Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výpadovky z Prahy obsadil ruský gang a okrádá řidiče

  18:00aktualizováno  18:00
Praha - Dálnice a silnice u Prahy nejsou bezpečné! Na výpadovkách z metropole se totiž pohybuje gang rusky hovořících mužů, který přepadává a okrádá motoristy. Úspěch jim zajišťuje jediná věc: propíchnutá pneumatika. Gang se nezdráhá vybrat si řidiče u benzinové pumpy, v nestřeženém okamžiku mu propíchnout kolo automobilu a poté jej sledovat dokud kvůli defektu nezastaví. Pak už jen ukradne, co se dá. Za poslední týden policie zaznamenala tři takové případy. Dva na dálnici D1, v sobotu na pak na hradecké dálnici, kde gang přepadl a okradl o pět set marek polského občana.

Gang řidiče nepřepadává náhodně, ale naopak si své oběti pečlivě vybírá. "Přednost" mají cizinci a majitele drahých vozů.

Podle řidičů kamiónů, kteří jezdí na mezinárodních trasách do bývalých sovětských republik je tento způsob loupeživých nájezdů na místních kominukacích denním chlebem některých lidí.

Poslední tři případy stejně, jako několik předešlých z minulých let, řeší speciální skupina dálniční policie. "Policii se podařilo odhalit asi osm nebo deset pachatelů za posledních deset let," řekl policista Stanislav Huml.

Policisté řidičům radí, aby si své auto hlídali i v případě, že jdou zaplatit k pokladně. Pokud se jim v noci stane, že píchnou pneumatiku, měli by raději dojet až na osvětlené místo, a to i za cenu zničení pneumatiky.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Komunistům nevadí Babiš jako premiér. Budou jednat o toleranci nové vlády

Andrej Babiš a Vojtěch Filip při předvolební debatě lídrů stran v roce 2013.

Komunisté se s hnutím ANO dohodli, že budou jednat o podmínkách podpory menšinové vlády Andreje Babiše, kterého chce i...

Středočeský výbor ROP čeká po bitvě o Čapí hnízdo přeobsazení

Středočeský kraj má novou koalici, dohodu podepsaly ANO, ČSSD a KSČM. Potvrdila...

Výbor regionální rady ROP Střední Čechy, který odmítl vyjmout projekt Čapí hnízdo z evropského financování, čeká...

Zákaz alkoholu ve Sněmovně už neplatí. „Poslanci jsou dospělí lidé“

Panák pálenky

Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech restauračních zařízeních v budovách dolní komory podávat alkohol. Předseda...

Najdete na iDNES.cz