Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Z bývalých nomenklaturních kádrů zloději ve Zbrojovce Brno a.s.

  11:54aktualizováno  11:54
Po dlouhém váhání konečně policie prošetřuje nejen konkurz, který byl vyhlášen soudcem Berkou na zfalšovaných podkladech podobně jako u Union banky a.s., ale začíná prošetřovat i její vykradení bývalými nomenklaturními kádry, kteří se dostali do jejího vedení na samém začátku privatizace i od roku 1999.

 

Je mezi nimi bývalý ministr průmyslu a dlouholetý funkcionář KSČ, včetně jeho přisluhovačů, v pozdější době se do tzv. dokradení pustila mladší generace o to dravěji v čele s bývalým předsedou SSM a jeho pravou rukou bývalým tajemníkem, specialistou na tunelářské techniky pomocí falešných konkurzů a nelegálních převodů peněz z napadených společností
Zbrojovka tak přišla o majetek v hodnotě stovek miliónů korun, včetně dalších stovek milionů za dceřinné společnosti, které byly převedeny na jiné subjekty. O další desítky milionů přišli minoritní akcionáři nevýhodným prodejem  pozemků a ochranných známek opět  spřáteleným firmám výše jmenovaných zlodějů a tunelářů.  Ještě v době vyhlášení neoprávněného konkurzu zmizelo za záhadného hospodaření správce Kindla jmenovaného soudcem Berkou  dle nově jmenované správkyně konkurzní podstaty 15 milionů korun za nájmy.
Paradoxem je, že konkurz byl vyhlášen na základě valné hromady, která byla svolána  nezveřejněnou a zfalšovanou pozvánkou. Ta byla  předložena  mostecké notářce Mgr. Zahradníkové. Je s podivem, že  notářka  provedla zápis na základě fotokopie bez doložení originálu novin či doložené faktury za inzerci.
Nikdo se nepozastaví nad tím, že soudce vyhlásí konkurz, aniž by si ověřil legálnost dokladů či legálnost sídla Zbrojovky Brno, které za účelem dotunelování konkurzem změnili zloději  z Brna do Litvínova. Tam však sídlo nebylo, neboť se akcionáři ani veřejnost nemohli s touto právnickou osobou stýkat, čímž byl porušen §19 odst. 2 OZ. Rovněž předání archivu  Zbrojovky Brno bylo předáno nikoli na adresu do Litvínova, nám. Míru 338, kam byl deklarován archiv úpadce, ale na adresu Družstevní 17, Jirny. 
Tunelářské  a zlodějské praktiky stále umožňuje právo ČR, které je protkáno takovou změtí dodatků a pozměňovacích návrhů některých uplacených a zlobovaných poslanců všech stran bez rozdílu, že není možno tyto zloděje usvědčit a odsoudit, ačkoli tak vznikají škody velkých rozsahů jdoucích do stovek miliard. Jistou měrou jim k beztrestnosti pomáhají dřívější známosti v řadách policie, BIS, vojenské kontrarozvědky apod. Obchodní zákoník bez sankcí se tak stává pouhým cárem papíru, který je podobným lidem pro smích. Natož pak ubohá návaznost Trestního zákona na Obchodní zákon. Nikoho tu nezajímá listina práv a svobod, nikoho nezajímá Ústava ČR, nikoho nezajímá Všeobecná deklarace lidských práv čl. 17 odst.2- nikdo nesmí být svévolně zbaven svého majetku. Veřejně se tu krade po dlouhá léta za premiérů Klause, Tošovského nebo Zemana, kteří pro nápravu katastrofálního stavu ochrany zprivatizovaných majetků nehnuli ani brvou ačkoli o tomto stavu měli velmi podrobné informace. Tak vstupme rychle  do EU, dodáme jim specialisty, zloděje z bývalého KSČ a SSM, na jejichž vizitkách je napsáno,, Specialista na krizové řízení. "

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Právníci přechytračili soud. Vyhýbali se mu až do promlčení činu

Obžalovaní Karel Hnilica a Lenka Hnilicová na snímku z prosince 2012

Manželský pár advokátů Hnilicových názorně demonstroval, jak je v Česku možné se vyhnout trestu od soudu. Byť jde o...

Ve věku 39 let zemřel veterán Mevald vyznamenaný za službu v Afghánistánu

Prezident Miloš Zeman a český voják Jaroslav Mevald při slavnostním udílení...

Ve věku 39 let zemřel v pátek náhle český veterán Jaroslav Mevald zraněný v roce 2014 v Afghánistánu. Za hrdinství,...U požáru motorestu na dálnici D10 zasahovali hasiči i v noci

Motorest Čtyři kameny u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy na snímku z 19....

Středočeští hasiči v noci na neděli pokračovali v hašení požáru motorestu Čtyři kameny na mladoboleslavské dálnici...

Dopravní podnik testuje gumové bodáky, mají zastavit přebíhače kolejí

Na tramvajové zastávce v Braníku dopravní podnik testuje zábrany v kolejišti...

Pražský dopravní podnik zkouší na jedné z tramvajových zastávek v Braníku gumové zábrany ve tvaru malých bodáků. Mají...

ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN půjdou společně. Vést Sněmovnu Fiala nechce

ODS. TOP 09, KDU-ČSL a hnutí STAN se dohodly na společném postupu při formování...

Čtyři strany ve Sněmovně - ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN - se domluvily na společném postupu při formování Sněmovny a...

Další z rubriky

Z Motola na letiště a z Letňan do Čakovic. Praha zkoumá prodloužení metra

Praha dál prověřuje možnosti rozšíření dopravy na Letiště Václava Havla v Ruzyni. Tentokrát místo ze stanice metra A...

VIDEO: Lesníci propagují území, kde hospodaří příroda a ne člověk

Nový spot Lesů ČR navrhuje ponechání části lesů přírodním procesům

Lesy České republiky zveřejnily vzdělávací video, ve kterém popisují přínos bezzásahových území. Podle ekologů je to...

Vondráček povede Sněmovnu. Pojďte jednat o vládě, vyzval Babiš ODS

Radek Vondráček (ANO) přijímá gratulace ke zvolení šéfem Sněmovny (22. listopad...

Novým šéfem Sněmovny byl zvolen Radek Vondráček z hnutí ANO. Ve volbě ho podpořili i komunisté, SPD a Piráti. „Půjdu...

Netrapte děti s příkrmy, říká výživová specialistka
Netrapte děti s příkrmy, říká výživová specialistka

O metodě BLW si přečtěte v rozhovoru s Ditou PtáčkovouNajdete na iDNES.cz