Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Z cisterny na nádraží vytekla kyselina

  12:20aktualizováno  12:20
Hasiči v noci likvidovali únik kyseliny fluorovodíkové z cisterny na nádraží v Kutné Hoře. Nebezpečná chemikálie se naštěstí nedostala do půdy. Z přeplněné cisterny přetekla ventilem zřejmě proto, že v teplém počasí nabyla na objemu.

Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Křivana únik nezpůsobil zřejmě žádné ekologické škody.

"Je štěstí, že kyselina unikla přepadovým ventilem, a ne nějakou prasklinou. Hasiči však přesto museli zasahovat v těžké dýchací technice," řekl mluvčí. Událost označil pouze za "nepříjemnost".

V neděli nad ránem přijeli na místo experti ústecké společnosti Spolchemie a cisternu odvezli zpět do Ústí nad Labem. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského cisterna dorazila do Ústí nad Labem kolem čtvrté hodiny ranní.

Látka začala z cisterny unikat v sobotu večer. Hasiči kyselinu zachytávali do speciálních nádrží a postupně ji ředili. Podle informací ČTK se v cisterně nacházelo celkem 14 tun chemikálie.

Kyselina fluorovodíková je silná kyselina, která leptá kůži a sklo, přechovává se v plastových nebo platinových nádobách.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

V Budějovicích se srazila dvě auta, jedno vjelo do dětí na přechodu

V Českých Budějovicích se střetla dvě osobní auta. Zraněné byly čtyři děti.

V Českých Budějovicích se srazila dvě osobní auta. V tu chvíli poblíž stála skupinka dětí, do kterých byl jeden z vozů...

Senior v Telči srazil na přechodu pro chodce ženu a čtyřleté dítě

Taxík ženu nabral na přední část kapoty a na sklo.

Osmdesátiletý řidič osobního vozu ve čtvrtek v Telči na Jihlavsku srazil ženu a čtyřletého chlapce. Oba chodce převezli...

Obžalovaní v kauze „losovaček“ znají tresty, zaplatí desítky milionů

Ivana Salačová u Městského soudu v Praze (2. února 2016)

Za zmanipulování elektronického losování veřejných zakázek rozdal soud čtrnácti obžalovaným tříleté a dvouleté...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz