Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výbuch baterií zavřel letiště v Los Angeles

  11:44aktualizováno  11:44
Dva incidenty v sobotu přerušily provoz na mezinárodním letišti v Los Angeles. V prvním případě explodovaly zrezivělé baterie v kapesní svítilně cestujícího. O půl hodiny později jiný pasažér obešel bezpečnostní kontrolu. Všechny odlety byly o několik hodin odloženy.

Baterie ve svítilně explodovaly po kontrole v detekčním přístroji.

"Když procházely bezpečnostní laserem, zaměstnanec na ně sáhl a baterie vybouchly," řekla mluvčí FBI Cathy Virayová. Pracovníkovi otekly ruce a několik lidí si stěžovalo na zvonění v uších. Majitel svítilny byl podroben výslechu.

O půl hodiny později se odehrál druhý incident, při kterém jiný cestující obešel bezpečnostní kontrolu pracovníků letecké společnosti United Airlines a utekl po eskalátorech. Podle mluvčího letiště byly ihned evakuovány tři terminály.

Pracovníci bezpečnosti museli provést novou evidenci pasažérů, neukázněného cestujícího se však nepodařilo identifikovat.

Na letišti se smělo zpočátku pouze přistávat a pasažéři z příletů museli počkat na palubách strojů. Další lety byly odkloněny. Některé linky společnosti United Airlines se až o hodiny zpozdily nebo byly zcela zrušeny.

Policie dočasně uzavřela i komunikace vedoucí k letišti Toma Bradleyho, které je třetím nejfrekventovanějším v USA. Američané právě slaví svátek práce a počet pasažérů je tak během prodlouženého víkendu vyšší než obvykle.

Provoz na losangeleském letišti poznamenalo v posledních letech několik incidentů, včetně zmařeného pokusu o pumový útok na Silvestra v roce 2000. V roce 2002 egyptský útočník zastřelil dva lidi u pultu izraelské společnosti El Al.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Policie zachránila v Kalifornii 13 vězněných dětí, rodiče je poutali do řetězů

Manželé David Allen Turpin a Louise Anna Turpinová z Kalifornie věznili a...

Policie v Kalifornii zachránila třináct sourozenců, které jejich rodiče věznili a mučili hladem. Některé děti byly v...

EU přitvrzuje jednání s Londýnem, volný pohyb chce i dva roky po brexitu

Donald Tusk během projevu v Evropském parlamentu (16. ledna 2017)

Brusel bude podle informací serveru Politico prosazovat, aby byla zachována stávající práva občanů EU žijících ve Velké...

Příliv běženců do Německa loni rapidně klesl, o azyl jich žádalo 187 tisíc

Běženci čekají v Berlíně na registraci (1. února 2016)

Do Německa loni přišlo 186 644 žadatelů o azyl - poprvé po několika letech tak jejich počet klesl pod 200 000. Na...

Najdete na iDNES.cz