Web Národní strany napadli recesisté, propagují práva menšin a evropské království

  22:57aktualizováno  22:57
Internetové stránky nacionalistické Národní strany se staly terčem podobného útoku jako před týdnem web ČSSD. Recesisté jim vnutili "nový program", podle něhož radikálové začínají propagovat multikulturalismus, podporu menšin, partnerství homosexuálů a dokonce vytvoření evropského království.

„Nový program“ Národní strany podle recesistů.

Zpráva o útoku na web nacionalistické Národní strany a odkaz, kde se objevuje její "nový program", začaly stejně jako v případě ČSSD kolovat na komunitní síti Facebook.

Recesisté se zjevně inspirovali programem Národní strany a obrátili ho. Mezi body "nového programu" tak je například "Zmírnění přísnosti imigrační politiky a plné respektování multikulturalismu" či "Sociální a finanční podpora menšinám, které se hůře začleňují do společnosti".

Ve třech bodech (12,13,14) přitom recesisté v narážce na radikální program Národní strany jen citují body z ústavní Listiny základních práv a svobod, které se týkají svobody vyznání a práv menšin.

Další, absurdnější body jako zavedení "evropské konstituční monarchie" a "zrušení české armády" pak zřejmě parodují silně nacionalistický program Národní strany, která naopak prosazuje vytvoření dobrovolných Národních gard.

Mluvčí Národní strany nechtěl parodii na nacionalistický program vůbec komentovat. Zdůrazňuje, že nedošlo ke skutečnému napadení stránek - tzv. hacku, ale jen k využití slabého zabezpečení vyhledávání na stránce. Stejně tomu bylo v případě ČSSD.

"Ve skutečnosti nejde o hack, ale o využití chyby vyhledávání. Hackem se rozumí skutečné napadnutí stránek a vložení škodlivého obsahu. Stránka ovšem nemá ošetřen vstup do políčka vyhledávání, a tak mu můžete vnutit HTML kód, který se pak na stránce vykreslí," popsal to v případě sociální demokracie iDNES.cz programátor Petr Bechyně.

"To je dětský pokus, který si udělá moje patnáctiletá dcera bez problémů. To není hacknutí oficiální stránky," odpověděl mluvčí na otázku, co říká na parodický "nový program" své strany.

Národní strana naposledy svoje xenofobní sklony prokázala předvolebním klipem, který ze svého vysílání stáhla veřejnoprávní média. Nový ministr vnitra Martin Pecina pravděpodobně podá návrh na zákaz strany. - čtěte Pecina zvažuje návrh na zákaz Národní strany, podle Kocába klip porušuje zákon

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Po střelbě ve Štrasburku jsou tři mrtví, útočník je stále na útěku

Policie hlídkuje v centru Štrasburku, kde útočník zabil několik lidí...

Tři lidi zastřelil v úterý večer v centru Štrasburku útočník, který je nyní stále na útěku a možná i mimo Francii....

Francouzi znovu vyšli do ulic, ke žlutým vestám se přidaly i Marianne

Ve Francii se opět sešli příznivci hnutí žlutých vest, které protestuje proti...

Na pařížské třídě Champs-Élysées se v sobotu k protivládním protestům sešly asi tři tisíce členů hnutí takzvaných...

Demonstrace žlutých vest v Paříži i Bruselu. Policie zatkla stovky lidí

Demonstranti ve žlutých vestách se navzdory zákazu sešli na hlavní pařížské...

Ve Francii vypukly v sobotu další násilné protesty. Policie v centru Paříže nedaleko bulváru Champs-Élysées proti...

Za nadávky v TV Barrandov podala ČT trestní oznámení. Soukup se směje

Jaromír Soukup ve svém pořadu na TV Barrandov

Česká televize se právně ohradila proti obsahu vysílání TV Barrandov, podává trestní oznámení. Veřejnoprávnímu médiu se...

Dokážeme skokově ochladit Zemi, ale je to nebezpečné, varuje expert

Martin Dočkal se zabývá krajinným inženýrstvím.

Geoinženýring zná nástroje, kterými se skokově dá ovlivnit klima na naší planetě. Jeho nejtvrdší forma však může být...

Další z rubriky

Případů spalniček je v ČR už víc než loni. Někteří rodiče děti neočkují

Ilustrační snímek

Z údajů se Státního zdravotního ústavu vyplývá, že v Česku roste výskyt případů onemocnění spalničkami. Ke 4. prosinci...

Hladové dítě se hůř učí, zní argument pro obědy zdarma

Ilustrační snímek

Hladové dítě se učí hůře než dítě najedené. Na příkladu dětí ze sociálně slabých rodin, které dostávají obědy zdarma,...

VIDEA TÝDNE: Zeman v parodii, útok ve Štrasburku a kolaps na dálnici D1

Video parodie kombinuje svět Harryho Pottera s českou politikou i Helenou...

Tento týden se hitem internetu stala parodie na film Harry Potter, ve které si autoři vzali na mušku aktuální politické...

Najdete na iDNES.cz