Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výstavy

aktualizováno 
NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM Kostelní 42: Dřevo v pohybu (do 1. 4.) - Výstava dřevěných pokladniček Svatopluka Krále a Františka Kolínského.
NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM Kostelní 42: Dřevo v pohybu (do 1. 4.) - Výstava dřevěných pokladniček Svatopluka Krále a Františka Kolínského. Pour le Plaisir - obrazy (do 4. 3.) - Výstava obrazů - Zuzana Hulka, Alix Le Meleder a Luc Rigal.

MUZEUM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY Na Poříčí 52: Praha v díle Karla Postla a jeho žáků (do 25. 3.) - Malba, grafika a veduty české krajinářské školy první poloviny 19. století. Historická Praha a Langweilův model města.

ČESKÉ MUZEUM VÝTVARNÝCH UMĚNÍ Husova 19 - 21: Hana Wichterlová (do 15. 4.) - Výstava celoživotního díla sochařky, která patří k nejvýznamnějším představitelkám českého moderního umění.

GALERIE KOLÁŘOVÝCH Betlémské náměstí 8: Běla Kolářová (do 18. 3.) - Expozice představuje komplexní průřez autorčinou tvorbou od počátku šedesátých let až do poloviny let devadesátých.

GALERIE JOSEFA SUDKA Úvoz 24: Jan Hudeček - Fotografie (do 1. 4.) - Výstava přibližuje fotografický odkaz tohoto tragicky zemřelého umělce. Jan Hudeček (1955-1989) zaujal zejména svou volnou tvorbou, kterou v 80.letech vybočoval z hlavního proudu mladé české fotografie.

GALERIE RUDOLFINUM Alšovo nábřeží 12: Bettina Rheims - I.N.R.I. (do 6. 5.) - Projekt francouzské fotografky Bettiny Rheims a francouzského spisovatele, filozofa a fotografa Serge Bramlyho, kteří tak představují svoji verzi evangelií v současnosti. Protagonisty jednotlivých figur Písma jsou herci a modelky.

GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA Betlémské náměstí 5a: Poslední dekáda milénia očima kritiků (do 31. 3.) - Expozice architektury v Čechách a na Moravě v posledním desetiletí 20. století.

GALERIE VÁCLAVA ŠPÁLY Národní třída 30: Vladimír Skrepl (do 1. 4.) - Výstava zahrnuje obrazy, objekty a instalace.

LOBKOVICKÝ PALÁC - EXPOZICE NM, Pražský hrad: Kovová plastika (do 18. 3.) - Výstava představuje díla domácích a zahraničních uměleckých kovářů ze sbírek Muzea Komenského v Přerově, která jsou běžně vystavena na hradě Helfštýně.

NÁPRSTKOVO MUZEUM Betlémské náměstí 1: Mapuche - lidé země (do 27. 5.) - Výstava, věnovaná památce českého etnografa Milana Stuchlíka (1932–1982), představuje materiální a duchovní kulturu domorodých obyvatel jižní části středního Chile. Světlo nad Tripolisem - fotografie B. Machulky 1898-1902 (do 8. 4.) - Bedřich Machulka, cestovatel, lovec zvěře a organizátor loveckých safari v Africe, fotografoval Tripolis jako město obývané pestrou směsicí národů.

NÁRODNÍ GALERIE - KLÁŠTER SVATÉHO JIŘÍ Pražský hrad: Dílo sezony I: Matyáš Bernard Braun - Sv.Juda Tadeáš (do 1. 4.) - Proslulá Braunova socha svatého Judy Tadeáše byla podrobena kompletní restauraci a vrací se doplněna příslušnou restaurátorskou dokumentací jako dílo sezony. Ignác Rohrbach - Restaurovaná díla (do 1. 4.) - Výstava shrnuje výsledky rozsáhlé práce památkového charakteru, jejímž cílem bylo rehabilitovat sochařský soubor Ignáce Rohrbacha.

NÁRODNÍ GALERIE - PALÁC KINSKÝCH Staroměstské náměstí 12: Od Edgara Degase ke Gerhardu Richterovi (do 25. 3.) - Výstava představuje více než dvě stovky kreseb nejvýznamnějších umělců v několika tematických oddílech. Mezi vystavovanými jsou Degas, Pissarro, Giacometti, Schwitters, Klee, Hamilton a další.

NÁRODNÍ MUZEUM Václavské náměstí 68: Etiopie, stará Afrika (do 18. 3.) - Na šest desítek fotografií reportéra magazínu Koktejl Hynka Adámka a fotoreportéra Reflexu Jana Šibíka přibližuje východoafrický stát a jeho obyvatele, jak byli viděni v letech 1994-1999.

OBECNÍ DŮM náměstí Republiky 5: Frank Lloyd Wright and the living city (do 15. 4.) - Výstava souborně představuje dílo amerického architekta Franka Lloyda Wrighta (1867-1959).

PEDAGOGICKÉ MUZEUM J. A. KOMENSKÉHO Valdštejnská 20: Barvy minulosti (do 9. 3.) - Výstava látek, kreseb a textů, které vznikly spoluprací Rakouské školy v Praze se školami v Rakousku, Španělsku, Rumunsku a Velké Británii.

POLSKÝ INSTITUT Václavské náměstí 51: Piotr Dumala (do 30. 3.) - Výstava kreseb.

POŠTOVNÍ MUZEUM Nové mlýny 2: Automobil ve službách pošty (do 1. 4.)

PRAŽSKÝ DŮM FOTOGRAFIE Haštalská 1: Jan Reich - Dům v krajině (do 18. 3.) - Soubor černobílých fotografií městského a krajinného zátiší, vyznačujících se originálním autorským rukopisem.

PRAŽSKÝ HRAD - OBRAZÁRNA Pražský hrad: Opus Italicum - Italští renesanční a barokní umělci v Praze (do 4. 3.) - Výstava mapuje vliv italské architektury na architekturu v Čechách v 16.-18. století. Expozice vznikla za podpory společnosti Praha - Evropské město kultury 2000 a Italského kulturního institutu v Praze.

SLOVENSKÝ INSTITUT Purkyňova 4: Plenér Liptov (do 4. 3.) - Výstava obrazů krajiny Liptova, jak ji zachytili výtvarníci ze sedmi zemí světa.

BRITSKÁ RADA Národní 10: Tord Boontje: Válečné fotografie Ladislava Sitenského (do 16. 3.) - Výstava snímků Ladislava Sitenského pořízených během 2. světové války v Británii, kde působil jako člen 312. letky.

RAKOUSKÝ KULTURNÍ INSTITUT Jungmannovo náměstí 18: Klimt, Kokoschka, Schiele - Trojhvězdí z Vídně kolem roku 1900 (do 16. 3.) - Výstava v Galerii Oskara Kokoschky v budově Rakouského kulturního institutu.

STAROMĚSTSKÁ MOSTECKÁ VĚŽ Karlův most: Hudba věžních ochozů - Výstava starých hudebních nástrojů ze sbírek Národního muzea v gotické věži Karlova mostu.

TYRŠOVO MUZEUM TĚLESNÉ VÝCHOVY A SPORTU Újezd 450: Zrcadlo doby - český sportovní a tělovýchovný diplom 1891-2001 (do 21. 5.)

VALDŠTEJNSKÁ JÍZDÁRNA Valdštejnská 3: Praha zmizelá (do 4. 3.) - Expozice představuje zmizelou podobu a atmosféru staré Prahy v devatenáctém a na počátku dvacátého století. Součástí výstavy je soubor historických, nikdy neuskutečněných architektonických plánů a vizí.

ŽIDOVSKÉ MUZEUM Jáchymova 3: Vavro Oravec - Obrazy (do 30. 4.) - Výstava obrazů. Židovské dějiny, tradice a zvyky. Dějiny Židů v Čechách a na Moravě od počátků osídlení do začátku emancipace - první část expozice v Maiselově synagoze, druhá část ve Španělské synagoze. Památník 80 tisíc obětí holocaustu z řad českých a moravských Židů a výstava dětských kreseb z Terezína v Pinkasově synagoze.

MUZEUM POLICIE ČR Ke Karlovu 453/1: Luděk Vondra - Duše v dřevě zakletá (do 15. 3.)

CHODOVSKÁ TVRZ Ledvinova 9: Jiří Mocek (do 11. 3.) - Výstava z díla významného autora, který vstoupil do českého uměleckého života na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Karla Ryvolová (do 1. 4.) - Grafika a koláže autorky, která mimo jiné působí jako pedagožka na VŠUP.

KC KAŠTAN Bělohorská 150: Ivo M. Kopaninský (do 2. 4.) - stamp-art, koláže, kombinované techniky

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...Neznámý útočník střílel z vozu na projíždějící auto, žena nepřežila

V jihlavské Slavíčkově ulici se střílelo na projíždějící automobil. Útok...

Na okraji Jihlavy se v pátek odpoledne střílelo. Po ženě v autě z protijedoucího vozu několikrát vystřelil zatím...

Nenecháme si vnucovat, kdo u nás bude pracovat nebo žít, řekl Babiš v Bruselu

Premiér Andrej Babiš vystoupil v Bruselu na tiskové konferenci na okraj summitu...

Premiér Andrej Babiš odmítá, aby se Česko pokoušelo přijetím několika uprchlíků přesvědčit Evropskou komisi ke stažení...

V USA se kolem MeToo šíří rozpaky, vánoční večírky poznamenal strach

Demonstrace na podporu kampaně MeToo před Trump Tower na Manhattanu (9....

Američané začínají zpytovat svědomí, zda se to s povykem kolem sexuálních skandálů nepřehání. Některé případy ukázaly,...Další z rubriky

Arktický permafrost taje jako nikdy předtím, oteplování ovlivní celý svět

Tání ledového příkrovu Arktidy je nejvíce patrné na leteckých a satelitních...

Aktuální zpráva amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru varuje, že teplota arktického permafrostu je na...

Velitel konžských milic má dětské vojáky odškodnit 10 miliony dolarů

Šéf konžských milicí z občanské války na přelomu století Thomas Lubanga. (1....

Na deset milionů dolarů v pátek Mezinárodní trestní soud (ICC) stanovil výši odškodnění v procesu s šéfem konžských...

EU posunula jednání o brexitu do druhé fáze, projedná přechodné období

Německá kancléřka Angela Merkelová na unijním summitu, kde se jednalo o další...

Prezidenti a premiéři 27 zemí Evropské unie souhlasili s posunutím vyjednávání o odchodu Británie z EU do druhé fáze,...

8 tipů na dárky pro prarodiče
8 tipů na dárky pro prarodiče

Připravili jsme pro vás hned osm tipů na dárky, které potěší babičku i dědečka.Najdete na iDNES.cz