Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Podrobná on-line reportáž:
22:21
Vážení čtenáři, děkujeme za pozornost. Další informace o sněhové kalamitě čtěte zítra na iDNES.cz.
21:01
Nehoda dvou nákladních aut u obce Velký Újezd na Olomoucku zablokovala rychlostní silnici R35 na 284 kilometru ve směru na Olomouc. Silnice je neprůjezdná a policie odklání dopravu na na exitu 290.
20:40
Kvůli popadaným stromům silničáři uzavřeli některé silnice na Pardubicku. Průjezdné nejsou komunikace mezi Vysokým Chvojnem a Borohrádkem a mezi Borohrádkem a Starými Holicemi.
20:02
Provoz na dočasně uzavřené tramvajové trati v Ostravě byl obnoven v 19:45. Jednokolejka byla kvůli popadaným stromům uzavřena téměř osm hodin.
19:20
Kvůli sněhu jsou na severu Moravy bez proudu ještě desítky domácností na Karvinsku. Všechny ostatní poruchy se energetikům podařilo odstranit.
17:48
Policisté uzavřeli asi dvoukilometrový úsek před živohošťským mostem na Příbramsku, který zatarasily stromy spadlé pod náporem sněhu.
17:28
V lese poblíž osady Klenovka na Pardubicku našel náhodný chodec v odstaveném autě tělo mrtvého člověka. Sedmatřicetiletého muže zřejmě stálo život to, že si chtěl v autě kvůli mrazu přitopit propan-butanovou lahví.
17:11
Odpoledne vytrvaleji sněžilo na Jablonecku a na Frýdlatsku. Sněhové přeháňky snižovaly dohlednost. Na dálnici D8 od Ústí nad Labem ke státním hranici s Německem musí dát řidiči pozor na mlhu a námrazu. Na Cínovci, u Rumburku a u Albrechtic na Liberecku se tvoří náledí. Žádné vážnější problémy ale policisté na silnicích nezaznamenali.
17:01
Před návratem z víkendu se podařilo silničárům všechny hlavní tahy upravit tak, aby byly s opatrností sjízdné. Dopravní nehody zatím situaci nezkomplikovaly. Podle mluvčího ministerstva dopravy Karla Hanzelky situaci pomáhá i omezení cest kamionů, které do 22 hodin nesmí jezdit po dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích první třídy.
16:52
Bez elektřiny zůstávají na Pardubicku stále stovky lidí. Postižena je například oblast v okolí Horního Jelení na Pardubicku. Na třech poruchách vedení, které energetici k šestnácté hodině evidovali, pracují čety energetiků.
16:01
Na většině území Moravskoslezského kraje komplikuje dopravu husté sněžení. Na Bruntálsku a Opavsku napadlo od rána přes deset centimetrů sněhu. Podobná situace je na Novojičínsku i Frýdecko-Místecku.
15:35
Situace na silnicích v Královéhradeckém kraji se během dnešního dne začala zlepšovat. Kvůli sobotním přívalům sněhu a silnému větru bylo dnes odpoledne uzavřeno ještě sedm úseků menších silnic, silničáři však pracují na jejich zprůjezdnění
15:30
Na železnici už je situace poměrně stabilizovaná, většina regionálních spojů jezdí včas, případně s mírným zpožděním do 5-10 minut. "S mírnými komplikacemi musí cestující počítat na hlavním koridoru Praha – Pardubice – Česká Třebová. Ve stanicích Kolín, Pardubice stěžuje situaci větší množství sněhu a zaváté a zamrzlé výhybky, které se musejí odklízet. Vlaky se tak mohou zpozdit od 20 do 30 minut," uvedla Kateřina Šubová, mluvčí Českých drah.
15:14
Správa a údržba silnic kraje Vysočina odhaduje náklady na údržbu komunikací v současném sněžení na desítky milionů korun. "Každý den nás stojí zhruba čtyři miliony," uvedl ředitel Jan Míka. Od pátku do neděle silničáři na Vysočině utratili o polovinu více peněz než při pětidenní říjnové sněhové kalamitě.
14:59
Provoz na hlavním železničním tahu na Slovensko byl plně obnoven po 14:00. Kvůli sněhu tam dnes vlaky nejezdily zhruba šest hodin.
14:12
Podle informací reportéra iDNES.cz uvízl v Újezdě nad Lesy v příkopě autobus, o několik kilometrů dále zase sypač.
  • Odklízení sněhu v Pardubicích

    Odklízení sněhu v Pardubicích / Autor: Radek Kalhous, MAFRA

13:50
Hasiči Jihomoravského kraje vyjížděli od sobotního večera ke 40 zásahům. Nejvíce práce měli na Vyškovsku a na Brněnsku. Kromě odstraňování popadaných stromů zasahovali v Ivančicích a ve Starém i Novém Lískovci v Brně kvůli stojaté vodě, která tam vytvořila velké laguny.
13:46
Ve středních Čechách stále drobně sněží. Na rychlostních komunikacích a silnicích první třídy leží po chemickém ošetření zbytky rozbředlého sněhu. Na vozovkách nižších tříd musí řidiči počítat s vrstvou ujetého sněhu. Komplikace v dopravě nikde hlášeny nejsou.

Diskuse

cibetka9: a od kolina vlaky asi moc nejedou..trat mame 200 m od baraku a je celkem klid.. (22:25)

cibetka9: praha bchovice:snezi drobne ale hodne, teplota asi -2 za posledni 4 hodiny to tipuju na 4 cm (22:24)

Anonym152: qitecko: jak kde... Na hodně místech ještě pořád pada a pada... (22:20)

qitecko: Bílovec, -2,7°C, sněžit přestalo a cestáři jezdí takže to vypadá že ráno by ot nemusela bejt taková katastrofa (22:16)

Anonym152: A podle ČD jenom cesta od Kolína na Českou Třebovou se může prodloužit o 60-80 minut:-) Zítra to bude asi katastrofa ráno. Už jenom to, že auta nebudou mít ve městech kde parkovat, kvuli kupám sněhu.. (22:13)

Hryzli: Podle ČD stojí koridor u Hranic na Moravě, porucha v Polomi. Jinak tady v Pardubicích za poslední hodinu napadlo cca 8cm a stále hustě sněží, (22:11)

honimirek04: u nas maji hasiči nejvíc výjezdů v kraji, samej spadanej strom (21:43)

Anonym152: Mezi Kolínem a Pardubicemi kolabuje železniční doprava. (21:05)

Zuzie: Dakako tady v noci pršelo spiš lilo,rano padali krupičky snehu a po cely den spiš padal namrzajici snih obcas vločky ale byli težke.Odpoledne když sem odklizela byla cca 3cm hruba zmrzla krusta..;-) (20:01)

Dadako: to zuzie: v Ostravě od dneších 7:30 sněžení, po mrznoucím dešti nebo mrholení ani památky.... (19:38)

Dadako: Ostrava-Poruba, aktuálně slabé sněžení -2,2st, 40cm sněhové pokrývky, z toho 18nové. (19:37)

tom5V: Hlučín stale sněží cesty vpoho silničaří jezdí jak draci (19:35)

trevelino: -4 C (19:28)

trevelino: Most ...vytrvale sněží (19:28)

honimirek04: tak další hodina zabitá házením sněhu (18:50)

snbrum: R46 Prostějov - Olomouc, hustě sněží, u Olmika mírně zafoukaná dálnice a ve městě rozjetá břečka....takže prosím solničky do akce ;-) (18:48)

Josef7: Boleslav - stále hustě sněží, silnice bez ošetření, asi vše na R10 (18:17)

Citis: Ostrava má -2°C zataženo, místy mlhy a slabě, ale výrazně sněží (18:11)

Zuzie: Ostrava nevim ale myslim podobne jak tady F-M obcas sneženi spiš mrznouci mrholeni (16:19)

poinsetie: Jak vypadá Ostrava? (16:18)

Josef7: Boleslav - husté sněžení, před hodinou pršelo a umrzlo, teď sníh, bude to zajímavé (16:17)

Yves13: to jsem nasranej :( dneska vsude pada, jenom na jihu nic :( (16:15)

Xena-bojovnice: Muze nekdo dat info o trase z Plzne smer Domazlice, Folmava? (15:58)

Franta z hor: Kladno - občas mírně poletuje sníh, hlavní ulice vyježděné a protažené, ale místní komunikace v sídlištích a parkoviště jsou sjízdné špatně, je na nich hodně sněhu. (15:37)

lucinkacz1: nevíte jak to vypadá mezi Svitavama a Moravsko Třebovou (15:16)

JirkaD: Rychnov n.Kn. - Sedloňov zprůjezdněn, stále sněží, od rána 5cm nového sněhu. na silnicích maximální opatrnost (15:10)

darth92: v Jablonci nad Nisou konecne vyrazneji snezi..za cely vikend tu nespadlo vic jak 5 cm..ted ale vice nez hodinu huste snezi (15:00)

snbrum: haná opět hustě sype....nemá někdo info o sjízdnosti R46 ? (14:40)

maple05: Na CT 24 hlasily Otrokovicko, na Travníkach taky nic, aspoň o ničem nevím (14:00)

jarda.04: vlak EC v ostrave spozdeni 50 minut na prijezdu zatim (14:00)