Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výzkum: Česko nejvíc věří televizi

  17:46aktualizováno  17:46
U většiny obyvatel Česka se těší největší důvěře televize. Za důvěryhodnou instituci ji považují téměř tři čtrvtiny lidí. Naprosto opačně, tedy jako nedůvěryhodné, hodnotí lidé politické strany a poslance parlamentu. Tyto výsledky přinesl průzkum CVVM.

Televizi pokládá za nejdůvěryhodnější instituci 66% dotázaných. Na druhém místě v pomyslném žebříčku důvěry jsou starostové, za důvěryhodné je pokládá 61% lidí.

Šedesátiprocentní důvěře se u lidí těší ještě prezident a média obecně. Přes polovinu lidí věří i armádě (57%) a policii (55%).

Zhruba dvě pětiny dotázaných vyjádřili důvěru svému krajskému hejtmanovi a soudům. Stejný počet lidí považuje za důvěryhodné také odbory.

Církvím a premiéru Špidlovi věří okolo jedné třetiny lidí. Církve a premiér se tak drží poměrně vysoko na druhé pomyslné stupnici - na žebříčku nedůvěryhodnosti.

Politickým stranám nevěříme
Za nejméně důvěryhodné lidé při průzkumu označili politické strany, udělalo tak 74% dotázaných. Na dalších příčkách se umístily soukromé podniky, mnoho lidí nevěří ani poslancům parlamentu.

Mezi politickými stranami si nejhůře vedou KSČM a US - DEU. Nedůvěřuje jim přes 70 procent obyvatel. Čtyřiašedesát procent nevěří KDU - ČSL.

Sociální demokracii označilo za nedůvěryhodnou 59% dotázaných, ODS nevěří 55% lidí. Za důvěryhodnou považuje stranu předsedy Topolánka 38 procent obyvatel Česka. O čtyři procenta lidí méně věří nejsilnější vládní straně.

Autor:


Témata: Církev, KDU-ČSL, KSČM, ODS

Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Okamura zrušil podmínku účasti SPD ve vládě, s ANO je ochotna jednat i ČSSD

Radim Fiala a Tomio Okamura z SPD před jednáním Sněmovny o důvěře menšinové...

Andreji Babišovi se poté, co jeho menšinová vláda nezískala důvěru, otevírají nové možnosti, jak by ji mohlo ANO...

Jak Babiš najde podporu pro svou druhou vládu? Odpoví v Rozstřelu

Premiér Andrej Babiš na úterním jednání Poslanecké sněmovny, která by měla...

Menšinový kabinet Andreje Babiše podle očekávání v úterý nedostal důvěru Poslanecké sněmovny. Prezident Miloš Zeman mu...

Vláda nezískala důvěru. ANO odsunulo hlasování o vydání Babiše

Premiér Andrej Babiš hovoří s předsedou SPD Tomiem Okamurou na úterním jednání...

Menšinová vláda Andreje Babiše nezískala důvěru Sněmovny, hlasy dostala jen od 78 poslanců ANO. Mandátový a imunitní...

Najdete na iDNES.cz