Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výbuch mu vzal zrak, přesto doufá

  0:01aktualizováno  0:01
Ani půl roku poté, co mu pod rukama vybuchla nálož nastražená v opravovaném voze, neví čtyřiadvacetiletý automechanik Petr Kufner, jestli ještě někdy uvidí. Výbuch mu způsobil řezné rány a zlomeniny obličejových kostí, především ho však připravil o jedno oko a druhé mu vážně poškodil. Po řadě složitých operací v nemocnicích v Plzni a německém Erlangenu se může alespoň samostatně pohybovat po bytě. Na další operaci se připravuje.

"To neštěstí úplně změnilo můj život, jsem očním specialistům nesmírně vděčný za to, že sice hodně mlhavě, ale vidím na jedno oko," říká Petr Kufner. Pevně se upíná k naději, že po dalších zákrocích se mu zrak ještě o něco zlepší.

Nálož vybuchla ve chvíli, kdy čistil vůz od střepů z rozbitého okénka. Vůz přivezl týž den ráno do servisu majitel chebského nočního klubu Robert Perl. Bomba byla nastražena pod sedadlem spolujezdce, kde Perl obyčejně jezdil.

"Pamatuji si, že pod sedadlem spolujezdce ležela zajišťovací páka na volant. Chtěl jsem z koberečku vysát střepy, a tak jsem ji zvedl. V tu chvíli něco bouchlo. Letěl jsem vzduchem a upadl na hlavu. Cítil jsem, jak se mi po obličeji valí krev. Pak se ke mně začali sbíhat lidé a přijela záchranka. Dál si pamatuji už jen strašný hukot v hlavě," vzpomíná mladý mechanik.

Rodiče ho po prvních operacích v Plzni převezli na doporučení odborníků ke specialistům v německém Erlangenu, kde si svá zranění léčili i vojáci z války v Perském zálivu. Aby získali peníze na drahé zákroky v Německu, zveřejnili číslo účtu, kam mohou lidé Petrovi přispět. "Řada lidí na to konto peníze skutečně poslala, většinou ti, co mě alespoň trochu znají, ale i úplně neznámí lidé," popisuje Petr Kufner.

"Operace v Německu dopadla výborně hlavně díky vynikající první operaci plzeňské lékařky Jaroslavy Doležalové," uvedli Kufnerovi rodiče. V léčbě opět pokračují plzeňští specialisté.

Podnikatel Robert Perl, na kterého byla nálož nastražena, vypsal hned po tragédii odměnu 100 tisíc korun na dopadení pachatele a postiženému automechanikovi přislíbil finanční pomoc 50 tisíc korun. Policie pachatele dosud nemá a Perl žádné peníze Kufnerovi neposlal. "S žádnými penězi se mi neozval, ani je od něho nechci, ať asi je nechá," říká mladý muž se speciálními brýlemi a zjizveným obličejem.

Osmasedmdesátiletý Perl, provozovatel chebského erotického klubu Dream, oznámil policii své podezření na bývalého obchodního partnera. "Platil jsem mu měsíčně nájemné šedesát tisíc korun, ale pak jsem se dohodl s majitelem objektu, a dosavadní pronajímatel tak zůstal mimo hru," uvedl Perl.

Důkazy však chybějí. "Případ stále vyšetřujeme," uvedla bez dalších podrobností mluvčí chebské policie Stanislava Dlhopolčeková.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zákaz alkoholu ve Sněmovně už neplatí. „Poslanci jsou dospělí lidé“

Panák pálenky

Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech restauračních zařízeních v budovách dolní komory podávat alkohol. Předseda...

Zeman nepřekvapil, potvrzuje se jeho pakt s Babišem, říká TOP 09 i ODS

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová a...

Prohlášení prezidenta Miloše Zemana, že i když neuspěje při volbě prezidenta, jmenuje premiérem znovu Andreje Babiše,...

Okamurův bratr chce v Praze 8 do Senátu, má už podporu místních lidovců

Hayato Okamura je aktivním členem katolické komunity v pražských Holešovicích.

Lidovci z Prahy 8 chtějí, aby za ně kandidoval do Senátu Hayato Okamura. Pokládají ho za výraznou a silnou osobnost, a...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz