Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výstaviště patřilo o víkendu pivu

  19:06aktualizováno  19:06
Holešovice - Svatováclavských slavností českého piva se o víkendu na Výstavišti zúčastnily tisíce lidí. Návštěvníci si pochvalovali širokou nabídku piva a jeho čepování do skla. Měli také velký zájem o značky, se kterými v Praze nepřijdou běžně do styku. Na padesát druhů piva totiž výčepní točili a prodávali ve stanech a stáncích třinácti pivovarů z celé republiky. Na slavnostech probíhal v obou dnech doprovodný program s vystoupením kapel a návštěvnickou soutěží o pivní ceny.

 "Lidi se do soutěží velmi zapojovali, škoda že dnes nepřálo počasí," komentoval menší nedělní účast návštěvníků moderátor akce Martin Víšek.

Velké souboje mezi přítomnými nastávaly při vystřelování propagačních předmětů plynovým dělem. Zajímavé soutěže a vystoupení se odehrávaly i na stáncích některých pivovarů. Pití z půllitru ve stoji na hlavě nebo hod pivním táckem na cíl mohli zájemci vidět a vyzkoušet u esteticky zdařilého stánku Budvaru.

Nejvíce lidé soutěžili v prostorách Staropramenu, kde bylo i samostatné pódium s celodenním zábavným programem. Pití piva na čas, pivní překážková dráha nebo soutěž o nejkrásnější pivní břicho bavilo soutěžící i přihlížející. Večer tam pokračoval promítáním epizod animovaného seriálu A je to.

Sobotní noc ukončil až půlnoční ohňostroj.

Zajímavá soukromá sázka vznikla v jednom ze stanů v neděli. "Slečny budou obsluhovat nahoře bez, pokud výčepní budou čepovat dole bez." Dvě slečny a tři muži si opravdu odložili. Pokračování sázky však ukončil pracovník bezpečnostní služby.

Mezi zajímavosti patřila například kutnohorská limonáda s příměsí chmelu nebo náchodská "čtyřiadvacítka" - jedno z nejsilnějších piv v Evropě.

Akce proběhla zároveň se začátkem Svatováclavské pouti. Na své si tedy přišli nejen dospělí, ale i děti.

Jedna z četných disciplín na pražských pivních slavnostech bylo zvedání pivního sudu. (30. září 2001)

Soutěže v pití piva na čas se zúčastnil i tento starší pivař. Jeho více než jedenáct sekund však na nejlepší nestačilo. (30. září 2001)

Martin Šimeček z Prahy vypil půllitr piva za 2,94 sekund a v jedné z nejatraktivnějších soutěží na slavnostech s převahou zvítězil. (30. září 2001)

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal Zeman. Hašek mluvil o puči proti němu

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Najdete na iDNES.cz