Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhazovač popřel drogy i sex se školačkou

  13:42aktualizováno  13:42
Liberec - Před libereckým soudem začal proces s vyhazovačem z českolipského baru. Obžaloba ho viní, že prodával pervitin mládeži. Jeho hlavní klientka, čtrnáctiletá školačka, mu podle policie zaplatila i tělem. Osmatřicetiletému muži hrozí za dealerství drog a pohlavní zneužívání až dvanáct let vězení.

Muž podle žaloby prodával pervitin nejméně šestnácti mladým lidem v českolipských barech Brooklyn, Moskva a Petra, kde dělal vyhazovače.

Píchat si začala ve dvanácti
Nejmladší klientce bylo teprve dvanáct, když jí měl poprvé píchnout pervitin. Policisté zjistili, že mu školačka platila penězi a šperky, které kradla rodičům. Po dvou letech jí cennosti došly a nejméně jednou splatila drogu sexem.

Jak dívka vypověděla, kupovala si zpočátku pervitin dvakrát týdně po dvou stech korunách. Později začala dávky zvyšovat a drogu odebírala obden. Jen na ní dealer v letech 1995 až 2000 vydělal přes čtvrt milionu korun.

Rodiče si brzy všimli, že se jim ztrácejí peníze a šperky. S dcerou o tom promluvili, ale marně. Dál se toulala a nebrala vážně prosby, aby s drogami přestala.

Nakonec se rodiče spojili s protidrogovým centrem a sociálními kurátory, kteří dívku poslali do léčebny v Horních Beřkovicích. Neúspěšně. Dívka nakonec skončila na dlouhodobém léčení v komunitě pro narkomany.

Je to pomsta, tvrdí muž
Obžalovaný vinu popírá. "Nikdy jsem drogy nebral ani neprodával. Pracoval jsme jako kuchař ve sloupském hotelu Astra. Byl jsem tam od rána do večera a dokonce jsme tam i spal. Nemohl jsme někde prodávat drogy," hájil se u soudu.

"Pak jsme začal pracovat jako vyhazovač v baru Petra a tam chodili všichni místní feťáci. Většinu z nich ani neznám, nebo je znám jen podle vidění."

Svědci ho prý obviňují z prodeje drog proto, že na něj mají vztek. "Parkrát jsem je vyhodil pro nevhodné chování, jednomu z nich jsme dokonce vysypal pervitin do záchoda. Řekl, že se mi pomstí."

Má ještě jedno vysvětlení: "Je také možné, že si mě s někým spletli. Několikrát se totiž stalo, že mě lidé oslovili jménem Marian Palko."

O školačce, která byla podle policistů pět let jeho hlavní klientkou a na které místo peněz požadoval sexuální služby, poznamenal: "Třikrát jsem ji vyhodil z baru, jinak jsem s ní nikdy nepřišel do styku. I ona si mě musela splést."

Kvůli drogám už byl stíhán
Něco jiného ovšem říkají dvě desítky zákazníků. Všichni se shodují na tom, že drogy brali od obžalovaného - zdarma, za peníze, cennosti či služby. Jeden z nich mu například opravil auto. Dealer měl od nich získat dalších více než sto tisíc korun.

Podle posudku psychiatrů a psychologů vedla Kopeckého k jeho počínání zištnost a příjemný pocit z nadvlády nad mladými lidmi, kteří se na něm stali závislí.

Muž byl už před dvěma roky pro dealerství drog stíhán. Případ se ale nakonec před soud nedostal, státní zástupkyně musela stíhání pro nedostatek důkazů zastavit. V květnu loňského roku bylo řízení obnoveno.

Jednání podle předsedkyně senátu Olgy Fričové jen tak neskončí.

"Figuruje tu příliš mnoho svědků. Jedna z dívek je na útěku z ústavu a hledá ji policie, doručenku si nepřevzala ani korunní svědkyně, jiní svědci se omluvili kvůli dovoleným. Nejspíš budeme muset případ odročit," vysvětlila.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

OBRAZEM: Plameny, kouř a lidé na římsách. Podívejte se na zásah v hotelu

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali...

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali operátoři v sobotu v 18:03. O tři minuty...

Zdrogovaný cizinec ujížděl na letních gumách, z auta vyskočil za jízdy

Kradené BMW.

Černé kradené BMW ujíždělo na letních pneumatikám policistům v Novém Městě pod Smrkem. Řidič nakonec z auta, které mělo...

Senior v Telči srazil na přechodu pro chodce ženu a čtyřleté dítě

Taxík ženu nabral na přední část kapoty a na sklo.

Osmdesátiletý řidič osobního vozu ve čtvrtek v Telči na Jihlavsku srazil ženu a čtyřletého chlapce. Oba chodce převezli...

Najdete na iDNES.cz