, ale také normální lidé s normálními pocity a potřebami. Celá Amerika se teď baví "populační explozí" na Lincolnu.

Dvacet žen z posádky lodi bylo v posledních týdnech posláno předčasně domů. Všechny byly těhotné.

Protože byly na moři přes devět měsíců, bylo jasné, že v tom nemají prsty jejich přátelé nebo snoubenci doma, píše internetová verze německého deníku Bild.
 
USS Abraham Lincoln křižuje vody Perského zálivu s pětaosmdesáti bojovými letadly na palubě. Piloti vzlétají dnem i nocí na mise proti iráckým cílům. Na palubě vládne přísná disciplína. V podpalubí ale vojenský dril polevuje.

Zdroje zevnitř lodi řekly americkému deníku Los Angeles Times, že dvojice, které se chtějí oddávat sexu, platí svým spolubojovníkům za hlídání kajuty. Za zaručení klidu platí údajně páry až padesát dolarů. Intimní kontakty jsou totiž na lodi přísně zakázány a tak se dvojice bojí nečekané kontroly.

O tom, jaké v podpalubí panují nálady, svědčí výrok jedné z vojaček. "Čím déle jsme na moři, tím častější jsou nabídky a návrhy od mužů," řekla LA Times dvaadvacetiletá poddůstojnice Rebecca Ritledgeová.

Každý desátý člen posádky je žena. Flirtování je samozřejmě povoleno, ale běda, když přeroste v cokoli závažnějšího, píše Bild.

Sex na palubě je nejpřísněji zakázán. Okamžitá připravenost k bojovému nasazení je vojákovou povinností. Kdo přesto podlehne svým pudům, ztrácí svou vojenskou hodnost a musí zaplatit pokutu tisíc dolarů.

V nejhorším případě mohou být přistižení milenci zavřeni do vězení až na dva roky nebo být vyhozeni od námořnictva.

Ani armádní tresty však "hříchům" nezábrání. V únoru propustilo námořnictvo velitele letadlové lodi USS Kitty Hawk kontradmirála Steva Kunkleho, protože měl milostnou aféru se svou podřízenou.

Do svého domovského přístavu v Everettu se vrací i USS Abraham Lincoln. Loď byla nasazená déle než ostatní letadlové lodě, musejí se na ní provést opravy, tvrdí americké námořnictvo. Snad tedy bude moci více než pět tisíc námořníků a námořnic konečně alespoň na chvíli domů, uzavírá Bild.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

ZÁPISNÍK: Panika o českých volbách a sex v Japonsku

Figuríny s oběšenci se objevily v úterý ráno 22. října na pražském Klárově

Cizinci se divili, proč Češi šílí kvůli volbám. Vzpomínky na válku. Málo sexu u Japonců podle The Washington Post....

Sbohem! Editor Kavárny on-line Josef Chuchma se loučí

Sbohem, Kavárno... (Za ilustrační snímek byl zde použit záběr, na němž se 4.

K třicátému červnu 2013 byla uzavřena dosavadní existence Kavárny on-line, která vznikla z mé iniciativy, coby editora...

Příloha MF DNES Kavárna se vrací, vychází ve velkém formátu

Titulní strana přílohy MF DNES Kavárna v nové podobě. 7. září 2013.

Po prázdninové přestávce se vrací tradiční příloha Kavárna do sobotního vydání deníku MF DNES. Příloha zabývající se...

Najdete na iDNES.cz