Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výstavy

aktualizováno 
CÍSAŘSKÁ KONÍRNA - PRAŽSKÝ HRAD: Akt v české fotografii (do 4. 2.) - Výstava 150 děl českých fotografů.
PRAŽSKÝ HRAD: Akt v české fotografii (do 4. 2.) - Výstava 150 děl českých fotografů. Zastoupeny jsou akty od Alfonse Muchy, nezaměnitelné snímky od Františka Drtikola i meziválečná díla Jaromíra Funkeho či Jindřicha Štýrského. Expozice se dále zabývá poválečnou a současnou fotografickou tvorbou.

GALERIE FRANZE KAFKY, Staroměstské náměstí 22: Emila Medková (do 28. 1.) - Výstava fotografií čelní představitelky iluzivní fotografie.

GALERIE HL. M. PRAHY - DŮM U KAMENNÉHO ZVONU, Staroměstské náměstí 13: Elegie avantgardy - Zdeněk Rykr (do 5. 1.) - Výstava výrazné osobnosti české meziválečné avantgardy - malíře, grafika, scénografa a designéra, který experimentoval s netradičními technikami a materiály.

GALERIE JIŘÍHO A BĚLY KOLÁŘO VÝCH, B etlémské náměstí 8: Litografie v českém výtvarném umění (do 21. 1.) - Mezi vystavená patří Anderleho, Bornova, Čapkova, Fillova, Istlerova, Janečkova, Laštovkova, Lhotákova, Sklenářova, Šímova, Srncové, Špálova, Švabinského, Tichého a Zrzavého díla.

GALERIE U DOMINIKÁNŮ, Jilská 7a: České betlémy. (do 5. 1.) - Expozice zaměřená na tradiční betlemářskou tvorbu. Výstavu pořádá Bonsai servis Praha. Ingrid Glaserová (do 31. 1.) - Výstava obrazů a grafiky

GALERIE V BURZOVNÍM PALÁCI, Rybná 14: Benedikt - Hájek - Janda - Mareš - Smolák - Šerých - Wagner (do 31. 1.) - Společná výstava obrazů.

OBECNÍ DŮM, Náměstí Republiky 5: Karel Špillar 1871-1939 (do 14. 1.) - Monografická výstava, která klade důraz na symbolické, dekorativní a dokumentární stránky umělcovy tvorby. Expozice představuje zejména období mezi lety 1902-1908, kdy autor působil v Paříži a v Normandii.

PEDAGOGICKÉ MUZEUM J. A. KOMENSKÉHO, Valdštejnská 20: Stálá expozice: J. A. Komenský a česká škola - Expozice o životě a díle Komenského, sbírka starých školních pomůcek, učebnic a školní třída z 19. století. Vánoce v Pedagogickém muzeu (do 14. 1.) - Výstava obsahuje ukázky tradičních českých betlémů a paličkované krajky s vánoční tématikou.

PRAŽSKÝ HRAD - OBRAZÁRNA, II. nádvoří: Opus Italicum - Italští renesanční a barokní umělci v Praze (do 4. 3.) - Výstava mapuje vliv italské architektury na architekturu v Čechách v 16.-18. století. Expozice vznikla za podpory společnosti Praha - Evropské město kultury 2000 a Italského kulturního institutu v Praze.

RUDOLFINUM, Alšovo nábřeží 12: Křídla slávy (do 14. 1.) - Expozice připomínající vliv francouzského kulturního dění na formování českého kulturního prostředí v poslední čtvrtině 19. a prvním desetiletí 20. století. Ústřední osobností výstavy je Vojtěch Hynais. Mezi dalšími vystavovanými umělci jsou: Antonín Chittussi, František Kupka, Jean-Auguste-Dominique Ingres a další.

STARÝ KRÁLOVSKÝ PALÁC - Stará registratura, Václavova sloupová síň: Vyznamenání prezidentů republiky - Řád bílého lva (do 7. 1.) - Poprvé v historii jsou vystaveny kolekce řádů, které naši prezidenti obdrželi, a také dochované dekrety, uniformy a prezidentské standarty. Druhá část expozice je věnovaná nejvyššímu vyznamenání, které naši prezidenti udělují - Řádu bílého lva.

STARÝ KRÁLOVSKÝ PALÁC , Pražský hrad: Relikviář sv. Maura (do 7. 1.) - Výstava nabízí mimořádnou příležitost seznámit se s postupem restaurátorské práce na relikviáři sv. Maura před jeho definitivním vystavením na hradě Bečově.

UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM , 17. listopadu 2: Česká móda 1940 - 1970 (do 25. 2.) - Výstava představuje českou módu na originálních oděvech a oděvních doplňcích ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Expozice bude doplněna několika videoprojekcemi.

GALERIE CHODOVSKÁ TVRZ, Ledvinova 9: Václav Hrůza - keramika (do 2. 1.) - Výstava absolventa VŠUP v ateliéru profesora Otty Eckerta. Expozice designu a tvorby v architektuře.

LETOHRÁDEK PORTHEIMKA, Štefánikova 12: Roman Havelka (do 1. 1.) - Výstava obrazů jihomoravského výtvarníka, jenž se stal jedním z nositelů krajinářské tradice českého malířství.

GALERIE SCARABEUS, Jana Zajíce 7: Třebíčtí betlemáři (do 14. 1.) - Pocta bratřím Charvátům. Výstava z malířské, grafické a loutkářské tvorby.

NÁRODNÍ GALERIE - VELETRŽNÍ PALÁC, Dukelských hrdinů 47: Vincenc Kramář - Od starých mistrů k Picassovi (do 28. 1.) - Výstava představuje osobnost sběratele, historika a teoretika umění, jeho kulturní aktivity a proslulou sbírku francouzského umění. Expozice je součástí projektu Praha - Evropské město kultury 2000.

NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM, Kostelní 42: Valonsko/Brusel (do 31. 1.) - Výstava designu.

NÁRODNÍ ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM, Kostelní 42: Utkaný most (do 14. 1.) - Výstava prací studentů Střední umělecké školy textilních řemesel v Praze a Školy uměleckých řemesel Hämeen Ammattikorkeakoulu z Finska. Vývoj výroby potravin v 19. a 20.století. Stálá expozice představuje staré řemeslné nářadí, výrobní nástroje a dílenská zařízení.

MUZEUM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY, Na Poříčí 52: STÁLÉ EXPOZICE: Historická Praha - dějiny města a jeho obyvatel od pravěku do roku 1620, Langweilův model Prahy z let 1826 - 1834: Tradice českých Vánoc (do 13. 1.) - Výstava ze sbírek Pražských betlemářů. Přítel příteli (do 7. 1.) - Výstava s podtitulem Wlastimil Hofman Jiřímu Karáskovi ze Lvovic. Expozice obrazů a kreseb Wlastimila Hofmana (1881 - 1970), rodáka z pražského Karlína, který je jedním z nejvýznamnějších malířů polského symbolismu.

GALERIE 9, Jandova 4: Černobílé a barevné vidění Jiřího Průchy (do 26. 1.) - Výstava fotografií

PALÁC AKROPOLIS, Kubelíkova 27: Nahlédnutí Egypt - Maroko (do 31. 1.) - Výstava fotografií Jiřího Rudolského.


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Američané v Sýrii staví armádu s Kurdy. Teroristy rozdrtíme, hrozí Turci

Bojovníci Syrských demokratických sil (SDF) v Rakce. (16. října 2017)

Spojené státy oznámily, že na severu Sýrie vznikne jednotka o 30 tisících vojácích. Ti by měli ochránit území, které...

Trumpovo zdraví je vynikající, prohlásil jeho lékař po zdravotní prohlídce

Donald Trump

Zdravotní stav Donalda Trumpa je vynikající. Oznámil to v úterý lékař Bílého domu Ronny Jackson na základě výsledků...

Dánové obžalovali vynálezce. Novinářku buď uškrtil, nebo jí podřízl hrdlo

Dánský vynálezce Peter Madsen poté, co byl  záchraněn ze své ponorky Nautilus...

Dánská prokuratura v úterý obžalovala konstruktéra Petera Madsena z vraždy švédské novinářky Kim Wallové. O život ji...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz